Padėkos vakare apdovanotas jaunimas ir su jaunimu dirbančios organizacijos

Marijampolė
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Tradiciniame, jau penkioliktą kartą vykusiame padėkos jaunimui ir su jaunimu dirbančioms organizacijoms vakare buvo apdovanoti nusipelnę savanoriai ir organizacijos. Nominuotuosius sveikino Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, LR Seimo narys Dainius Gaižauskas, mero pavaduotojas Paulius Marozas ir Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis.

Marijampolės savivaldybės meras prieš įteikdamas apdovanojimus ir padėkas vakaro svečiams dėkojo už jų vykdomas iniciatyvas: „Smagu matyti, kad su jaunimu dirbančios organizacijos yra užmezgusios tvirtus ryšius su mūsų savivaldybės įstaigomis ir organizacijomis, kartu vykdo daug projektų ir kitų iniciatyvų. Jūsų veikla tampa vis labiau matoma, o jūsų darbai yra labai svarbūs Marijampolės savivaldybei. Linkiu ir toliau aktyviai burti jaunuolius į jūsų organizacijas“.

Marijampolės savivaldybės meras apdovanojo:

Tomą Bočį, Marijampolės moksleivių kūrybos centro skyriaus Atviras jaunimo centras savanorį už inovatyvių veiklų organizavimą jaunimui.

Nominacija „Metų savanoris“

Tomas Bočys atkūrė „Otaku“ klubo veiklas, į kurias susirinko daug jaunų marijampoliečių, kurie domisi Azijos šalių kaip Japonijos, Kinijos ar Korėjos kultūromis ir pačia Otaku kultūra. Tomo pavyzdžiu pasekė kitas marijampolietis, kuris Utenoje įkūrė tokį patį klubą. Taip pat ir kituose miestuose pradėjo kurtis jaunimo grupelės, kurios domisi Azijos šalių kultūra. Per 2019 metus suorganizavo 19 renginių atvirame jaunimo centre. Iš jų 7 renginiai skirti diskusijoms apie Japonijos istoriją ir kultūrą. Kiti 9 renginiai skirti žiūrėti japonų sukurtus animacinius filmus „anime“. Kiti 3 renginiai buvo išvykos į VDU japonistikos klubą „Hashi“. Tuose renginiuose „Otaku“ klubo nariai susipažino su Japonijos kultūra ir turėjo galimybę pabendrauti su japonais. Į klubą prisijungė 52 nauji nariai. Šiandien klube iš viso yra 92 nariai. Tomas aktyviai dalyvavo Moksleivių kūrybos centro veiklose. Vedė meninius užsiėmimus piešiant mandalas atvirame jaunimo centre bei vykdė į mobilų darbą Balsupiuose.

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešąją biblioteką už inovacinę veiklą ir jaunimui skirtų projektų įgyvendinimą, pagalbą jaunimui gyvendinant projektus.

Nominacija „Metų jaunimo partneris“

Viešoji biblioteka yra atvira jauniems žmonėms, jų vykdomoms veikloms, visuomet galima rasti kompromisą ir pagalbą, draugiškos aplinkos jaunimui kūrėja.

Marių Danilevičių už pasiektus rezultatus tarptautinėse olimpiadose.

Nominacija „Metų nugalėtojas“

Marius Danilevičius Rygiškių Jono gimnazijos II A klasės mokinys, Baltijos šalių geografijos olimpiadoje pelnė sidabro medalį, gavo Prezidento padėką už tarptautinėse olimpiadose parodytas puikias žinias ir iškovotas svarias pergales.

Marijampolės jaunimo organizacijų tarybą „Apskritas stalas“ už iniciatyvos „Jaunimo pusryčiai su Meru“ įgyvendinimą.

nominacija „Metų jaunimo iniciatyva“

Už tai, kad jaunimas nori ir siekia diskutuoti su savivaldybės vadovais įvairiomis temomis, kurios jaunam žmogui yra svarbios. Už tai, kad tai yra puiki pradžia gražiai tradicijai puoselėti - apskritojo stalo metodu diskutuoti apie tai, kas iš tiesų yra svarbu.

Asociaciją „Jaunimo laisvalaikis“ už jaunimo festivalį „Festivalis YRA“.

nominacija „Metų renginys“

Festivalis YRA buvo bene didžiausias pačių jaunų žmonių sukurtas renginys regione, kuris subūrė 700 žmonių – dalyvių/žiūrovų. Šio projekto „Festivalis YRA 2019“ pagrindinis siekis buvo surengti jaunimo festivalį, kuris ne tik suteikė bendruomenei (dalyvavo įvairaus amžiaus žmonių) erdvę smagiai praleisti laiką, bet ir pademonstravo, jog jauni žmonės patys, dirbdami savanoriškais pagrindais gali sukurti didelio masto renginius ne tik didžiuosiuose miestuose, tačiau ir regione. Visą festivalio dieną dalyviai galėjo dalyvauti 4 diskusijose, leisti laiką 22 veiklose - sporto turnyruose ir įvairiose pramogose. Vakarą vainikavo jaunųjų talentų konkursas „Open Stage“ ir net 7 jaunimo mylimiausių atlikėjų pasirodymai. Festivalis buvo matomas ne tik regione, straipsniai platinti ir nacionalinėse platformose.

Aliną Kvietkauskienę už tradicinio renginio „Kartų kaita“ organizavimą.

nominacija „Metų pilietiškiausias“

Alina Kvietkauskienė 18 metų organizuoja tradicinį tautinių šokių koncertą "Kartų kaitą", kurio metu Alina suburia kelis šimtus marijampoliečių nuo mažiausio iki vyriausio tautiniam šokiui ir lietuviškų tradicijų puoselėjimui. Pilietiškumas gali būti suvokiamas labai įvairiai, tačiau Alinos Kvietkauskienės atsidavimas savo darbui, ugdo ir skatina jaunimą grįžti į gimtąjį miestą, puoselėti tautinių šokių tradiciją ir mylėti savo kraštą per šokį ir įvairių kartų bendradarbiavimą.

VšĮ Visuomenės ir verslo plėtros institutą už projekto „Regioninių jaunimo organizacijų tarybų apskritalizacija“ iniciatyvą.

nominacija „Metų jaunimo projektas“

Tai yra jaunųjų marijampoliečių iniciatyva, apjungusi šešių "apskritųjų stalų" iš Marijampolės, Klaipėdos, Vilniaus, Panevėžio, Jonavos ir Zarasų jaunimą stiprinti savo veiklą bei skatinti kokybišką jaunimo balso atstovavimą savo savivaldybėse. Pastaraisiais metais Lietuvoje “apskritųjų stalų” veiklos kokybė yra suvokiama nevienareikšmiškai, todėl atradus bendrų interesų šios iniciatyvos pagalba “apskritieji stalai” susirėmė petys į petį, siekiant vieningai ugdytis savo komandų kompetencijas, rengiant viešojo valdymo sprendimus jaunimo politikos srityje bei juos viešinant. Jaunimo politikoje bendradarbiavimas yra vienas iš pagrindinių sėkmės rodiklių, todėl esame įsitikinę, kad naujos koncepcijos bendrystė regioninėje jaunimo politikoje yra verta metų jaunimo projekto nominacijos.

Padėkos vakare dalyvavęs LR Seimo narys Dainius Gaižauskas džiaugėsi galėdamas dalyvauti kilnias ir gilias tradicijas turinčiame renginyje: „Džiugu, kad šiandien galime padėkoti Jums kiekvienam ir pasidžiaugti Jūsų nuveiktais darbais. Šiandien padėką įteiksiu verslo atstovams, visada maniau, kad sėkmingas ir atsakingas verslas yra vienas pagrindinių valstybės gerovės pažangos variklių. Negaliu nepastebėti Marijampolės verslininkų, kurie, būdami labai bendruomeniški, rūpinasi mūsų jaunąja karta, skirdami savo lėšas ir laiką įvairių projektų metu rodo jiems pavyzdį bei perduoda sukauptą patirtį“.

D. Gaižauskas padėką įteikė UAB „FurnMaster“ atstovams. Tai dukterinė danų kapitalo kompanijos Gabriel A/S įmonė, 2018 m. pradžioje persikėlusi į Marijampolę. Įmonė veikia pasauliniu mastu ir teikia inovatyvias, pridėtinę vertę kuriančias minkštų baldų projektų vystymo bei gamybos paslaugas. Įmonė yra socialiai atsakinga, orientuota į plėtrą, darbuotojų darbo sąlygų gerinimą ir investuoja į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą. Per 2019 m. su Užimtumo tarnybos pagalba įdarbino 54 darbuotojus, pusė iš jų jaunimas iki 29 m. amžiaus. Tai įmonė, kurioje žmonės skatinami augti, tobulėti, siekti tikslų ir, be abejo, dirbti Marijampolėje.

Marijampolės savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkas, vicemeras Paulius Marozas taip pat džiaugėsi jaunimo organizacijų iniciatyvomis: „Visi susirinkę esate ypatingi ir svariai prisidėję prie jaunimo veiklų. Jūsų iniciatyvos ir idėjos leidžia mūsų savivaldybėje turėti ypač daug jaunimo organizacijų. Savivaldybės jaunimo reikalų tarybai teko sunki ir atsakinga užduotis – išrinkti nominacijų nugalėtojus. Sveikinu ir džiaugiuosi Jumis visais, linkiu ir ateityje išlikti tokiais pat iniciatyviais ir plėsti savo bendraminčių ratą“.

Marijampolės savivaldybės jaunimo reikalų tarybos padėkos įteiktos:

Vaidai Kelerytei-Burokienei už iniciatyvos „Draugų susitikimas“ įgyvendinimą.

Nominacija „Metų bendruomeniškiausias renginys“

Už tai, kad jau antrus metus organizuojamas renginys vis labiau įtraukia meisto bendruomenę prie bendro stalo. Už tai, kad tokio pobūdžio renginys kuria ir atspindi Marijampolės, kaip jaunatviško ir bendruomeniško miesto, įvaizdį.

Rūtai Augustinavičiūtei už verslumą.

Nominacija „Metų jaunoji verslininkė“

„Namų restorano“ įkūrėja. Už tai, kad Rūtos meilė Marijampolei yra didesnė už finansus, už tai, kad ji nebijo rizikuoti ir restoraną kuria bei keičia taip, kad jis būtų kuo patrauklesnė vieta žmonėms bei miesto svečiams. Be to, Rūta yra puikus jaunosios verslininkės pavyzdys, kuri suvokia, kad verslo sėkmė priklauso nuo vietos bendruomenės, todėl Rūta laisvu laiku prisijungia prie Marijampolės Maltos ordino savanorių ir rūpinasi socialinę atskirtį patiriančiais senoliais.

Editai Naidaitei už jaunimo verslo idėjų konkursų organizavimą ir jaunimo verslumo skatinimą.

Nominacija „Metų jaunimo verslumo skatintoja“

2019 m. suorganizuota Marijampolės regiono mokykloms verslo idėjų konkursas, kuriame galėjo dalyvauti 1-12 klasių moksleiviai ir varžytis dėl nominacijų: verslo idėja, socialiai atsakingiausia verslo idėja, startuoliškiausia verslo idėja, originaliausia verslo idėja, profesionaliausias idėjos pristatymas. 2019 m. suorganizuota Marijampolės regiono mokinių mokomųjų bendrovių mugė – konkursas. Projekto tikslas skatinti jaunimo tarpe verslumą. (projekto vykdytojas Marijampolės regiono jaunųjų verslininkų klubas).