Pagėgiuose vyko tradicinis XIII-sis „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“

411467202_754810606681928_6355888944065050926_n
Pagėgiai
Pagėgių savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Pagėgių kultūros centras

Gruodžio 16 dieną visi buvo kviečiami į Pagėgius, į Mažąją Lietuvą! Čia vyko tradicija tapęs jau XIII-asis „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“. Šiam unikaliam kultūriniam įvykiui 2017 metais suteiktas Lietuvos Respublikos tautinio paveldo sertifikatas.

Kiekvienas atvykęs į turgelį turėjo galimybę įsigyti visko artėjančioms šventėms, dovanoms ar tiesiog save palepinti – riebią žąsį, antį ar vištą, žuvies, Mažojoje Lietuvoje rinktų arbatžolių, medaus, rankų darbo žvakių, įvairiausių tautodailininkų gaminių, gintaro papuošalų ir t. t. 

Loterija „Laimėk žąsį“ šiemet kaip niekad buvo dosni prizais. Kai kam pasisekė ir nupenėtą žąsį laimėti, o kai kam ir UAB „Ariogalos grūdų“ įsteigtų puikių prizų ūkiui.

Žydaitė Ponia Sara užėjusius į jos užeigą vaišino šildančiu gėrimu bei siūlė pirkti išskirtines prekes: „Oranžų marmelado“, „Oranžų šmero prie žąsies“, „Bambažolių užpiltinės – žąsies kraujo“ ir dar kitokių gėrybių.

Kulinario paveldo virtuvėje „Pilni puodai“ gaspadinės Nijolė Rūkienė ir Gražina Sauspreikšaitienė virė tradicinę mažlietuvių sriubą – švarczupe, kurios pagrindinis ingridientas yra sukrešėjęs žąsų kraujas. Drąsiausi turgelio lankytojai savo jėgas galėjo išbandyti UAB „Ariogalos grūdų“ produkcijos nešimo rungtyje.

Užsukusius apsipirkti linksmino bei šokdino Pagėgių savivaldybės kultūros centro Lumpėnų kaimo bendruomenės kapela „Lumpelė“ (vadovas Edvinas Paliokas), Pagėgių savivaldybės kultūros centro vyresniojo amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė „Marguva“ (vadovė Gražina Paliokienė) bei Pagėgių savivaldybės kultūros centro Vilkyškių kaimo atlikėjai (vadovė Nijolė Rakevičienė).

Žąsų svėrimo punkte sunkiausios žąsies titulas bei UAB „Ariogalos grūdai“ įsteigtas prizas atiteko ūkininkei iš Veliuonos.

Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė perdavė sveikinimo žodžius nuo Pagėgių savivaldybės mero bei pranešė, kad meras, tęsdamas tradiciją, žąsį dovanojo Pagėgių savivaldybės palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namams.

Žąsų turguje sulaukta ir svečių iš Lenkijos Respublikos Ilawos savivaldybės – mero K. Harmacinski ir Ilawos savivaldybės atstovų delegacijos, kurie linkėjo gražių artėjančių švenčių. Sveikinimo žodį turgelio dalyviams, svečiams ir organizatoriams taip pat tarė LR Seimo narys Ričardas Juška.