Pagerbta iškili kraštotyrininkė

Pagerbta iškili kraštotyrininkė
Vilkaviškis
Nuotr. Kęstučio Inkratos
Antanas Žilinskas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Vilkaviškio rajono savivaldybė

Lietuvos kariuomenės dienos išvakarėse Paežerių dvare su garbingu 90-mečiu pasveikinta kraštotyrininkė Danutė Ardzijauskaitė.

Dirbant Vilkaviškio krašto muziejuje jos rūpesčiu buvo parengtas ir išleistas „Vilkaviškio krašto 1918–1923 metų Lietuvos savanorių vardynas“.

Lankydama archyvus, savanorių artimuosius, karių amžinojo poilsio vietas darbščioji muziejininkė surinko per 1000 kukliųjų didvyrių vardų.

Bendradarbiaudama su savanorių istorijomis besidominčiu žurnalistu Viliumi Kavaliausku, padėjo išleisti ir leidinį apie vilkaviškiečius Vyties ordino kavalierius „100 Vilkaviškio krašto Vyties ordino kavalierių“. Jos surinktais duomenimis naudojosi ir Vilkaviškio rajono seniūnijos, atminimo lentose įamžinusios savojo krašto Lietuvos gynėjus.

Istorikas, buvęs Vilkaviškio krašto muziejaus direktorius Antanas Žilinskas, savo mintimis vakaro dalyvius nukėlė į kovų už laisvę laikus, kai 1919 metais kūrėsi Lietuvos kariuomenė, o Vilkaviškio krašto savanoriai pirmieji dalyvavo ir savo gyvybes paaukojo mūšiuose su bolševikais, bermontininkais, lenkų legionais.

Vilkaviškio krašto savanorių vardyno sudarytoją su gražiu jubiliejumi sveikino buvę bendradarbiai, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovas dr. Raimundas Kaminskas, Vilkaviškio šauliai, kariai savanoriai.

Vilkaviškio muzikos mokyklos auklėtinės Lietuvos kariuomenės šventės dalyvius apdovanojo muzikiniais kūriniais, jautriomis dainomis.