Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
BNS Fotobanko nuotr.
Jūratė SkėrytėŠaltinis: BNS
„Tikrai jaučiuosi pasielgęs labai pilietiškai ir teisingai. Mes gyvename demokratinėje šalyje ir Šventąjį Raštą galima cituoti. Aš perpasakojau, ką kalba apie homoseksualizmą, apie seksualinius nukrypimus Šventasis Raštas“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė parlamentaras.
Jis tikino neketinąs atsiprašyti LGBTIQ bendruomenės atstovų.
„Ne. Už ką? – teigė Seimo narys. – Aš ėjau, jie mane užsipuolė. Ar aš neturiu teisės išsakyti savo nuomonės šitoje landsbergių diktatūrinėje šalyje?“
„Jie mane užkalbino, aš pasakiau, ką galvoju apie homoseksualizmą. Nebūtų kalbinę, būčiau praėjęs pro šoną“, – tvirtino jis.
P. Gražulis stebėjosi, kodėl negalima kritikuoti „genderizmo ideologijos“.
„Sovietmečiu nebuvo galima kritikuoti komunistinės ideologijos, dabar genderistinės ideogolijos negalima kritikuoti. Šita ideologija yra dar baisesnė“, – sakė jis.
„Jeigu jums ir man nuo trejų metų būtų aiškinę, kad vyrų santykiai su vyrais yra normalūs, ką žinau, kuo aš būčiau užaugęs. O dabar tą daro, eina į mokyklas, į darželius, berniukus rengia suknelėmis, aiškina, kad tie santykiai yra normalūs. Tai yra Sodoma ir Gomora, greitai ateis pasaulio pabaiga, aš jums sakau“, – kalbėjo parlamentaras.
Jis teigė, kad jaučiasi persekiojamas valdančiųjų dėl savo pažiūrų.
„Esu nuolatinėje apkaltos stadijoje. Frakcijoje kalbėjau, kad pasiūlysiu įstatymo pataisą, jog būtų ne laikina apkaltos komisija, o nuolatinė komisija dėl Gražulio apkaltos“, – sakė P. Gražulis.
„Jeigu jie manęs nepultų, manęs jau dvi kadencijas nebūtų Seime. Jei manęs neėstų, nepersekiotų, seniai manęs nebūtų politikoje“, – tvirtino jis.
Generalinė prokurorė Nida Grunskienė ketvirtadienį prašys Seimo leidimo patraukti P. Gražulį baudžiamojon atsakomybėn, kad jam būtų galima jam pateikti įtarimus dėl viešo tyčiojimosi ir žmonių grupės niekinimo dėl jų seksualinės orientacijos.
Ikiteisminį tyrimą dėl šio politiko elgesio prokurorai pradėjo pernai gegužę po Seimo nario viešų pasisakymų apie LGBTIQ bendruomenės narius.
„Šiuo metu turimi duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad kalbėdamas viešai Seimo patalpose po plenarinio Seimo posėdžio, kurio metu buvo svarstomas Civilinės sąjungos įstatymo projektas, Seimo narys Petras Gražulis galimai padarė nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 170 straipsnio 2 dalyje“, – teigta prokuratūros pranešime.
Minėtame straipsnyje numatyta, kad tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, gali būti baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
Praėjusių metų gegužės 26 dieną, Seimui po pateikimo pritarus Civilinės sąjungos įstatymo projektui, įteisinančiam tos pačios lyties asmenų partnerystę, P. Gražulis, išėjęs iš plenarinių posėdžių salės Seime sutiko kelis LGBTIQ bendruomenės atstovus ir juos iškeikė, išvadino išsigimėliais, platinančiais venerines ligas, siūlė gydytis.
Minėtame ikiteisminiame tyrime parlamentaras apklaustas kaip specialusis liudytojas, tačiau norint jam pateikti įtarimus, Seimas turi panaikinti jo teisinę neliečiamybę.
Pagal Konstituciją, Seimas narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali kitaip suvaržoma jo laisvė.
Generalinė prokurorė jau antrą kartą šioje kadencijoje prašys panaikinti Mišrios Seimo narių grupės parlamentaro P. Gražulio teisinį imunitetą.
2020 metų gruodį jis panaikintas, kad būtų galima politikui pateikti įtarimus dėl piktnaudžiavimo „Judex“ koldūnų byloje.
Teisėsaugos duomenimis, pasinaudodamas Seimo nario statusu P. Gražulis padėjo tvarkyti šaldytus maisto produktus gaminančios bendrovės „Judex“ problemas, kai Rusijos pareigūnai 2015 metais šios įmonės produkcijoje rado listerijos bakterijų.
Už tai Lietuvos apeliacinis teismas pernai birželį politikui skyrė daugiau nei 15 tūkst. eurų baudą ir nurodė konfiskuoti per 3,3 tūkst. eurų. Šių metų lapkričio 7 dieną galutinį verdiktą šioje byloje turėtų skelbti Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.
Be to, P. Gražuliui pradėta apkalta už tai, kad tyčia balsavo už kitą Seimo narį.