REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Gegužės 3 d. 07:30

„Pagavai“ duobę – skambink policijai

Šiauliai

Įgūdžiai. „Viskas priklauso nuo vairuotojo. Kiti važiuoja, nežiūri, duobes „gaudo“ – vairuotojas turi būti normalus. O tvarkyti gatves reikia, nieko nėra amžino“, – sako „NEO taksi“ vadovas Olegas. (Audronio Rutkausko nuotr.)

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


82249

Šiauliuose darosi sunku surasti gatvę, kuri nebūtų remontuojama. Duobėtais žvyrkeliais tapusiais keliais skundžiasi taksi vairuotojai – jiems pikta dėl gendančių automobilių.

Autoservisų vadovai: klientų padaugėjo

Ne vienas Šiaulių mieste dirbantis taksi vairuotojas skundžiasi, kad varo ir varo pagrindinę savo darbo priemonę – automobilį – į autoservisą. Išleidžia remontams šimtus eurų, bet greit ir vėl važiuoklė ima barškėti. Dėl išleistų krūvos pinigų taksi vairuotojai kaltina duobėtus, iškasinėtus ir amžinai remontuojamus Šiaulių kelius ir klausia, kada pagaliau baigsis netvarka.

Tiesa, „viršuje“ nusiskundimų negirdėti. „Viskas priklauso nuo vairuotojo. Kiti važiuoja, nežiūri, duobes „gaudo“ – vairuotojas turi būti normalus. O tvarkyti gatves reikia, nieko nėra amžino“, – sako „NEO taksi“ vadovas Olegas. „Tik man nepatinka kelių užlopymai. Kiek važinėjau, kiek šalių buvau, niekur nemačiau, kad būtų tiek lopų, kiek Šiauliuose“, – pastebi jis.

Mieste veikiančių autoservisų vadovai sutaria, kad klientų šiuo metu padaugėjo, bet tokią tendenciją sieja ne su vykstančiais gatvių remontais, o pavasariu. „Po žiemos išlenda visokių bėdų, labai natūralu, kad daugiau atvažiuoja“, – sako UAB „Baltrevis“ vadovas Regimantas.

Pataria atidžiau stebėti kelią

Tačiau draudimo bendrovės teigia, kad dėl gatvių remontų žalą patyrę vairuotojai nebūtinai turi susimokėti patys.

„Draudimo bendrovė atlygina nuostolius dėl apgadintų automobilių, važiuojant duobėtais ar remontuojamais keliais, klientams, turintiems kasko draudimą. Vertindami įvykio aplinkybes, aiškinamės, ar vairuotojas laikėsi Kelių eismo taisyklių ir paisė specialių ženklų, pavyzdžiui, reikalavimo sumažinti greitį. Nuo to priklauso, ar, mokant išmoką, bus išskaityta frančizė, ar ne. Nustačius, kad savivaldybė nebuvo pasirūpinusi tinkamu informavimu apie kelių remonto darbus ar duobes, draudikai gali kreiptis į savivaldybę dėl dalies klientui išmokėtos draudimo išmokos susigrąžinimo“, – aiškina „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

Neturintys kasko draudimo vairuotojai dėl žalos atlyginimo gali kreiptis tiesiogiai į savivaldybę. Savivaldybė irgi vertina, ar žala buvo patirta dėl jos, ar dėl vairuotojo kaltės. „Vairuotojams patariame atidžiai stebėti kelią ir ženklus, kad laiku išvengtų kliūčių ir galimų nuostolių“, – sako V. Katilienė.

13528185-1757344281145841-8854130182222941450-o.jpg

Eismo įvykių tirti negauta

AB „Lietuvos draudimas“ komunikacijos vadovė Ingrida Žaltauskaitė primena, kad, norint užsitikrinti žalos atlyginimą, gali prireikti policijos pareigūnų įsikišimo.

„Jeigu vairuotojas turi tik privalomąjį civilinės atsakomybės draudimą, apgadinus automobilį, žalos faktas turi būti patvirtintas policijos – pareigūnus reikia kviesti iš karto po smūgio į duobę incidento vietoje. Policija turi nustatyti, kad vairuotojas negalėjo pastebėti duobės ir išvengti smūgio, dėl to patyrė žalą. Tie klientai, kurie savo automobilio kasko draudimu nėra apdraudę, dėl žalos atlyginimo turi kreiptis patys į kelio valdytoją ar savininką – dažniausiai savivaldybę. Kiekviena tokia byla, jei pasiekia teismą, nagrinėjama atskirai ir teismas vertina, ar vairuotojas negalėjo pastebėti duobės ir į ją įvažiavo, ar vis dėlto galėjo jos išvengti. Taip pat ar vairuotojas laikėsi saugaus greičio, kelyje nurodytų apribojimų“, – aiškina ji.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnyba teigia, kad dėl vykdomų Šiauliuose kelio ar gatvių darbų eismo įvykių tirti kol kas negavo.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA