P. Saudargas: mokesčių reformos tikslas yra labai aiškus – teisingumas

Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Žygimantas Šilobritas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas tvirtina, kad Finansų ministerijos pateikto mokesčių reformos siūlymo pagrindinė idėja yra teisingumas. Tad, pasak jo, mažiausiai uždirbantiems savarankiškai veikiantiems asmenims situacija nebus sunkinama ir bus atsižvelgta į tai, kokios pajamos reikalingos adekvačiam gyvenimui.

„Man tikslas yra labai aiškus – tai teisingesni ir aiškesni mokesčiai. Tai vėlgi, tas suvienodinimas, kur turbūt labiausiai nesutarimų kyla, dėl veikiančių pagal individualią veiklą tarifo ir veikiančių pagal darbo santykius tarifų, jų veiklos skirtumo“, – trečiadienį „Žinių radijui” tvirtino P. Saudargas.

„Vėlgi čia atsiranda siūlymai suvienodinti su NPD su minimaliu atlyginimu. Galbūt viskas į tai ir eina, kad NPD ir MMA bus suvienodintas, ir tas pats galėtų galioti tiems, kurie dirba su verslo liudijimu ar pagal individualią veiklą. Bet šiandien vyksta diskusija apie tai, nuo kokios sumos apmokestinimas turi būti. Diskutuojame apie tai, kas yra tas smulkus verslas, kuriam nereikia situacijos sunkinti“, – komentavo jis.

Seimo vicepirmininkas teigė, kad mokesčių reformos teisingumas pasireiškiantis ir per tai, kad daug uždirbantiems asmenims bus pradėti skaičiuoti mokesčiai nuo visų pajamų, ne tik gautų iš darbo santykių.

„Taip pat rūpi ir turtingųjų apmokestinimas ir jis yra pateiktame modelyje yra įkvepiantis. Nes jame bus skaičiuojamos visos pajamos, ne tik pagal darbo santykius gaunamas atlyginimas. Ir tada tiems, iš tikrųjų turtingiesiems, mokesčiai didėja. Ir aš manau, kad tai teisinga kryptis“, – tikino jis.

ELTA primena, kad Vyriausybės pristatytoje mokesčių reformoje numatoma peržiūrėti pajamų mokesčio tarifus perskirstant mokesčio naštą tarp su darbo santykiais susijusių pajamų ir kitų rūšių aukštesnių pajamų, keisti individualios veiklos apmokestinimo sąlygas, peržiūrėti mokesčių lengvatas, keisti individualios veiklos įsigijus verslo liudijimą apmokestinimo tvarką.

Taip pat siūloma peržiūrėti smulkiojo verslo apmokestinimo kriterijus, suteikti visam verslui teisę taikyti momentinį tam tikro ilgalaikio turto nusidėvėjimą, pratęsti papildomiems 5 metams pelno mokesčio lengvatas investiciniams projektams ir filmų gamybai. Taip pat norima nustatyti teisingesnį pelno mokesčio apskaičiavimą.

Siūloma sukurti investicinės sąskaitos priemonę, smulkiojo verslininko sąskaitą, numatyti automatinį pajamų mokesčio deklaracijos pateikimą, padidinti registravimosi pridėtinės vertės mokesčio mokėtojais ribą nuo 45 tūkst. iki 55 tūkst. eurų.

Vyriausybė taip pat siekia savarankiškai dirbantiems asmenims užtikrinti didesnes socialines garantijas, plėsti nedarbo socialinio draudimo sistemos aprėptį, nustatyti minimalią nedarbo socialinio draudimo išmoką, pakeisti maksimalų nedarbo socialinio draudimo išmokų dydį. Jau anksčiau pristatyti pasiūlymai dėl žaliųjų akcizų ir nekilnojamojo turto mokesčio.