Padėkos šventėje prisimintos ryškiausios praėjusių metų iniciatyvos, padėkota labiausiai Druskininkams nusipelniusiems žmonėms

1
Druskininkai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Druskininkų savivaldybė

Praėjusį penktadienį surengtoje tradicinėje padėkos šventėje „Druskininkai 2023“ buvo apžvelgti svarbiausieji praėjusių metų įvykiai, prisiminti nuveikti darbai, padėkota visiems, kurie garsino Druskininkų kraštą bei prisidėjo, įgyvendinant gražiausius sumanymus.

„Snow Arena“ organizuotame renginyje dalyvavo beveik 300 svečių, tarp jų – Seimo nariai, ambasadoriai, Druskininkų savivaldybės tarybos nariai bei kiti garbūs svečiai.

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas tradicinio padėkos vakaro metu įteikė 8 bronzines „Ratnyčėlės“ skulptūrėles, Kultūros puoselėtojo diplomą ir pasveikino Kalėdinio eglučių parko nugalėtojus.

„2023-ieji Druskininkuose buvo ryškūs, įdomūs ir aktyvūs. Ačiū visai druskininkiečių bendruomenei už gražius ir prasmingus darbus. Linkiu, kad 2024-ieji būtų kupini stiprių darbų, ryškių iniciatyvų, reikšmingų sprendimų ir rezultatų, kurie džiugintų“, – sakė meras R. Malinauskas.

Susirinkusieji pamatė trumpą filmą, kuriame paminėti svarbiausieji metų įvykiai, parodyti trumpi vaizdo reportažai apie kiekvieną laureatą.

Padėkos vakaro metu įteiktos 8 bronzinės „Ratnyčėlės“:

Lolitai  Bronzini – už Druskininkams dovanotą skulptūrą „Lietuva – Legenda“.

„Tai gražiai skambėjo žodžiai: laukas, pieva, kelias, upė. Tai gražiai iš jų išaugo vienas žodis – LIETUVA!“ – tokius poeto Justino Marcinkevičius žodžius galima perskaityti Ratnyčėlės ir Nemuno upių santakoje atidengtos skulptoriaus Eimonto Stankevičiaus – Bronzini sukurtos skulptūros „Lietuva Legenda“ prieigose. Ši įspūdinga, miestą papuošusi skulptūra yra skulptoriaus našlės Lolitos Bronzini dovana Druskininkams.

Ir pati Lolita Bronzini, ir labdaros ir paramos fondo „Legenda-Lietuva“ steigėjas Eugenijus Šaltis, išsprendęs visus skulptūros dovanojimo klausimus, džiaugiasi, kad skulptūra pagaliau surado vietą Druskininkų kurorto širdyje.

Eimontas Bronzini ją kūrė kaip lietuvišką koplytstulpį. 10 tonų sverianti moters figūra su keturiais veidais buvo nulieta prieš pat Lietuvos Nepriklausomybę ir daugiau kaip 30 metų nerado vietos, kurioje galėtų būti pastatyta. Skulptūroje įkomponuoti keturi moterų veidai vaizduoja keturis Lietuvos regionus. Moters drabužiai banguoja kaip vandens bangelės, taip primindamos, kad Lietuva – lietaus šalis. Keturios aukštai iškeltos rankos laiko didžiulę karūną – ratą, kuriame galima įžvelgti ir kryžių, ir saulę. Tai tarsi Lietuvos laisvės statula – stabili, rami, didinga.

Druskininkų ligoninei – už sveikatos inovacijas ir skubiosios medicinos bei geriatrijos paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimą

Druskininkų ligoninė gali pasidžiaugti ne tik jaukia ir atnaujinta aplinka, bet ir su pacientais dirbančia kvalifikuota komanda, kuri labai profesionaliai ir atsakingai rūpinasi pacientų gerove ir jų sveikata.

Praėjusių metų vasarį Druskininkų ligoninės ketvirtajame aukšte duris atvėrė Geriatrijos dienos stacionaras, teikiamos išsamiojo geriatrinio ištyrimo paslaugos, atliekamos gydomosios ir kitos procedūros. Geriatrijos skyriaus tikslas – padėti vyresnio amžiaus žmonėms atstatyti sveikatą. Suburta profesionali skyriaus komanda atsakingai rūpinasi pacientais, jų fizine ir emocine sveikata.

O Druskininkų ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje jau antrus metus įgyvendinamas projektas, pagal kurį teikiamos telemedicinos paslaugos. Pasitelkus modernias technologijas, Druskininkų medikai, teikdami pagalbą pacientams, per atstumą konsultuojasi su kolegomis iš Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės.

UAB „Kautra“ – už investicijas į ekologišką viešąjį transportą

Vasario 1 dieną bus 14 metų, kai bendrovė „Kautra“ Druskininkuose teikia keleivių vežimo paslaugas. Per tą laiką viešojo transporto sistemoje atsirado daug teigiamų pokyčių – keleiviai vežami patogiais šiuolaikiško dizaino autobusais, viešasis transportas pritaikytas ir negalią turintiems žmonėms. Atnaujinti visi autobusų stotelių paviljonai, įrengtos informacinės švieslentės, įdiegta elektroninio bilieto sistema ir mokinio e-bilietas. Atnaujintas ir info taškas, kuriame gyventojai ir kurorto svečiai gali sužinoti apie juos dominančias naujoves, įsigyti elektroninį bilietą, gauti atsakymus įjuos dominančius klausimus.

Visai neseniai Druskininkai tapo ir pirmąja savivaldybe, kurioje keleivius veža tik ekologiški autobusai. Druskininkų savivaldybei, kuri su „Kautra“ įgyvendino elektra varomo viešojo transporto projektą, „Žaliojo susisiekimo apdovanojimuose“ skirtas aukščiausias įvertinimas savivaldybių kategorijoje.

Ir tai ne vieninteliai bendrovės „Kautra“ projektai Druskininkuose. Jau artimiausiu metu įmonė žada neatpažįstamai pakeisti Druskininkų autobusų stoties veidą.

Vidui Stašinskui - už verslo vystymą, investicijas ir projektus Druskininkuose

Bendrovės „Fimitas“ direktorius Vidas Stašinskas džiaugiasi, kad jau beveik dešimtmetį jo vadovaujama bendrovė Druskininkuose sėkmingai realizuoja nekilnojamo turto investicinius projektus. 2016 metais po atnaujinimo darbų atidaryta didžiausia mieste „Maxima XX“ parduotuvė, erdvi automobilių stovėjimo aikštelė, o 2021-iaisiais šalia atsirado dar vienas naujas prekybos paslaugų objektas, kuriame įsikūrė gerai žinomi prekės ženklai – „Drogas“, „Kika“, „Tele2“ ir „Pepco“. Įmonė pasirūpino ir turimo žemės sklypo pritaikymu prekybos centro „Lidl“ įkūrimui, įgyvendina daugiabučių gyvenamųjų namų statybos projektus.

Vidas Stašinskas sako, kad Druskininkai – patrauklus miestas investuotojams, jame nėra biurokratinių suvaržymų ir visi klausimai, susiję su pastatų statybomis bet kurioje institucijoje sprendžiami greitai bei kompetentingai.

Naujieji pastatai įrengti pagal šiuolaikinius reikalavimus, naudojant ekologiškas, energiją tausojančias medžiagas ir sistemas, sumontuota šiuolaikinė šildymo ir vėdinimo sistema.

Vidas Stašinskas tikisi, kad naujos, estetiškos erdvės patiks ir vietiniams gyventojams, ir kurorto svečiams, mėgstantiems apsipirkti naujose parduotuvėse. Žinoma, labai svarbios naujuose objektuose sukurtos naujos darbo vietos.

Leonorai Mockevičienei – už lietuviškų tradicijų puoselėjimą bei aukštus mokinių pasiekimus etnokultūros srityje

Su pradinukais Druskininkų krašte jau 40 metų dirbanti mokytoja Leonora Mockevičienė visiems puikiai pažįstama dėl savo etnografinės veiklos. Su savo vadovaujamu etnografiniu ansambliu „Gurinukai“ ji visada labai gražiai pristato savo kraštą, turi pasisiuvę vienetinius savo regiono tautinius kostiumus, moka daugybę Leipalingio apylinkių padavimų ir legendų, dainų, žaidimų, mįslių ir skaičiuočių. Mokytoja pati yra sukūrusi daug tautinių kostiumų, sukuria beveik visus jų elementus. Ji rašo ir originalius etnoprojektus

Druskininkų vietos veiklos grupei – už kaimo bendruomenių telkimą ir kraštą garsinančios veiklos sukūrimą

Šie žmonės moka ir rimtai dirbti, ir nuoširdžiai linksmintis. Juos ne kartą matėme įvairiuose Druskininkų renginiuose. Jie Druskininkų kraštą daro dar patrauklesnį, kurorte teikiamų paslaugų spektrą papildo smagiomis edukacinėmis programomis ir atrakcijomis. Tai – Druskininkų vietos veiklos grupės suburti drąsūs, išradingi, veiklūs ir savo darbui atsidavę entuziastai. Kūrybingos Druskininkų krašto bendruomenės siūlo smagias pramogas ir nepamirštamus įspūdžius.

Druskininkų vietos veiklos grupė jau 16 metų rūpinasi Druskininkų savivaldybės kaimo plėtra, bendradarbiauja su vietos valdžia, kaimo bendruomenių, vietos verslo atstovais. Nuolat ieško būdų vietos žmones apjungti, suteikti jiems galimybę atsiskleisti ir būti matomiems. Europos Sąjungos Kaimo plėtros LEADER programos lėšomis finansuojamos vietos žmonių verslo idėjos, įvairūs organizacijų, bendruomenių projektai seniūnijose.

Vietos veiklos grupei pavyko daug padaryti pačiu bendruomenių kūrimosi laikotarpiu, visi gali didžiuotis labai stipriu organizacijos branduoliu ir veikliais bendruomenių lyderiais. Tebekuriamos arba tobulinamos kiekvienai vietovei skirtos programos, todėl galite neabejoti – keliems metams į priekį yra įvairiausių planų ir naujienų visose Druskininkų krašto vietovėse!

Druskininkų miesto muziejui – už Lietuvos rekordą pasiekusią druskinių kolekciją ir Druskininkų istorijos puoselėjimą

Druskininkų miesto muziejus, puoselėjantis ir pristatantis druskininkiečiams bei kurorto svečiams svarbiausius mūsų krašto istorijos aspektus, pelnytai gali didžiuotis ir unikalių eksponatų – druskinių – kolekcija. Tokios neturi nė vienas Lietuvos muziejus – ji yra išskirtinė ir Europos muziejų kontekste.

Pasak Druskininkų miesto muziejaus direktoriaus Gintaro Dumčiaus, druskinių kolekcija – savotiška duoklė Druskininkų gamtos turtams, suteikianti galimybę neįprastu kampu parodyti ir papasakoti lankytojams Druskininkų istoriją per visiems suprantamus ir aiškius dalykus – druskines.

Gintaras Dumčius sakė, kad druskinių geografija labai plati, jo atkeliavo iš daugiau nei 40 valstybių – iš šešių žemynų.

Druskininkų miesto muziejaus kolekcijoje esančios druskinės – skirtingos. Yra iš įvairių metalo lydinių, įskaitant ir tauriuosius. Yra iš medžio, krištolo, stiklo, porceliano, yra pagamintų iš galvijų ragų, jūros kriauklių, plastiko, molio. 

Druskininkų miesto muziejus yra sukaupęs gerokai daugiau nei pusantro tūkstančio įvairiausių druskinių iš viso pasaulio. Ši kolekcija praėjusių metų liepą buvo įtraukta į Lietuvos rekordų knygą, tai patvirtinantis diplomas dabar kabo muziejuje. O prie druskinių kolekcijos yra pakabinta lenta, ant kurios vis rašomi pildomos kolekcijos skaičiai.

Kultūros puoselėtojo diplomas šiais metais skirtas chorui „Druskininkai“. 8-erius metus aktyviai veikiantis choras reprezentuoja Druskininkus Lietuvos ir tarptautiniuose festivaliuose, konkursuose.

Padėkos vakaro metu pasveikinti ir originalių kalėdinių eglučių parko kūrėjais. Šiais metais socialinių tinklų naudotojai aktyviausiai palaikė Greitosios medicinos pagalbos tarnybos Druskininkų pastotės kolektyvo sukurtą eglutę, o komisijos balsai atiteko Leipalingio bendruomenės sukurtai eglutei.

Susirinkusieji turėjo galimybę pasigėrėti ne tik apdovanojimais, bet ir įspūdinga vakaro programa.