Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Gabrielė PastaukaitėŠaltinis: Etaplius.lt
Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys Gintautas Lukošaitis savo feisbuko paskyroje pasidalijo mintimis, kad jam buvo „sumauta“ diena. „Verkiančios mergaitės“ skulptūros autorius pastatė savo automobilį ant geltonos juostos, policija mašiną nutempė, tad jos susigrąžinimas G. Lukošaičiui kainavo apie 100 Eur. Ar pareigūnai, dėl Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimo nutempę automobilį, privalo informuoti jo savininką, o ypač – Tarybos narį?
Bloga politiko nuotaika – bloga ir miesto nuotaika?
G. Lukošaitis feisbuko paskyroje dėstė, kad jam Savivaldybėje rengtas Ūkio ir plėtros komiteto posėdis kainavo apie 100 Eur, todėl diena tapo „sumauta“.
Politikas teigė prie Savivaldybės pasistatęs savo 16 metų senumo automobilį „Opel“, tačiau peržengė geltonų linijų ribas. Automobilis neva niekam nekliuvęs, mašina prastovėjusi nuo vienos dienos 16 val. iki kitos dienos 10 val. ryto.
„Ateinu ir nesuprantu, pavogė ar nutempė, nes niekas manęs neinformavo dėl pažeidimo ir nutempimo! Paskambinau į Šiaulių policijos komisariatą. Taip – mašina aikštelėje, Pramonės g. 2“, – pyko skulptorius.
Pirmiausia G. Lukošaitis nuvažiavo į policijos komisariatą, esantį Purienų g. „Dokumentus tvarko maloniai, bet, manau, tokiam menkam reikalui per ilgai. Išdavė popierių, su kuriuo reikia važiuoti į aikštelę. Aikštelėje sako važiuoti į Dubijos g. privatų servisą, susimokėti už nuvežimą. Einu pėsčiomis, nes neturiu mašinos, o taksi per brangu. Ten už 6 km kelionę gaunu mokėti 58 Eur“, – rašė politikas.
Vyras teigė jaučiantis, jog iš jo bėdos – nepiktybinio ir niekam žalos nepadariusio pažeidimo – įmonė tiesiog uždirbo.
„Nežinau, ar tai tas verslas, ar tai kas? Tikrai klausiu Šiaulių policijos komisariato vadovų, kodėl manęs neinformavo dėl mano automobilio nutempimo. Kiekvieno miestiečio nuostoliai ir prasta nuotaika yra miesto nuostoliai ir miesto prasta nuotaika“, – įrašą baigė politikas.
Nepaisiusiam KET nelabai etiška reikalauti emocinio komforto sau
Savaitraštis „Etaplius“ pasiteiravo pareigūnų, ar jie privalo informuoti kiekvieną žmogų, kurio automobilį nutempė dėl KET pažeidimo.
Šiaulių apskrities VPK atstovės spaudai Gailos Smagriūnienės teigimu, Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nariui dieną „sumovė“ ne policijos pareigūnai, o jis pats.
„Žmogui, sąmoningai darančiam bet kokį pažeidimą, turėtų būti ne naujiena, kad neatsakingai elgdamasis jis pats save pasmerkia įvairioms problemoms. G. Lukošaitis savo transporto priemonę pastatė ne „peržengdamas geltoną liniją“, kaip teigia pats, o viduryje automobilių stovėjimo aikštelės esančiame geltonųjų zigzago linijų plote, kuriame stovėjimas kategoriškai draudžiamas. Pridedamos nuotraukos iškalbingai iliustruoja eismo taisyklių pažeidimą. G. Lukošaičiui už stovėjimą vietoje, kurioje pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti, surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Jam paskirta 15 Eur bauda“, – sakė G. Smagriūnienė.
Pasak atstovės spaudai, geltonos linijos šioje stovėjimo aikštelėje nubraižytos ne šiaip sau – čia statyti automobilius draudžiama, kad nebūtų užstatomas išvažiavimas iš parkavimo vietos gaisro gesinti skubantiems didelių gabaritų ugniagesių transporto priemonėms. Kadangi ugniagesiai dėl aikštelės viduryje palikto automobilio pravažiuoti negalėjo, jie kreipėsi pagalbos į policijos pareigūnus su prašymu pašalinti kliūtį.
Policijos pareigūnai, kaip ir visais analogiškais atvejais, kai neleistinoje vietoje pastatyta transporto priemonė trukdo kitų transporto priemonių eismui, kreipėsi į automobilių nutempimo paslaugą teikiančią bendrovę ir paprašė atlaisvinti kelią.
„Įspėti automobilio savininko apie transporto priemonės nutempimą prievolės nėra, galimybių taip pat – telefono numerio už automobilio stiklo palikta nebūna. Neradęs savo automobilio, žmogus visada kreipiasi į policiją, ir tada nutempimo faktas išaiškėja. Nepaisiusiam KET ir sukėlusiam kitiems problemų žmogui nelabai etiška reikalauti emocinio komforto sau“, – teigė pašnekovė.