Pagrobta ir į Rusiją išvežta mažametė sugrąžinta į Lietuvą

holding-hands_1112-1461
Lietuva
Freepik.com nuotr.
Greta Zulonaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Pagrobta ir į Rusiją išvežta mažametė sugrąžinta į Lietuvą, antradienio vakarą patvirtino Nacionalinis krizių valdymo centras (NKVC).

„Į Rusiją išvežta mergaitė jau Lietuvoje“, – pranešė centras.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė vėliau sakė, kad šiuo metu mergaitė ir mama jaučiasi gerai.

„Tai yra tikrai jaudinanti žinia, esu labai dėkinga visoms Lietuvos institucijoms“, – LRT laidai „Panorama“ kalbėjo ministrė.

„Manau, kad šiandien galime švęsti pergalę, kad mama ir vaikas saugiai pasiekė tėvynę“, – pridūrė ji.

M. Navickienė sakė negalinti atskleisti mažametės sugrąžinimo į Lietuvą detalių, tačiau kalbėjo, kad operacija buvusi sudėtinga, joje dalyvavo daug žmonių ir institucijų.

BNS primena, kad šių metų rugpjūčio 27 dieną Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavo moters pranešimą apie tai, kad 37 metų Algirdas Švanys paėmė jų mažametę dukrą ir jos sutartu laiku negrąžino.

Atliekant paiešką, gauta duomenų, jog rugpjūčio 27-ąją vyras su dukra valtimi perplaukė Šilutės rajone tekančią Skirvytės upę ir taip kirto Lietuvos ir Rusijos valstybinę sieną.

Dėl vaiko pagrobimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Vyras yra pripažintas įtariamuoju dėl vaiko pagrobimo bei neteisėto valstybės sienos perėjimo, praėjusią savaitę Kretingos teismas tėvui paskyrė suėmimą. Anot prokuratūros, klausimas dėl suėmimo termino bus sprendžiamas asmens sulaikymo atveju.