Pagėgiuose paminėta Pasaulinė Žemės diena: išdalinti inkilai savivaldybės seniūnijoms

433930197_927210892738832_2578719297038068232_n
Pagėgiai
Pagėgių savivaldybės (Gintarės Plungytės) nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Pagėgių savivaldybė

Kovo 20 dieną prasmingu renginiu paminėta Pasaulinė Žemės diena. Šiemet Žemės dienos renginys skirtas 100-metį mininčiai Lietuvos dainų šventei „Kad giria žaliuotų“. Ankstyvą rytą prie Pagėgių savivaldybės su mažųjų Pagėgių lopšelio-darželio ugdytinių palinkėjimais buvo iškilmingai iškelta Žemės dienos vėliava. Nuo šio momento prasidėjo gamtos atgimimas. Šia proga, visiems susirinkusiems, simboliškai buvo padovanoti įvairių augalų sėklų pakeliai.

100-mečio Dainų šventės žygio per Lietuvą simbolis – inkilas, kaip sklinda mūsų šokiai ir dainos, taip sklinda per Lietuvą ir Dainų šventės inkilai, taip tęsiasi tradicija gyvuojanti per amžių.

Iš savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos nupirkti inkilai, išdalinti Pagėgių savivaldybės seniūnijoms. Ant simbolinių inkilų pasirašė Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos choro vaikai – 100-mečio dainų šventės dalyviai.

Sveikinimo žodžius tarė Pagėgių savivaldybės vicemerės – Ligita Kazlauskienė ir Aušra Zongailienė.

Žemės diena įprasminta gyvybės simboliu – Ąžuolu. 100 metų mininčiai Lietuvos dainų šventei „Kad giria žaliuotų“, skirtas ąžuolas buvo pasodintas prie Pagėgių geležinkelio stoties.

Tolimesnis Žemės dienos minėjimas persikėlė į Pagėgių seniūnijos aktų salę, kurioje koncertą paruošė Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos jaunių choras. Dieną vainikavo pavasarinės patrepsynės su PSKC Lumpėnų kaimo kapela „Lumpelė“.