Aktualijos2021 m. Lapkričio 8 d. 10:39

Pagerbti Radviliškio rajono rankų lenkikai iškovoję apdovanojimų 30-ajame Europos rankų lenkimo čempionate

Radviliškis

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt

193398

Radviliškio rajono savivaldybėje pagerbti Vilniuje vykusiame 30-ajame Europos rankų lenkimo čempionate dalyvavę ir apdovanojimų Lietuvai iškovoję Radviliškio rajono sportininkai.

Radviliškio rajonui čempionate dalyvavo devyni sportininkai: septyni meistrų grupėje, po vieną – jaunimo ir senjorų grupėse. Antrą kartą tokio lygio čempionate dalyvavę Radviliškio rajono rankų lenkikai iš viso iškovojo 11 medalių.

Meistrų grupėje Radviliškio rajonui atstovavo septyni rankų lenkikai: Egidijus Barčkus, Virginijus Survila, Renatas Zdanavičius, Ingrida Blinstrubienė, Irena Vilniuvienė, Rita Juškevičienė, Janūrijus Musvicas. Jie iškovojo devynis apdovanojimus: Ingrida Blinstrubienė – du aukso medalius, Irena Vilniuvienė – du sidabro medalius, Rita Juškevičienė po vieną sidabro ir vieną bronzos medalį, Vitalijus Survila – sidabro medalį, Egidijus Barčkus ir Renatas Zdanavičius – po vieną bronzos medalį. Janūrijus Musvicas čempionate susirungė su stipresniais lenkikais ir savo grupėje liko ketvirtas.

Jaunimo grupėje Radviliškiui atstovavęs Vitaras Alekna iškovojo du bronzos medalius, senjorų grupėje susirungęs Laimis Milkūnas liko aštuntoje vietoje.

Gausi radviliškiečių delegacija prisidėjo prie galutinės Lietuvos rankų lenkikų pergalės – galutinėje čempionato komandų rikiuotėje Lietuvos atletai užėmė 2-ąją vietą.

Rankų lenkikai ir Radviliškio rajono džiaugėsi galėję dalyvauti tokio aukšto lygio varžybose, susirungti su aukšto meistriškumo sportininkais, pasisemti patirties ir pasimokyti rankų lenkimo technikos subtilybių. V. Survila, vienas didžiausių rankų lenkimo sporto entuziastų, pasidžiaugė, kad iš šio čempionato Radviliškio rajono rankų lenkikai parsivežė dar vieną dovana – profesionalų rankų lenkimo varžyboms ir treniruotėms skirtą Lietuvos vėliavos spalvomis dekoruotą stalą. Pasak jo, labai smagu, kad Radviliškio rajone yra keli dideli šios sporto šakos entuziastai, buriantys jaunimą ir vyresnius žmones bendrai veiklai.

„Šiame čempionate Radviliškio rajonui atstovavo labai stipri komanda, bet norėtųsi, kas sportinio pykčio, užsidegimo laimėti būtų daugiau, o ne baimės. Žinoma, visa tai ateina su patirtimi, su dalyvavimu varžybose. O šiame čempionate ir įtampa nemaža, ir teisėjavimas griežtesnis buvo“, – sakė V. Survila.

Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis pasveikino rankų lenkikus gražių pergalių proga ir pasidžiaugė medalių gausa. „Tokios gausios radviliškiečių delegacijos Europos čempionate dar nėra buvę, ir tiek apdovanojimų dar nėra parsivežta. Ačiū jums, kad jūs populiarinate šią sporto šaką, buriate jaunimą. Smagu, kad galvą kelia primirštos ar lietuviams neįprastos sporto šakos, tokios kaip motobolas, beisbolas, petankė. Žinoma, visoms joms reikia specialios infrastruktūros, specialių aikštelių, o tam reikalingos papildomos lėšos, kurių visiems vienu metu skirti nėra įmanoma“, – sakė jis. Meras paragino rajono sporto bendruomenę aktyviau pasinaudoti savivaldybės skiriama parama sportui, vaikų vasaros poilsiui, organizuoti sporto stovyklas rajono vaikams.

Tokio rango varžybos Vilniuje vyko ketvirtą sykį istorijoje, o radviliškiečiai tokio lygio varžybose, pasak Vitalijaus Survilos, rankų lenkikų trenerio, dalyvauja antrą kartą. Planuojama, kad 2023 metas Europos čempionatas vyks Druskininkuose.

Lietuvos atstovai jaunimo, suaugusiųjų, meistrų ir neįgaliųjų varžybose iš viso pelnė 54 apdovanojimus: lietuviams atiteko 14 aukso, 21 sidabro ir 19 bronzos medalių. Čempionatą komandinėje įskaitoje laimėjo Ukrainos atstovai. Jie į Ukrainą išsivežė 50 aukso, 54 sidabro ir 23 bronzos apdovanojimus.