Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Zigmo Ripinskio nuotr.
Etaplius.LTŠaltinis: Šiaulių rajono savivaldybė
Šiaulių rajono kultūros darbuotojų šventė vyko net dviejose kultūros įstaigose. Pradžia – Kuršėnų dvaro rūmų Baltojoje salėje, kur visus susirinkusius nuotaikingu muzikiniu kūriniu Renzo Ruggieri / Roma Tango pasveikino vienas talentingiausių ir žinomiausių Šiaulių krašto akordeonininkų –Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos gimnazistas, Marytės Markevičienės mokinys Motiejus Dudnikas.
Tradicinėje kultūros darbuotojų pagerbimo šventėje susirinkusius pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius. „Jūs saugote dvasines vertybes, tautos paveldą. Linkime neblėstančio kūrybiškumo, unikalių idėjų ir įkvepiančių iššūkių“, – kalbėjo meras Česlovas Greičius. Jis rajono kultūros darbuotojams, švenčiantiems gražias darbo Šiaulių rajono kultūros srityje sukaktis, įteikė LR kultūros ministro ir Šiaulių rajono savivaldybės mero padėkas.
Kultūros ministro Simono Kairio padėka už aktyvią, ilgametę kūrybinę, administracinę, kraštotyrinę veiklą, sėkmingą bendruomenės telkimą renginiuose ir meno kolektyvuose darbo veiklos 50 metų jubiliejaus proga apdovanota Genovaitė Doftartaitė, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Ginkūnų filialo kultūros renginių organizatorė.
Genovaitė Doftartaitė ginkūniškių kultūriniu gyvenimu gyvena ir rūpinasi nuo pat savo darbinės veiklos pradžios – nuo 1972 m. Tuo metu susibūrė ir šiandien Ginkūnus ir Šiaulių rajoną garsinantys mėgėjų meno kolektyvai. Nuo pat darbo pradžios sistemingai renkama Ginkūnų kultūros namų kraštotyrinė medžiaga (nuotraukos, padėkos, sveikinimai, koncertinės programos, įvairių susitikimų medžiagos – 2009 Genovaitei Doftartaitei suteiktas Šiaulių rajono Metų kraštotyrininko vardas ir premija), buriami gausūs ir puikūs mėgėjų meno kolektyvai, puoselėjamos jau tradicinėmis tapusios įvairių kultūros žanrų vietos, rajono ir šalies šventės bei festivaliai, vykdomos patrauklos ir inovatyvios edukacinės veiklos, mezgami tvarūs ir prasmingi ryšiai tiek su įstaigomis, institucijomis, tiek su kūrėjais, atlikėjais, partneriais, rėmėjais. 2019 m. Genovaitei Doftartaitei suteiktas Šiaulių rajono metų kultūros darbuotojo vardas ir premija.
Kultūros ministro Simono Kairio padėka už įkvepiančią kūrybinę veiklą, meno ir kultūros tradicijų tęsimą darbo veiklos 40 metų jubiliejaus proga apdovanota Birutė Sinkevičienė, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bazilionų filialo meno vadovė. Birutė Sinkevičienė yra Bazilionų mėgėjų teatro, kuris turi I kategoriją, meno vadovė. Kolektyvas ilgus dešimtmečius yra visų Šiaulių regiono, Lietuvos ir Pasaulio lietuvių dainų švenčių dalyvis. 2014 metais kolektyvas apdovanotas LNKC organizuojamos Šventės „Tegyvuoja teatras“ diplomu nominacijoje „Ryškiausias miestelio, kaimo suaugusiųjų teatrinės kultūros skleidėjas“. 2018 m. literatūrinė-muzikinė kompozicija , skirta tėvo Stanislovo metams paminėti, respublikiniame mėgėjų teatrų festivalyje-konkurse „Kazimiera Kymantaitė – nacionalinės dramaturgijos puoselėtoja“, skirtame režisierės Kazimieros Kymantaitės 110-osioms gimimo metinėms paminėti, buvo įvertinta nominacija „Geriausia literatūrinė-muzikinė kompozicija“.
Kolektyvas nuolat dalyvauja respublikiniuose mėgėjų teatrų festivaliuose: Kurtuvėnuose festivalyje „Kartu“, Radviliškio rajone Baisogaloje festivalyje „Vaidina kaimynai“, Ukmergės rajone Taujėnuose festivalyje „Prie dvaro“ ir kt. Meno vadovė Birutė Sinkevičienė yra vietos, rajono ir regiono renginių vedėja, skaitovė, teatrinių kompozicijų kūrėja, savo krašto žymių asmenybių ir istorinių, kultūrinių, religinių įvykių ir tradicijų puoselėtoja.
Taip pat LR kultūros ministro Simono Kairio padėka už aktyvią kūrybinę veiklą, kolektyvų meninius pasiekimus ir pelnytus apdovanojimus darbo veiklos 40 metų jubiliejaus proga apdovanota Birutė Andriukaitienė, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Ginkūnų filialo meno vadovė. Birutė Andriukaitienė visą gyvenimą savo darbinę veiklą vykdo Šiaulių rajono kultūros įstaigose – aplink Šiaulių miestą įsikūrusiuose Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro filialuose.
Šalia kasdienės kūrybiškos, iniciatyvios, bendruomeniškos, tvarios kultūros darbuotojos kultūrinės veiklos – nuoseklus, profesionalus, įtraukus darbas su mėgėjų meno chorais ir vokaliniais ansambliais, dirigavimas rajono ir regiono dainų šventėse, daug gražių ir įsimintinų kelionių, pasiekimų, laimėjimų. Birutės Andriukaitienės vadovaujamo mišraus choro „Šaltinis“ repertuaras platus ir įvairus – šalia didžiųjų klasikų kūrinių skamba ir lietuvių liaudies dainos, ir šiuolaikinių autorių kūriniai.
Plati choro koncertinių kelionių panorama. B. Andriukaitienės iniciatyva Ginkūnų dvare nuo 2002 m. rengiama tradicinė vokalinės muzikos šventė „Auksinis ruduo“, kuri kasmet sukviečia chorinės ir vokalinės muzikos atlikėjus iš Šiaulių apskrities bei tolimesnių rajonų. Meno vadovė jau daug metų buria, vadovauja, koncertines programas rengia ir pristato su vokaliniais ansambliais „Kolegos, „Rasa“, „Šermukšnėlė“.
Kolektyvai dalyvauja dainų šventėse, konkursuose, koncertuoja išvykose. 2018 m. jungtiniam Ginkūnų-Aukštelkės moterų chorui („Rasa“, „Šermukšnėlė“, „Šaltinis“) įteiktas Šiaulių apskrities muzikos apdovanojimas Š.A.M.A. MMXVI. – kolektyvas pripažintas geriausiu Šiaulių rajono metų atlikėju; 2022 m. respublikiniame vokalinių ansamblių festivalyje-konkurse „Kur aukštas klevas 2022“ kaimų ir miestelių kategorijoje „Rasa“ pelnė antrą vietą. Respublikiniame vokalinės muzikos festivalyje-konkurse „Vasaros šokis“, skirtame kompozitoriaus Benjamino Gorbulskio kūrybai, pelnė trečios vietos diplomą.
Šiaulių rajono savivaldybės mero padėkos raštai įteikti trims Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro darbuotojams pažyminčius savo darbo sukaktis.
Mero padėkos raštu apdovanota Rita Žukauskienė, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Naisių filialo muziejininkė, už įkvepiančią, telkiančią kūrybinę veiklą, tradicijų puoselėjimą ir kultūros paslaugų įvairovę 30-ties metų darbo sukakties ir Kultūros dienos proga. Rita Žukauskienė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre dirba nuo 1992 m. ir darbine veikla turtina, puošia ir garsina ne tik Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Naisių filialą, bet ir visą Naisių kraštą, Šiaulių rajoną.
2009 metų spalio mėnesio pabaigoje Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Naisių filialui persikėlus į literatūros muziejaus – poeto Zigmo Gaidamavičiaus-Gėlės gimtinės pastatą, Rita Žukauskienė tęsia ir su filialo kolegomis toliau renka, fiksuoja, puoselėja, inicijuoja, organizuoja 1976 m. įsteigtos poeto Zigmo Gaidamavičiaus-Gėlės premijos įteikimo už geriausią poezijos debiutą Poezijos pavasariuose šventes, kartu su vietos bendruomene prižiūri gretimame Sereikių kaime jau daug dešimtmečių auginamą poetų laureatų parką, vykdo sukauptų ekspozicijų ir eksponatų priežiūrą, papildymą, inovatyvų ir virtualų pristatymą, rengia ir veda Kultūros paso programos edukacijos užsiėmimus „Pažink kitaip Zigmą Gėlę“.
Aktyviai, iniciatyviai, atsakingai ir kūrybiškai dirba Šiaulių rajono savivaldybės įsteigtų Metų kraštotyrininko, Zigmo Gėlės-Gaidamavičiaus, Augustino Griciaus premijų skyrimo darbo grupėse.
Šiaulių rajono savivaldybės mero padėkos raštu nuspręsta apdovanoti Algį Adomaitį, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro budėtoją, už aktyvią darbinę veiklą, iniciatyvą, atsakingumą 30-ties metų darbo sukakties ir Kultūros dienos proga. Algis Adomaitis Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre budėtoju dirba nuo 1992 m. ir savo atsakingu, pareigingu darbu, nestandartiniu požiūriu, savalaikiais ir kūrybiškais sprendimų pasiūlymais ir įgyvendinimais Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre prisideda jau 30 metų.
Mero padėkos raštas įteiktas Sigutei Butvydienei, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Šakynos filialo kultūros renginių organizatorei, už įkvepiančią, telkiančią kūrybinę veiklą, tradicijų saugojimą, meno mėgėjų subūrimą ir aktyvią darbinę veiklą 25-erių metų darbo sukakties ir Kultūros dienos proga.
Sigutė Butvidienė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre dirba nuo 1992 m. ir savo nuveiktais darbais, ir atvira kūrybiška širdimi puošia, turtina, ugdo ne tik Šakynos kraštą, bet ir visą Šiaulių rajoną. Sigita Butvydienė kaip kultūros renginių organizatorė pasižymi ypatingu gebėjimu telkti, puoselėti, inicijuoti, branginti ir besąlygiškai dalintis darbštumu, gerumu, tolerancija, pozityvumu. Didelis Sigitos Butvydienės nuoseklių, atsakingų kasdienių kultūros darbuotojos darbų indėlis yra ir kad 2013 m. išleista knyga „Šakynos kraštas“, ir kad Šakynos kraštas visoje šalyje garsus ir patrauklus istoriniais įvykiais ir asmenybėmis, tradicinėmis šventėmis „Šeštinės Agailų koplytėlėje“, kraštiečių šventė „Po tėviškės dangum“ Žarėnuose, Žolinė Šakynoje ir kt., ir kad 2022 m kaip Šakynos – mažosios Lietuvos kultūros sostinės – metai buvo tokie turtingi įspūdingais kultūros renginiais ir veiklomis.
Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narė Ada Grakauskienė įteikė Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto padėkos raštus Zinai Keturakytei, Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos Šakynos struktūrinio teritorinio padalinio bibliotekininkei, už ilgametį darbą, atsidavimą, kultūros vertybių puoselėjimą ir indėlį į bendruomeninių kultūrinių poreikių ugdymą 35-erių profesinio darbo metų sukakties proga. Zina Keturakytė pradėjo dirbti 1987 m. balandžio 24 d. Šakynos bibliotekoje vyr. bibliotekininke.
Bibliotekininkė aktyviai vykdo projektinę veiklą, yra įvairių projektų sumanytoja, partnerė, dalyvė. Zina Keturakytė aktyviai dirba su Šakynos bendruomene, rengia parodas, organizuoja renginius, mokymus, paskaitas, veda netradicines literatūros pamokas. Puoselėdama kraštotyrinę veiklą organizuoja pažintinius žygius Šakynos mokyklos mokiniams po apylinkes. 2018 m. Vasario 16-osios proga už visuomeninę veiklą ir darbą Zina Keturakytė apdovanota auksiniu ženkliuku „Atkurtai Lietuvai – 100“.
Kultūros komiteto padėkos raštas įteiktas Danutei Streckienei, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro akompanuotojai už aktyvią, kūrybišką, profesionalią, telkiančią veiklą, darbo veiklos 35-erių metų sukakties proga. Kultūros komiteto padėkos raštas įteiktas. Danutė Streckienė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre dirba nuo 1987 m. ir savo darbais, pasiekimais bei kūryba garsina Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centrą jau 35 metus. Danutė Streckienė akompanuoja puikiai įvertintiems ir aukštą meninį lygį pasiekusiems Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro atlikėjams ir kolektyvams: „Melomanai“, „Svaja“, „Gija“, „Ventus“, „Melodija“, prie kurių pasiekimų svaria dalimi prisideda ir profesionalus, pagavus akompanimentas. Danutė Streckienė visą savo darbinę veiklą tiek Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre, tiek kitose darbo vietose ir bendruomenėse grindžia iniciatyvumo, bendruomeniškumo, pilietiškumo, tvarumo, gerųjų tradicijų ir patirčių saugojimo bei inovatyvumo, pozityvumo siekimo principais.
Sveikinimo žodį kultūros darbuotojams tarė Šiaulių rajono savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus. Jis savo padėkas ir gėles skyrė rajono kultūros įstaigų darbuotojams.
Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros skyriaus padėkomis 15-os metų sukaties proga apdovanoti Inga Jonuškienė, Drąsučių kultūros renginių organizatorė, Eugenija Jurkienė, Drąsučių meno vadovė, Zita Bružienė Ginkūnų meno vadovė, Loreta Morkūnienė, Meškuičių kultūros renginių organizatorė, Algis Aušbikavičius, Micaičių meno vadovas bei Ona Juškenienė, Gilvyčių bibliotekos bibliotekininkė.
10-ies metų darbo sukakties proga apdovanoti Daina Kavaliauskienė, ŠRSKC meno vadovė, Vaidas Jakimavičius, ŠRSKC budėtojas, Daiva Kembrienė, Bridų meno vadovė bei Neringa Skėrytė, dokumentų ir materialinių išteklių valdymo skyriaus vedėja.
Kultūros darbuotojus pasveikino rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Judita Šertvytienė, kurį laiką kultūros skyriaus vedėją Tomą Vaitkų.
Šventės vedėjos Lina Šukienė ir Alina Milašienė paskelbė kandidates į Šiaulių rajono savivaldybės Metų kultūros darbuotojo nominaciją. Šiemet Metų kultūros darbuotojo vardo suteikimo komisijai buvo pateiktos dvi kandidatūros dviejų puikių, aktyvių, darbščių kultūros darbuotojų. Kandidatėmis tapo Šiaulių rajono savivaldybės viešosios Vytauto Vitkausko bibliotekos aptarnavimo skyriaus vedėja Joneta Filinskė ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro meno vadovė Kristina Lučinskaitė.
Kultūros darbuotojo premijos skyrimo komisijos pirmininkas Tomas Vaitkus pristatė posėdžio protokolą: komisijos balsų dauguma kad 2023 Metų kultūros darbuotojo vardas suteikiamas Jonetai Filinskei. Jai įteiktas sertifikatas, gėlės ir 1000 eurų premija.
Metų kultūros darbuotojo premoja teikiama nuo 2015 metų. Per šį laiką Metų kultūros darbuotojo vardas jau yra suteiktas Rasai Zelbienei, Jurgitai Jasiškytei, Loretai Lideikienei, Gitanai Ramanauskaitei, Genovaitei Doftartaitei, Vidai Ragauskienei, Raimondui Sinkevičiui ir Jovitai Bražukienei.
Šventę Kuršėnų dvare vainikavo Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos akordeonų trio Jonas Vozbutas, Motiejus Dudnikas, Gabrielius Ruzas.
Kita Kultūros darbuotojų pagerbimo šventės dalis persikėlė į Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centrą, kur surengtas Akvilės mėlynasis koncertas. Šis koncertas - tai dalis AKVILĖS koncertinio turo po Lietuvą '2023, skirto Lietuvos ir Ukrainos vaikams. Kartu tai koncertas - Dovana gimtinei", skirtas 2023 m minimoms Kuršėnų miesto jubiliejinėms sukaktims: 500 Kuršėnų parapijai, 460 Kuršėnų miestui, 90 bažnyčiai, 125 metai Kuršėnų fotografijai, 85 metai pirmam Kuršėnų "mūro rajono planui".
Akvilė, būdama trejų metukų, kaip gabus, perspektyvus ir talentingas vaikas, buvo priimta mokytis į Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetę muzikos mokyklą, mokytojos Sonatos Kudžmienės dainavimo klasę. Per ketverius muzikavimo metus jaunoji atlikėja koncertavo įvairiose koncertų salėse bei prestižinėse vietose, tokiose kaip Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Lietuvos Respublikos Seimas, Vilniaus miesto Rotušė, LR Krašto apsaugos ministerija, LR Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos nacionalinė filharmonija, Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčia, Užutrakio dvaro sodyba ir kt.
Akvilės tėtis - Egidijus Ališauskas, gimęs ir augęs Kuršėnuose, šiuo metu yra Lietuvos kariuomenės orkestro kapelmeisteris, vyriausiasis dirigentas ir vadovas, LMTA docentas ir Liaudies instrumentų orkestro vadovas. Kartu su Akvile koncertuos Dovilė Kazonaitė (sopranas), Barbora Žižytė (vokalas), Lukas Ališauskas (vokalas), Eglė Juciūtė (fleita), Judita Ūksaitė (fortepijonas), Aistė Bružaitė (kanklės), Egidijus Ališauskas (birbynė), Aušrinė Ulinskaitė (bosinės kanklės), Ūla Paliokaitė (kanklės).
Koncerto programa – koncerto metu išgirsite lietuvių liaudies bei lietuvių ir užsienio autorių kūrinius, kuriems akomponuos fortepijonas, birbynė, kanklės, fleita.