Pagrindinė Panevėžio rajono eglė suspindės Krekenavoje

Pagrindinė Panevėžio rajono eglė suspindės Krekenavoje
Panevėžys
RIMVYDO ANČEREVIČIAUS nuotr.
Jūsų Panevėžys Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kasmet kitoje seniūnijoje įžiebiama pagrindinė Panevėžio rajono savivaldybės Kalėdų eglė šiemet suspindės Krekenavoje. Birutės aikštėje stovinti 10 metrų žaliaskarė bus įžiebta gruodžio 15 dieną, trečiadienį, 16 valandą. Renginio dalyvių lauks šventinė programa, Kalėdų Senelio sveikinimas ir įspūdingas reginys – ugnies šou.

Krekenavos kultūros centro vadovė Miranda Vaitkevičienė pasakojo, kad kartu su eglės įžiebimo ceremonija buvo suplanuotas ir renovuoto Krekenavos kultūros centro atidarymas, tačiau jį teko atidėti.

Atidarymas – simboliškas

„Planavome surengti dvigubą šventę, bet dar liko nebaigtų darbų. Be to, žinome, kad eglutės įžiebimo ceremonijoje negalės dalyvauti Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis. O būtent jis labai daug pastangų įdėjo, kad turėtume atnaujintą kultūros centrą. Norime džiaugtis kartu su juo, todėl atidarymą nusprendėme atkelti po Naujųjų metų, kai visiškai įsikursim“, – sakė M. Vaitkevičienė ir pridūrė, kad eglės įžiebimo ceremonijoje kultūros centro atidarymas bus tik simboliškas ir prasidės jis nuo pačių mažiausiųjų žiūrovų. Į kultūros centrą gruodžio 15 dieną atvyks aktoriai iš Vilniaus. Vaikus džiugins Raganiukės teatro spektaklis ,,Kalėdų Senis, Besmegenis ir naminukė Kūtė“.

Ugnis ir šokis

Anot M. Vaitkevičienės, po eglės įžiebimo ceremonijos numatomas ir unikalus reginys. Šiemet vietoj įprastų fejerverkų planuojamas ugnies šou „Ugnies karūna“, kurį miestiečiams ir svečiams dovanos įmonė iš Trakų.

„Nusprendėm padaryti kaip alternatyvą jau nusibodusiems fejerverkams. Be to, norėjome būti draugiškesni ir gyvūnams, ir aplinkai, ir žmonėms. Skambant muzikai atlikėjai su ugnies fakelais atliks šokių kompozicijas. Tamsoje vaizdas turėtų atrodyti įspūdingai. Taip tikimės nudžiuginti visus šventės dalyvius“, – sakė M. Vaitkevičienė.

JP anksčiau rašė, kad į Krekenavą dar spalį atkeliavo kalėdinė eglė. Žaliaskarę gražuolę miesteliui padovanojo Viržonių kaimo gyventojai Vilma ir Zenonas Sakalauskai.

Leis prigyti

JP anksčiau rašė, kad į Krekenavą dar spalį atkeliavo kalėdinė eglė. Žaliaskarę gražuolę miesteliui padovanojo Viržonių kaimo gyventojai Vilma ir Zenonas Sakalauskai. Specialistai septynmetę maždaug penkių metrų aukščio sidabrinę eglę iškasė ir persodino į Krekenavos širdį – Birutės aikštę. Dabar jau aišku, kad ši eglė šiemet žaisliukais ir margaspalvėmis girliandomis dar nepasipuoš.

„Šią eglę labai mylim, globojam ir auginam. Pasitarę su specialistais nusprendėm šiemet jos dar nepuošti, reikia laiko, kad ji prigytų“, – paaiškino M. Vaitkevičienė.

Visgi kokios Kalėdos be eglės? Birutės aikštėje pastatyta kita – 10 metrų aukščio eglė, kurią Krekenavai padovanojo Žibartonių kaimo gyventojai Inga ir Rimvydas Chalčenkos.

Krekenavos seniūnijos seniūnas Vaidas Kaušakys džiaugėsi gyventojų geraširdiškumu.

„Nuo 2012 metų kasmet Kalėdoms statydavom žmonių dovanotas sidabrines egles. Gera dirbti ir kurti kartu su draugiškais ir aktyviais gyventojais. Dėkoju, kad visi kartu kuriame šiltą kalėdinę dvasią“, – sakė V. Kaušakys.

Paklaustas, kaip ir kokiomis spalvomis suspindės kalėdinė eglė, seniūnas atsakyti dar negalėjo.

„Mūsų gairės dar nesudėliotos. Vedame derybas su dizaineriais. Esam priversti įtilpti į ganėtai mažas sumas, o norai dideli“, – sakė V. Kaušakys.

Pagrindinės Panevėžio rajono eglės įžiebimui Panevėžio rajono savivaldybė skyrė du tūkstančius eurų.