Pagrindinius BAFTA televizijos apdovanojimus pelnė serialas „Aš galiu tave sunaikinti“

Pagrindinius BAFTA televizijos apdovanojimus pelnė serialas „Aš galiu tave sunaikinti“
Pasaulis
Kadras iš serialo
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Du pagrindinius 2021-ųjų Britų kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) televizijos apdovanojimus sekmadienį pelnė serialas „Aš galiu tave sunaikinti“ (I May Destroy You).

Įtaigi drama apie lytinio užpuolimo padarinius išgyvenančią moterį buvo paskelbta geriausiu miniserialu, o jos režisierė, scenarijaus autorė ir pagrindinio vaidmens atlikėja Michaela Coel (Mikaela Koel) pelnė geriausios aktorės apdovanojimą.

Per tiesiogiai transliuotą ceremoniją su ribotu dalyviu skaičiumi buvo pagerbta ir daugiau sunkius klausimus, įskaitant rasizmą, nagrinėjančių televizininkų darbų.

M. Coel savo apdovanojimą dedikavo serialo intymių scenų režisierei Itai O’Brien (Aitai O'Brajen), „sukūrusiai saugią erdvę fizinių, emocinių ir profesinių ribų nustatymui, kad galėtume padaryti darbą apie išnaudojimą, pagarbos praradimą, apie piktnaudžiavimą galia to proceso metu nepatirdami išnaudojimo ar smurto“.

Romantinio serialo apie įsimylėjėlių airių porą „Normalūs žmonės“ (Normal People), sukurto pagal populiarų Sally Rooney (Sali Runi) romaną, žvaigždė Paulas Mescalas (Polas Meskalas) buvo paskelbtas geriausiu aktoriumi.

Geriausios antrojo plano aktorės apdovanojimas atiteko Rakie Ayolai (Reiki Ajolai), suvaidinusiai tikrais 2005 metų įvykiais paremtoje dramoje „Entonis“ (Anthony) apie juodaodžio britų paauglio nužudymą per rasistinį išpuolį.

Malachi Kirby (Malakajis Kerbis), suvaidinęs kino kūrėjo Steve'o McQueeno (Stivo Makvino) penkių dalių televizijos dramoje „Mažas kirvis“ (Small Axe), pasakojančioje apie išeivių iš Vest Indijos bendruomenės gyvenimą Londone nuo 7-ojo iki 9-ojo dešimtmečio, pripažintas geriausiu antrojo plano aktoriumi.

Geriausia drama pripažinta tikra iš Karibų kilusių ilgamečių Didžiosios Britanijos gyventojų, kuriems vyriausybė grasino deportavimu, istorija „Sitting in Limbo“.

Geriausio draminio serialo BAFTA apdovanojimas atiteko trileriui „Save Me Too“.

Visuomenės išrinkta „privaloma pamatyti metų akimirka“ tapo šokių trupės „Diversity“ pagarbos pareiškimas judėjimui „Black Lives Matter“ („Juodųjų gyvybės svarbios“, BLM) per laidą „Britanijos talentai“ (Britain’s Got Talent). Šis numeris, kuriame buvo ir vyras policininko uniforma, klūpantis ant kito šokėjo, sulaukė ir pagyrų, ir tūkstančių priežiūros institucijai nusiųstų skundų.

Trupės narys Ashley Banjo (Ešlis Bandžas) padėkojo šalininkams ir sakė, jog dėl šio numerio skundęsi žmonės „parodė tiesą“.

„Jūs kaip tik ir parodėte, kodėl šis pasirodymas, šis momentas buvo būtinas“, – sakė jis.

BNS