Padėkota XV Specialiosios olimpiados vasaros žaidynių dalyviams

Radviškio rajono savivaldybės ir Roberto Dačkaus nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt

78836

Šiandien Radviliškio rajono savivaldybėje padėkota trikovininkams Laurai Margevičiūtei, Laurynui Šauliui ir lengvaatlečiui Kasparui Vaičiuliui bei jų treneriams Daliui Lapašinskui ir Arūnui Bagdonui, sėkmingai dalyvavusiems Jungtinių Arabų Emyratų sostinėje Abu Dabyje kovo 7–22 vykusioje XV Specialiosios Olimpiados vasaros žaidynėse.

„Ačiū jums už tai, kad garsinate Lietuvos ir Radviliškio vardą pasaulyje, ačiū jums už pergales“, – visų Radviliškio rajono gyventojų vardu sportininkams dėkojo Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis ir mero pavaduotojas Kazimieras Augulis.

Specialiosios olimpiados dalyviai išvakarėse buvo pagerbti ir Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės. Treneris A. Bagdonas sakė, kad būtent Prezidentės dėka Specialios olimpiados judėjimui skiriama daugiau dėmesio. Treneris sportininkų vardu padėkojo ir Radviliškio rajono savivaldybės vadovams už skiriamą dėmesį olimpiečiams, už paskatinimą toliau rezultatyviai sportuoti ir siekti naujų tikslų.

Kovo 8–21 dienomis vykusiose žaidynėse dalyvavo 7,5 tūkstančio atletų iš 190 valstybių. Lietuvai atstovavę 26 sportininkai varžėsi 7 sporto šakose: lengvosios atletikos, futbolo, plaukimo, stalo teniso, sunkiosios atletikos, bočios, irklavimo. Lietuvos delegacija iškovojo 28 medalius.

Jėgos trikovės atstovai Laurynas Šaulis ir Laura Margevičiūtė iškovojo net po keturis aukso medalius – nugalėjo varžovus visose rungtyse: pritūpimo su štanga, štangos spaudimo, štangos atkėlimo ir bendroje įskaitoje. Jėgos trikovės rungtyse svorio kategorijoje iki 52 kg Laura Margevičiūtė, aplenkusi 17 varžovių, nugalėjo visuose veiksmuose ir surinko 295 kg bendrą sumą. Svorio kategorijoje iki 59 kg iš 16 atletų geriausiai pasirodė Laurynas Šaulis. surinkęs 455 kg bendrą sumą.

Kasparas Vaičiulis iš Šeduvos gimnazijos 200 m bėgimo rungtyje liko penktas, 400 metrų bėgimo rungtyje – ketvirtas, o komandinėje estafetės rungtyje (4 po 400 metrų) iškovojo trečiąją vietą ir pasipuošė bronzos medaliu.