Pagėgių eglutės įžiebimo šventė paženklinta žmonių gerumu

Tauragė
Pagėgių savivaldybės nuotr.
Reporteris Austėja Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Penktadienį Pagėgių miesto parke iškilmingai įžiebta Kalėdų eglė, o renginio metu Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka, Pagėgių savivaldybės administracija bei Pagėgių seniūnija kvietė visus Pagėgių krašto gyventojus ir svečius paaukoti sunkumus šiuo metu patiriantiems asmenims – sunkiomis onkologinėmis ligomis sergantiems kraštiečiams. Žmonių geranoriškumas ir surinktų lėšų suma nustebino akcijos organizatorius.

Renginys prasidėjo Advento nata prie prakartėlės, kuri buvo pašventina Pagėgių šv. Kryžiaus  parapijos klebono Kazio Žutauto. O netrukus ant scenos lipo jaunieji atlikėjai – Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos vokalinis ansamblis (vadovė Irena Urbutienė), meno ir sporto mokyklos jaunių choras (vadovės Regina Pilkionienė ir Evelina Norkienė), kultūros centro vaikų šokių grupė „Siautulys“ (vadovė Gražina Paliokienė).

Nuotaikingą Kalėdinę programą pristatė svečiai iš Šiaulių – šou grupė „Trys draugai“ kartu su Kalėdų seneliu, kuris kartu su Pagėgių savivaldybės meru Vaidu Bendaravičiumi, pavaduotoju Edgaru Kuturiu, Pagėgių seniūnijos seniūnu Dainiumi Maciukevičiu ir visais šventės dalyviais įžiebė Kalėdų eglę.

„Šitų švenčių laukiame visi. Pernai Kalėdų eglutę dėl karantino suvaržymų įžiebėme tyliai, bijodami klastingo viruso. Šiemet mes jau žinome kas tai yra, esame jam labiau pasiruošę, todėl man labai malonu jus čia matyti. Sveikinu visus su artėjančiomis šventėmis, linkiu sėkmingų, laimingų ir turtingų metų. O svarbiausia – būkime sveiki!“, – sveikinimo kalboje sakė meras V.Bendaravičius.

Meras pasidžiaugė, kad Pagėgių eglutė išskirtinė – ji auga miesto centre, tad pasibaigus šventėm ir toliau žaliuos, o kitais metais dar paūgėjusi vėl džiugins šventiškais papuošimais.

Renginio metu vyko akcija „Gerumu sušildytos Kalėdos“, kurią inicijavo Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka, Pagėgių savivaldybės administracija bei Pagėgių seniūnija. Jos metužmonės buvo kviečiami įsigyti karšto šokoladinio gėrimo ir Kalėdomis kvepiantį keksiuką, o surinktos lėšasnumatyta skirti sunkiomis onkologinėmis ligomis sergantiems kraštiečiams, kuriems kova su onkologine liga yra nelygiavertė dėl finansinių priežasčių.

„Esame maloniai nustebinti tokio žmonių dėmesio ir dosnumo. Paaukota 1866,08 Eurų suma. Šiandien pinigėlius nuvešime dviems šeimoms“, – pasakojo Vydūno viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė.

Pasak direktorės, paskelbę apie planuojamą akciją sulaukė labai daug skambučių su pasiūlymais kaip nors prisidėti – žmonės siūlėsi iškepti keksiukus, teiravosi kur galima pravesti pinigus. „Žmonių gerumas ir geranoriškumas maloniai nustebino. Buvome pasiruošę parduoti 250 puodelių karšto šokoladinio gėrimo ir tiek pat keksiukų. Nors oras buvo žvarbokas, nemažai žmonių atsisakė paimti karštą gėrimą ir desertą, bet tiesiog aukojo. Buvome sužavėti žmonių nuoširdumu“, – sakė M.Jašinskaitė-Jasevičienė.