Padėkos vakare – išskirtinis dėmesys nusipelniusiems Akmenės krašto žmonėms

Padėkos vakare – išskirtinis dėmesys nusipelniusiems Akmenės krašto žmonėms
Akmenė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Akmenės rajono savivaldybės inf.

Naujosios Akmenės kultūros rūmuose įvyko vienas svarbiausių renginių Akmenės rajone – Padėkos vakaras. Jame įkūnyta prasminga tradicija padėkoti Akmenės krašto žmonėms už jų nuopelnus, meilę savo kraštui ir darbą, kuriuo galima džiaugtis ir didžiuotis visiems.

Savivaldybės padėkos vakaras organizuotas šeštą sykį. „Ir štai šį ypatingą vakarą galime pažvelgti, kokį visi kartu sukūrėme, kuriame ir dar kursime Akmenės kraštą... Visi kartu. Nuo atokiausio kampelio, mažiausio kaimelio, iki rajono centro ir čia susitelkusių žmonių, kurie ir kuria mūsų numylėtą kraštą“, - kalbėjo vakaro vedėjas Dovydas Petkus.

Už nuoseklų darbą, rodomą pavyzdį, už rezultatus, peržengiančius profesinės veiklos ribas, nuoširdžiausius padėkos žodžius susirinkusiesiems skyrė Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas ir Administracijos direktorė Aromeda Laucienė. Jie išskirtinėmis stiklo statulėlėmis, Padėkos raštais ir gėlėmis apdovanojo pagerbtuosius penkiose nominacijose.  

Už savanorystę ir pagalbą ukrainiečiams apdovanota Irena Balkauskienė.

Savanorystė - tai darbas vardan kitų, negailint savo asmeninio laiko. Ji praturtina tiek žmoniją, tiek kiekvieną savanorį asmeniškai.

Šis apdovanojimas pelnytas už vietos užsieniečių visokeriopą palaikymą, padedant jiems sėkmingai integruotis Akmenės rajone, už visuomeniškumą ir draugystę su vietos gyventojais, už iniciatyvą ukrainietes moteris mokyti lietuvių kalbos, už besąlygišką atsidavimą ir pilietiškumą.

Už COVID - 19 situacijos suvaldymą ir rajono vardo garsinimą padėkos statulėlė įteikta VšĮ Akmenės rajono greitosios medicinos pagalbos centro direktoriui Justinui Stašiui, o nominacija skirta visam šios įstaigos kolektyvui.

Dėl COVID – 19 ligos pandemijos ne tik Lietuva, bet ir visas pasaulis gyveno ekstremaliosios situacijos sąlygomis. Medikų pasiaukojamas darbas šios situacijos akivaizdoje, kai visiems virusas buvo didžiulis iššūkis ir teko imtis priemonių, kokių šalis iki tol neturėjo, yra neįkainojamas, o pavyzdys įkvėpiantis.

Apdovanojimas skirtas už visuomeninę veiklą, už darbą neskaičiuojant nei laiko, nei jėgų visuomenės labui, už reikšmingą indelį Lietuvos žmonių sveikatai, suvaldant COVID - 19 plitimą, už rajono garsinimą ir profesinius pasiekimus, pelnant net du apdovanojimus 14-ose Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynėse Kaune. Akmenės rajoną atstovavo net dvi komandos. Pirmąją komandą, kuri žaidynėse užėmė pirmąją vietą, sudarė: paramedikas Paulius Naumovas, skubiosios medicinos pagalbos specialistė Gintarė Pralgauskienė ir įstaigos vadovas, skubiosios medicinos pagalbos paramedikas Justinas Stašys. Antrąją komandą, kuri žaidynėse užėmė trečiąją vietą, sudarė: paramedikas Aretas Ajus Norkus, skubiosios medicinos pagalbos paramedikas Liutauras Balseris ir paramedikas Augustas Pralgauskas.

Už pagalbą beglobiams gyvūnams apdovanojimas skirtas Akmenės rajono gyvūnų mylėtojų draugijai, o Savivaldybės mero Padėkos raštai įteikti šios draugijos savanoriams Jūratei Šedienei ir Albertui Vorevičiui.

Dėl neatsakingo žmonių elgesio ir aplaidumo vis daugiau keturkojų netenka namų. Dažnas, pastebėjęs paklydėlį, tiesiog praeina pro šalį, kitas pagaili, bet bijo prisileisti arčiau. Tačiau yra tokių žmonių, kurie gyvūnų globai skiria tiek laiko, kiek jo prireikia. Tai – savanoriai.

Apdovanojimas skirtas už neatlygintiną gerumą rūpinantis sunkiai sergančiais gyvūnais, už svarų indėlį švietėjiška veikla prisidėjus sprendžiant gyvūnų gerovės ir globos problemas, už tolerancijos didinimą  ir geranoriškumą rūpintis tais, kurie savimi negali pasirūpinti patys.

Už pilietiškumą ir aktyvų įsitraukimą į policijos rėmėjų veiklą apdovanotas Giedrius Lalas.

Šis apdovanojimas skirtas už darbus saugant viešąją tvarką ir visuomenę, užkertant kelią nusikalstamoms veikoms ir kitiems teisės pažeidimams, už visuomeninę veiklą, kuri ne visuomet akivaizdžiai matoma kraštiečiams, tačiau policijos pareigūnams itin reikalinga ir vertinga, už drąsą ir pilietiškumą.

Už bendruomenės gerovės gynimą Padėkos statulėlė įteikta  Kivylių bendruomenės pirmininkei Rasai Bliudžiuvienei, o Savivaldybės mero Padėkos raštai skirti aktyvioms bendruomenių pirmininkėms: Vitalijai Žutautienei (Sablauskių bendruomenė), Rasitai Tomkevičienei (Šapnagių bendruomenė), Dainorai Skerienei (Kruopių bendruomenė).

Kaimo bendruomenių iniciatyvos ir darbai sutelkia žmones, įkvepia pasitikėjimo savo jėgomis. Akmenės rajono bendruomenės vis labiau matomos ir girdimos, aktyviai įsitraukia į savivaldos veiklą ir sprendimų priėmimo procesus. Tad nominacija pelnyta už vertybių puoselėjimą, aktyvią bendruomeninę veiklą, už nuoširdžią visuomenišką poziciją gyventi ne tik savo, bet ir bendruomenės reikalais, už reikšmingą indelį Kivylių bendruomenės gyvenime,  nuoširdų asmeninį įsitraukimą reprezentuojant kraštą ir rūpinimąsi savo kaimo aplinkos gražinimu.  

Vakaro antrojoje dalyje visiems jo dalyviams koncertavo aktoriai Lina Rastokaitė ir Jokūbas Bareikis su programa „Holivudo žvaigždės“.