P. Saudargas: NT mokestis nėra palaidotas, jis atidėtas

637e18f29dc1020221123zged272
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas pripažįsta, kad šioje kadencijoje nekilnojamojo turto (NT) mokestis gali būti ir nepriimtas, tačiau jis sako, kad mokestis nėra „palaidotas“, o tik atidėtas.

„Nemanau, kad jis palaidotas, manau, jis atidėtas, nes panašu, jog su šiuo biudžetu galimai ir nebus mokestinių dalykų keičiama ir priimama, tačiau diskusija lieka atvira. Vienas dalykas, kad NT mokesčio modelis jau keičiasi, priklausomai nuo diskusijos, nuo naujų idėjų, visuomenėje įvairių pamąstymų, nuo pradinio varianto jis pasikeitęs, vėl gali keistis“, – Žinių radijui trečiadienį sakė P. Saudargas.

„Ir taip, gali būti, kad jis net ir nebus priimtas šią kadenciją, bet esame įsipareigoję Europos Komisijai ir yra pažadas tobulinti mokesčių sistemą. Nebūtinai taip, kaip buvo pasiūlyta, su tuo sutinku, bet diskutuokime, kalbėkime, galbūt rasime visiems priimtiną modelį“, – teigė jis. 

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pareiškė, kad Seime svarstomas naujo NT mokesčio įstatymo projektas yra „antisocialinis“ ir neturintis aiškaus pagrindimo, todėl jis vetuotų įstatymą, jei Seimas jį priimtų. 

Siekdama padidinti NT mokesčio bazę, Vyriausybė siūlo apmokestinti visą nekilnojamąjį turtą, įskaitant ir vienintelį turimą būstą.  Siūloma, kad nauji NT mokesčio tarifai įsigaliotų nuo 2025 metų, o pirmasis mokėjimas būtų 2026 metais. 

Spalio 26-ąją Seimas turėjo galutinai balsuoti dėl įstatymo pataisų, tačiau nutarė šį klausimą nukelti į lapkritį.