Pabradės miesto biblioteka kvietė: „Laikas prisijungti prie animacinių nuotykių ir išdaigų!“

Pabradės miesto biblioteka kvietė: „Laikas prisijungti prie animacinių nuotykių ir išdaigų!“
Vilnius
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Trumpiausią metų dieną – gruodžio 21-ąją – lietuviškų trumpametražių filmų agentūra Lithuanian Shorts kartu su Europos kino bendruomene tradiciškai šventė tarptautinę trumpametražių filmų dieną. Šia proga kino mylėtojai buvo kviečiami į savaitę (gruodžio 14 – 21 d.) trunkantį „Trumpa, bet diena“ renginių ciklą, kuriame – filmų seansai vaikams ir suaugusiems, trumpieji filmai LRT Plius bei seminaras apie kino auditorijų plėtrą.

Vaikams skirtoje programoje „Trumpa, bet diena: animacinės išdaigos“ šeši Europos kūrėjų trumpametražiai filmai, nukėlė į nuotaikingą pasaulį, kurį mažieji žiūrovai kartu su animaciniais herojais ekrane tyrinėjo sniege, zoologijos sode ir su padidinamuoju stiklu. Pabradės miesto biblioteka-filialas prie animacinių nuotykių ir išdaigų kvietė prisijungti gruodžio 15, 20 ir 21 d. Programą paruošė Europos trumpametražių filmų platintojus vienijanti organizacija „Short Circuit“.

Gruodžio 15 d. bibliotekoje lankėsi Pabradės „Ryto“ gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupė „Voveriukai“, mokytoja Lijana Ivanauskiene, mokytojos padėjėja Danute Jančevska. Bibliotekininkė Jurgita Sondor susirinkusiems žaismingai pristatė animacinių filmukų programą bei pakvietė švęsti trumpametražių filmų dieną. Vaikai, patogiai įsitaisę prieš didžiulį ekraną bei sutelkę visą dėmesį, nekantriai laukė „Animacinių istorijų mažiesiems“. Žiūrint filmukus buvo visko: ir daug skambaus juoko, ir liūdesio momentų, išdaigų ir džiaugsmo. Mažieji žiūrovai taip pat noriai aptarinėjo kiekvieną iš matytų filmukų, dalijosi įspūdžiais, o pertraukų metu vaišinosi sausainiais kaip tikroje kino salėje!

Gruodžio 20 d. į kino seansą bibliotekoje linksmai šurmuliuodami atskubėjo „Ryto“ gimnazijos 3A klasės mokiniai su mokytoja Renata Markiniene. Bibliotekos vedėja Gražina Dargytė vaikus supažindino su nuotaikingais, įkvepiančiais ir pamokančiais animaciniais filmukais, kurių buvo net 6. Pasibaigus filmukams, vaikų pramogos bibliotekoje tęsėsi. Su mokytojos Renatos ir bibliotekininkės Gražinos pagalba vaikai minė mįsles, klausėsi kalėdinių istorijų garsinių skaitymų, patys spalvino ir užrašė sveikinimo atvirukus tėveliams, mokytojai, Kalėdų Seniui, gamino elniukus bei Kalėdų Senelius.

Atlikę visas užduotis, padarę daug spalvotų darbelių vaikai išsirinko knygutes skaitymui namuose. Pasidarę nuotrauką atminčiai bei palinkėję bibliotekininkei linksmų švenčių vaikai išskubėjo į namus.

Trumpiausią metų dieną – gruodžio 21 d. – Pabradės miesto biblioteka virto tikra „kino sale“! Čia vyko Lithuanian Shorts animacinių filmukų peržiūra „Trumpa, bet diena“, skirta paminėti Tarptautinę trumpametražių filmų dieną. Trumpiausios metų dienos ankstyvą popietę bibliotekoje  svečiavosi „Ryto“ gimnazijos 3B klasės mokiniai su mokytoja Edita Gerojimiene. Vaikai iš viso pažiūrėjo 6 Europos kino kūrėjų filmukus be dialogų, kurie juos nukėlė į magišką ir paslaptingą animacijos pasaulį. Po filmukų peržiūros vaikai atsakinėjo į mokytojos Editos užduotus klausimus, diskutavo apie filmukus, dalijosi emocijomis. Vaikams labiausiai patiko ir daugiausia diskusijų sukėlė filmukai „Paspaudimas“ (rež. Marine Jacobs), „Pawo“ (rež. Antje Heyn) bei „Ursa-Šiaurės pašvaistės daina“ (rež. Natalia Malykhina).

Kadangi nenumaldomai artėjo Kalėdos, tai pasibaigus kino seansui bibliotekos vedėja Gražina Dargytė pakvietė vaikus pasiklausyti eiliuotos Almos Karosaitės pasakos apie pelytę Pilkę ir kitus miško gyventojus laukiančius Kalėdų Senelio ir pilno maišo dovanų. Vaikus labai sužavėjo spalvinga, gausi iliustracijų knygutė „Kas negavo dovanos?“.

Kad patys vaikai po eglute rastų daug dovanų Kalėdų Seneliui kūrė spalvingus atvirukus. Piešdami ir spalvindami atvirukus su kalėdiniais motyvais vaikai, padedami mokytojos Editos, atsakinėjo į bibliotekininkės Gražinos užmintas mįsles.

Prisiminimui įsiamžinę prie bibliotekos eglutės vaikai ir mokytoja išskubėjo į gimnaziją.

Trumpiausią dieną greitai temo, tai vėlyvą popietę bibliotekoje apsilankė Pabradės vaikų dienos centro „Šaltinėlis“ vaikai su socialine darbuotoja Elmira Geniene. Vaikai turėjo galimybę pamatyti išdaigų ir nuotykių kupinas animacines istorijas. Tokie animaciniai filmukai: „Paspaudimas“ (rež. Marine Jacobs), „Žadintojas“ (rež. Filip Diviak), „Pawo“ (rež. Antje Heyn), „Ursa – šiaurės pašvaistės daina“ (rež. Natalia Malykhina), „Dodu – kartoninis berniukas“ (rež.Jose Miguel Ribeiro), „Didinamasis stiklas“ (rež.Nazgol Emami) labai patiko vaikams. Tarp filmukų peržiūros darydami trumpas pertraukėles vaikai juos aptarinėjo, dalinosi savo įžvalgomis, emocijomis.

Programoje „Trumpa, bet diena“ Pabradės miesto biblioteka dalyvauja pirmą kartą, todėl ją renginio dalyviams pristatė vedėja Gražina Dargytė“.