Pagerbti geriausi Anykščių krašto sportininkai ir treneriai

Anykščiai
Anykščių rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Anykščių rajono savivaldybė

Sausio 6 dieną Anykščių kultūros centro didžiojoje salėje buvo pagerbti geriausi praėjusių metų rajono sportininkai bei jų treneriai.

 Susirinkusius atletus sveikino Anykščių kūno kultūros ir centro direktorius Arvydas Krikščiūnas, Anykščių savivaldybės meras Sigutis Obelevičius, vicemeras Dainius Žiogelis, Anykščių savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Veneta Veršulytė, Anykščių „Rotary“ klubo atstovai Kęstutis Jacunskas ir Romas Vitkus.

„Praėjusiais metais galėjome džiaugtis tuo, kad dar daugiau anykštėnų papildė olimpiečių gretas.

Iš Anykščių pasiekėme Kolumbiją, dalyvavome pasaulio ir Europos čempionatuose, į mūsų kraštą atvežėme įvairių spalvų medalių. Sveikiname laureatus ir tuo pačiu tikimės kuo geresnių rezultatų ir šiemet“, – sakė AKKSC direktorius A. Krikščiūnas.

Anykščių meras S. Obelevičius gyrė daug pasiekusius kraštiečius ir minėjo, kad be užsispyrimo bei valios sporte būtų sudėtinga įveikti savo varžovus.

„Praeityje man buvo tekusi garbė sveikinti pačius pirmuosius Anykščių krašto sportininkus, krepšininkus ir imtynininkus, kuriems dabar 80 ir daugiau metų.

Visi jie buvo pasiekę svarių laimėjimų ne tik sporte, bet ir gyvenime. Šie žmonės buvo sėkmingi verslininkai, puikūs įvairių sričių vadovai. Tai yra valia. Bet kuris sportininkas, kad pasiektų didelį laimėjimą, turi įdėti labai daug valios pastangų ir išlieti daug prakaito.

Sveikinu sportininkus, jų tėvelius, trenerius su švente. Mes jais labai didžiuojamės ir šiandien galime bet kam pasakyti, kad turime ne vieną olimpietį. Tikiu, kad išsiųsime bent vieną sportininką ir į Paryžiaus olimpines žaidynes, kur jis garbingai atstovaus mūsų šaliai“, – kalbėjo Anykščių meras S. Obelevičius.

Iškilmingo renginio metu susirinkusius žiūrovus savo atliekamais kūriniais žavėjo grupės „Arbata“ vokalistas Andrius Zalieska ir smuikininkas Tadas Dešukas, o papildomos energijos suteikė kolektyvo „Intrus“ šokėjos.

ANYKŠČIŲ KKSC NOMINACIJOS IR JŲ LAIMĖTOJAI:

„PERSPEKTYVŪS ANYKŠČIŲ KKSC SPORTININKAI“

Gabrielė Ambraškaitė (plaukimas) – už begalinį siekį tobulėti. Gabrielė atiduoda visas jėgas per treniruotes, varžosi su visais siekdama pergalės, nesvarbu ar tai penkiais metais vyresnis berniukas ar vyresnė mergaitė. Per 2022 metus iškovojo 37 medalius ir yra vienintelė mergaitė šiuo metu Lietuvoje, kuri plaukia visais būdais gerai ir greitai. O tai labai daug pasako apie jos stiprų charakterį (treneris Edvinas Apčinikovas)

Augustė Čižauskaitė (plaukimas) – už sportinį ryžtą. Augustė treniruotes pradėjo lankyti vėliau negu jos bendraamžės ir pradžioje stipriai atsilikdavo nuo jų. Bet jos ryžtas ir užsidegimas parodė, kad viskas įmanoma. Šiuo metu ji yra lyderė plaukimo peteliške ir plaukimo nugara stiliais tarp savo metų mergaičių. Darbas ir rimtas požiūris į treniruotes atsispindi jos rezultatuose (treneris Edvinas Apčinikovas)

Juozas Augustinavičius (biatlonas) – už siekį tobulėti. Lietuvos jaunių rinktinės narys,  Algimanto Šalnos taurės biatlono varžybų nugalėtojas, kandidatas į Europos jaunimo Olimpinį festivalį Italijoje sausio 23-28 d. (treneris Bronius Vitkūnas)

Adrija Braknytė (žirginis sportas) – už ryžtą siekiant pergalių. Perspektyvi talentinga raitelė, daugkartinė konkūrų varžybų nugalėtoja ir prizininkė, 2022 m. atvirame Lietuvos konkūrų čempionate Vaikų užskaitoje greičio konkūre iškovojo 2 vietą (treneris Ovidijus Uogela)

Danielius Kanonovas (sunkioji atletika) – už darbštumą ir pareigingumą treniruočių metu, stiprią motyvaciją siekti aukštų rezultatų (treneris Algirdas Ananka)

Borisas Matuzevičius (imtynės) – už sportinį entuziazmą. Lietuvos graikų-romėnų imtynių jaunių U-17 čempionas. Sportininkas  darbštus, pareigingas, atsakingas, siekiantis iškeltų tikslų. Anot Boriso, „sportas – jo gyvenimas” (treneris Algirdas Pupkis).

Mantas Judickas (krepšinis) ­–už atsidavimą krepšiniui, pavyzdinį darbą treniruočių metu ir norą tobulėti. Mantas yra vienas iš Anykščių sporto centro U-16 krepšinio komandos lyderių, krepšinio komandos Anykščių „KKSC-Elmis“ narys (treneris Ramūnas Šližys)

Kajus Volkovas (krepšinis) – už didelę pažangą. Kajus – sportininkas, turintis stiprų kovotojo charakterį, atiduodantis visas jėgas krepšinio aikštelėje. Anykščių sporto centro U-16 krepšinio komandos vienas iš lyderių, krepšinio komandos Anykščių „KKSC-Elmis“ narys (treneris Ramūnas Šližys)

Jogaila Zlatkus (krepšinis) – už rezultatyvumą ir nepasidavimą kovojant aikštelėje. Sportininkas gyvenantis krepšiniu, besidomintis ne tik stipriausiomis pasaulio krepšinio lygomis ir žaidėjais, bet ir vietine Anykščių „KKSC – Elmio” komanda. Krepšinio aikštelėje Jogaila niekada nepasiduoda, visada kovoja iki galo tiek treniruotėse, tiek varžybose ir ,,užveda“ tai daryti visus komandos narius. Vienintelis jį tenkinantis rezultatas yra komandos pergalė (treneris Paulus Leonavičius).

„2022 METAIS AUKŠČIAUSIUS REZULTATUS PASIEKĘ ANYKŠČIŲ KKSC SPORTININKAI“

GINTARĖ BRAŽAITĖ (sunkioji atletika) – kandidatė į Lietuvos olimpinę rinktinę, Lietuvos sunkiosios atletikos suaugusiųjų rinktinės narė, daugkartinė Lietuvos čempionė ir  rekordininkė. 2022 m. Europos čempionate Albanijoje iškovojo 5 vietą ir pagerino Lietuvos rovimo veiksmo ir dvikovės rekordus. Pasaulio sunkiosios atletikos čempionate Kolumbijoje, stūmimo veiksmu iškėlė 122 kg pagerino naują Lietuvos rekordą ir dvikovėje surinkusi 213 kg iškovojo 14 vietą (treneris A. Ananka)

JULIUS BAČKULIS (plaukimas) – 2022 m. Europos universitetų žaidynėse iškovojo bronzos medalį, Lietuvos studentų plaukimo čempionate – 3 aukso medalius. SELL studentų žaidynėse iškovojo 3 aukso medalius. Lietuvos plaukimo čempionate iškovojo sidabro medalį. Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybėse – 2 sidabro ir vienas bronzos medaliai (treneris Redas Pivoriūnas)

EDVINAS BAKLANOVAS (sunkioji atletika) – Lietuvos sunkiosios atletikos jaunimo iki 20 m. rinktinės narys, 2022 m. Lietuvos jaunimo iki 20 m. čempionas, Lietuvos suaugusių čempionato bronzos medalio laimėtojas (trenerė G.Bražaitė)

EGLĖ SAVICKAITĖ (slidinėjimas) – Lietuvos suaugusių slidinėjimo rinktinės narė, Pekino olimpinių žaidynių dalyvė, Europos Jaunimo žiemos olimpinio festivalio dalyvė, 2022 m. Lietuvos slidinėjimo čempionė, Lietuvos taurės slidinėjimo varžybų nugalėtoja (treneris Algis Drūsys)

KIPRAS PUIKIS (imtynės) – Lietuvos graikų-romėnų imtynių jaunių U-17 rinktinės narys, Lietuvos graikų romėnų imtynių čempionato prizininkas, Lietuvos graikų-romėnų jaunių U-17 čempionas, Šiaurės šalių graikų romėnų imtynių jaunių U-17 žaidynėse sidabro medalio laimėtojas (treneris Renatas Puikis)

KIPRAS GVOZDAS (imtynės) – Lietuvos graikų-romėnų imtynių jaunimo U-20 rinktinės narys, Lietuvos graikų-romėnų imtynių čempionato ir jaunimo U-20 čempionato bronzos medalių laimėtojas, Šiaurės šalių jaunimo U-17 žaidynių sidabro medalio laimėtojas (treneris Renatas Puikis)

KASPARAS JUODELIS (imtynės) – Lietuvos graikų-romėnų imtynių čempionate iškovojo bronzos medalį, Lietuvos graikų-romėnų imtynių jaunimo U-20 čempionate – sidabro medalį ir Lietuvos graikų-romėnų imtynių jaunių U-17 čempionate tapo čempionu (treneris Renatas Puikis)

VIKTORIJA KAPANCOVA (biatlonas) – Lietuvos biatlono jaunių rinktinės narė, Lietuvos jaunių čempionė, Baltijos šalių biatlono taurės trečio ir ketvirto etapų prizininkė, Europos jaunimo žiemos Olimpinio festivalio Vuokatyje (Suomija) dalyvė (treneris Bronius Vitkūnas)

MIKAS VILDŽIŪNAS (biatlonas) – Lietuvos jaunių biatlono rinktinės narys, Lietuvos čempionato antros vietos laimėtojas, Baltijos šalių biatlono taurės trečio etapo prizininkas, kandidatas į Europos jaunimo žiemos Olimpinį festivalį Italijoje 2023 m. sausio 23-28 d. (treneris Bronius Vitkūnas)

MATAS GRAŽYS (slidinėjimas) – Lietuvos jaunių slidinėjimo rinktinės narys, Lietuvos jaunių čempionato prizininkas, Lietuvos slidinėjimo taurės varžybų 10 km nuotolyje nugalėtojas, sprinto rungtyje – prizininkas, Lietuvos slidinėjimo vasaros čempionato prizininkas, kandidatas į Europos jaunimo žiemos olimpinį festivalį Italijoje 2023 m. sausio 23-28 d (treneris Algis Drūsys)

„2022 METŲ GERIAUSIA KOMANDA“

Anykščių „KKSC – Elmis“ krepšinio komanda – 2022 m. RKL čempionate B divizione iškovojo 4-ą vietą.

Komanda suburianti Anykščių bendruomenę, kurioje visi žaidėjai – Anykščių krašto sportininkai. RKL čempionato varžybos, kurios vyksta Anykščiuose yra pačios lankomiausios visoje Regionų krepšinio lygoje. Anykščių „KKSC – Elmis“ komandą palaiko gausiausias būrys anykštėnų fanų – rungtynių metu sulaukiama iki 300 žiūrovų, kurių didelę dalį sudaro jaunimas, kurios dėka sporto ir laisvalaikio centro „Nykščio namai“ arena yra lankomiausia RKL čempionato varžybose (vyr. treneris Ramūnas Šližys)

„2022 M. GERIAUSIAS ANYKŠČIŲ SPORTO KLUBO SPORTININKAS“

VYTAUTAS STROLIA (Anykščių sporto klubas ,,Vėtrungė“) – Lietuvos biatlono rinktinės narys, Pekino olimpinių žaidynių dalyvis. Pasaulio taurės etape iškovojo 4-ą vietą. Tai aukščiausias Lietuvos biatlonininkų pasiekimas istorijoje.

LINAS BANYS (Anykščių sporto klubas ,,Vėtrungė“) – Lietuvos biatlono rinktinės narys, Pekino olimpinėse žaidynėse vyrų estafetėje užėmęs 14 vietą.

GABIJA ŠINKŪNAITĖ (Anykščių sporto klubas „Kalitos kalnas“ ) – Lietuvos kalnų slidinėjimo rinktinės narė, Pekino Olimpinių žaidynių dalyvė, Europos jaunimo Olimpinio festivalio Suomijoje dalyvė, Baltic Cup varžybų Slalome ir Superslalome prizininkė. Jau trys metai iš eilės Lietuvos čempionate Italijoje – Slalomo Lietuvos čempionė ir Didžiojo Slalomo Lietuvos čempionė. FIS (tarptautinės slidinėjimo asociacijos) varžybose Italijoje iškovojo 16 vietą.

AUGUSTĖ BAUŽAITĖ (Anykščių sporto klubas „Mikadoras“)  – tai jauna -talentinga raitelė, atstovaujanti Lietuvą tarptautinėse varžybose Lietuvos vaikų rinktinės sudėtyje, daug kartinė nacionalinių varžybų jaunimo užskaitos nugalėtoja ir prizininkė, tarptautinio turnyro Danijoje prizininkė. Vasaros konkūrų čempionate tapo savo užskaitos lydere ir Lietuvos čempione.

GABRIELĖ ŠILAIKAITĖ (Anykščių kyokushin karate sporto klubas „Takas“) – 2022 m. Lietuvos kyokushin karate vaikų čempionato kovų ir technikos rungčių čempionė, Rimanto Kaukėno paramos fondo tarptautinio karate turnyro „Let‘s join the fight together“ prizininkė, tarptautinio karate turnyro „Ippon Cup“ prizininkė.

MODESTAS BAGDONAVIČIUS (Anykščių futbolo klubas „Anykščiai“) – geriausias sporto klubo komandos žaidėjas.

„ŽMONĖS, ATKAKLIAI SIEKIANTYS SAVO SVAJONIŲ IR STEBINANTYS SAVO PASIEKIMAIS“

EVELINA NAVAŠINSKAITĖ – METŲ PROVERŽIS

2022 pasaulio nardymo čempionate Bulgarijoje pasiekė du Lietuvos rekordus. Rungtyje – nėrimas į tolį su mono ląstu, pagerino Lietuvos moterų nacionalinį rekordą net 9 metrais nunerdama 187 metrus ir iškovojo 6 vietą. Rungtyje – nėrimas į toli varlyte įveikė 138 metrų distanciją, pasiekė naują Lietuvos rekordą ir iškovojo 8 vietą. Tai pirmosios Evelinos tokio lygio varžybos, kuriose jai pavyko pasiekti tokius aukštus rezultatus. O metų pabaigoje Evelina pasiekė naujus rekordus – kvėpavimo sulaikymo po vandeniu STA Lietuvos nacionalinį rekordą – 6 min. 19 s ir nėrimo į tolį su ląstais DYNB rekordą – 150 m, ir tai  tik vienu įkvėpimu.

VALDAS SKLIAUSTYS – BĖGIMO ENTUZIASTAS

2022 metais 25 varžybiniai startai: iš jų 2 maratonai (Stokholmas, Berlynas), 3 pusmaratoniai (Elektrėnai, Biržai, Vilnius), likę startai nuo 4,8 km iki 16,5 km (dominuoja 10 km). Ant podiumo lipta 22 kartus: iš jų 19-a I vietų V60 (vyrų 60 metų) amžiaus grupėje.

Penki Lietuvos Respublikos rekordai (V60): Maratonas 42,195 km, 10 km, 5 km, 1 val. bėgimas (15503 m), 1000 m uždarų patalpų rekordas ir Lietuvos čempionas grupėje – veteranai 35 m. ir vyresni (dalyviams taikomi koeficientai pagal jų amžių ir pagal apskaičiuotą laiką nustatomas nugalėtojas). Bėgo Baltijos kelio estafetiniame bėgime Vilnius – Talinas, įveikė 123 km. 2022 m. Lietuvos bėgimo taurės (8 įskaitiniai etapai) laimėtojas V60 (vyrų 60 m.) grupėje.

NORMANTAS PRUŠINSKAS – Lietuvos golbolo rinktinės narys, Europos čempionas, 2022 metų pabaigoje su Lietuvos rinktine dalyvavo pasaulio čempionate Portugalijoje ir iškovojo 4-ą vietą.