Laisvalaikis | 7 MIN.

Ožkos mėgsta linksmus žmones

Jurgita Kastėnė
2018 m. rugsėjo 22 d. 20:45
ketan-rajput-nuotr-345427.jpg

Sako, jog gyvuliai, o ypač ožkos, atpažįsta žmonių veidus ir gretinasi prie besišypsančių, linksmai nusiteikusių žmonių.

Ar pamenate istoriją apie berniuką, kuris pardavė savo šypseną? Iš pradžių manęs, kad tai visai nevertingas dalykas, vėliau jis suprato, kad be šypsenos gyvenimas nykus ir beprasmis. Skaičiau, kad šį teiginį patvirtintų ir mokslininkai – atlikti tyrimai rodo, kad šypsojimasis naudingas ne tik psichinei ir emocinei, bet ir fizinei žmogaus sveikatai. Taip pat skaičiau, jog jau ir Lietuvoje organizuojami jogos užsiėmimai, kur mokoma šypsotis ir šypsenos derinamos su kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimais.

Neturintiesiems humoro jausmo geriausia iš namų niekur neiti

Sena tiesa, jog jei nori ilgai gyventi, turi kuo dažniau šypsotis. Gi dabar mūsų veidai tarsi visi stovėtume kamštyje. Rinkdamas medžiagą apie šypsenos galią, sužinojau, kad šypsantis organizme išsiskiria endorfinų, dar vadinamų laimės hormonais. Dėl šios priežasties šypsena gydo depresiją, taip pat slopina stresą, baimę ir nerimą. Visi kartkartėmis patiriame neigiamų minčių. Tai, kaip mes sugebame su jomis tvarkytis, gali nulemti arba pasitikėjimą, arba baimes, viltį arba desperaciją, pergalės ar pralaimėjimo jausmus.

Šypsena padeda širdies darbui. Šypsantis suaktyvėja kraujo apytaka ir stiprėja kraujagyslės, o tai sumažina širdies priepuolių ir kitų kardiologinių ligų riziką. Minutės šypsnys širdžiai yra tas pats, kaip ir 5 minučių trukmės treniruotės triskart per savaitę. Šypsena – sportas, daug malonesnis nei „staklės“ sporto salėje. Dar sužinojau, jog suaugusieji šypsosi per mažai: vidutinis keturmetis šypsosi 300 kartų per dieną. Taigi, imkime pavyzdį iš savo mažųjų.

Turbūt pastebėjote, kad šypsenos yra užkrečiamos, taigi, šypsodamiesi skatinsite tai daryti ir aplinkinius, o kartu kelsite bendrą nuotaiką, lengviau megsite kontaktus ar palaikysite gerus tarpusavio ryšius. Kai kuriuos besišypsantys žmonės erzina – juk ir aš galėčiau šypsotis, niekas netrukdo, tik paprasčiausiai trūksta noro. Nesišypsantys žmonės stokoja humoro jausmo. Neturi humoro jausmo – neturi pagrindo šypsotis.

Apie humoro jausmą kalbama labai trumpai – arba jis yra, arba jo nėra. Gali apsimesti esąs protingas, bet negali apsimesti esąs sąmojingas. Neturintieji humoro jausmo jaučiasi nepatogiai. Tokiems į žmones geriau neiti. Tūnok namuose. Neturintieji humoro jausmo patys susikuria depresiją. „Jo geras humoro jausmas“ – pats didžiausias žmogaus įvertinimas. Nemanau, kad yra daug to jausmo neturinčiųjų. Girdėjau net teigiančiųjų, kad nėra žmogaus, kuris neturėtų humoro jausmo. Tik kai kurių jis kitoks nei mūsų. Kaip atskleidžiate savo humoro jausmą, daug pasako apie jūsų santykį su savimi ir aplinkiniais. Humoro jausmo ieškome kituose žmonėse ir didžiuojamės savuoju. Jei kas nors pasižymi geru humoro jausmu, mums atrodo, kad toks žmogus yra laimingas, pasitiki savimi ir turi puikių ateities perspektyvų.

Lėktuve niekas nemiršta

Pradėjus juokauti, reikia iškart pasirinkti aukas: žydus, čigonus, rusus, lenkus, škotus, prancūzus, vokiečius, „Olialia“ mergaites, Gražulį, Ostapenko ir į juos panašius, blondines, katalikus, prostitutes, Balbieriškio ar Šapnagių gyventojus, Prezidentę, Ministrą Pirmininką, partijų narius, aludžių savininkus, velnią ir Dievą... Šįkart apie škotus.

Mėgstantis išgerti škotas naktį vidinėje kišenėje nešasi butelį viskio. Gatvėje slidu, jis paslysta, trenkiasi į grindinį. Kyštelėjęs ranką į vidinę kišenę, pajunta – šlapia. Škotas pakelia akis į dangų ir kužda: „Viešpatie, padaryk taip, kad tai būtų kraujas...“

Daugeliu nuotaikingų, mielų situacijų mus gali pradžiuginti pats gyvenimas. Įsiminė jaunos žmonos klausimas vyrui: „Ar tu gali mane įsivaizduoti seną?“ Vyro atsakymas „Galiu“, esu tikras, suteiks tokiai šeimai ilgą gyvenimą.

Man keista, kaip vienas iš kandidatų į prezidentus per savo susitikimus su rinkėjais vis dar nepaleidžia į dangų 101 balandžio, nes tiek darbų jis skelbiasi pasiruošęs nuveikti dėl Lietuvos.

„Kas jus paskatino būti verslininku?“ – „Kai kelnių kišenėje radau 20 Eur, o nežinojau, kad jie ten guli.“

Rusai tiki, kad dėl jų nelaimių kalta Amerika, tačiau nustebino per mėnesio pradžioje Sočyje vykusį festivalį „Naujoji banga“ vieno solisto į sceną pakviesta šokiui jauna mergaitė, buvusi su marškinėliais, ant kurių pavaizduota JAV vėliava. Aišku, galėjo tai būti mergaitė amerikietė, bet abejotina – greičiausiai tai rusaitė. Visi tai regėjo tiesioginėje transliacijoje. Kai peržiūrėjau įrašą, to šokio jau nebuvo. Tiesa, pati „Naujoji banga“ labai skiriasi nuo vykusios Jūrmaloje. Atsiskleidžia rusiškas stuobrumas. Neprilyginsi Jūrmalos Laimos Vaikulės Randeviu estetikai.

O mieliausia žinia, kai sužinojau, kad lėktuvuose niekas nemiršta. Lėktuve niekas negali 100 proc. konstatuoti, kad žmogus miręs, nes gal yra galimybių dar jį atgaivinti. Todėl tai galima padaryti, tik lėktuvui nusileidus ir žmogų perkėlus į greitosios pagalbos automobilį. Ir įsivaizduojamai miręs žmogus lėktuve turi sėdėti savo vietoje iki lėktuvas nusileis.

Kodėl lietuviai užprogramuoti liūdesiui?

Lietuviui reikia trijų „l“: lango, lietaus ir liūdesio. Mes dažnai save užprogramuojame pralaimėjimui, liūdesiui, o ne džiaugsmui, kaip patys linkę sakyti, „pačiam blogiausiam“. Ar daug dainų apie rudens grožį? O tokių, kaip „Ateis rudenėlis, vėl tos pilkos dienos“ ar „Man labai labai rugpjūčio grožio gaila“, pilna. Ironiška, bet ne vienas gal pastebėjome, jog nesėkmes mūsų krepšininkams neša Marijono Mikutavičiaus himnas, kuriame verkšlenama, kad per plauką netapome čempionais ir kad pralaimėti mes galime devynis kartus iš eilės, kad neverta kankintis dėl medalio ir lieti savo kraujo dėl aukso... Dar mačas neprasidėjo, o jau toks himnas skamba. Teko pasišnekėti su vienu iš Lietuvos egzorcistų, kunigu Edmundu Rinkevičiumi. Jis tiesiai šviesiai atsakė, jog jei žmogus nutaria, kad jam nepasiseks, tai ir nepasiseka, jei šaukiasi velnio, tai šis bemat pribūva („Mes geri, mes galingi, mes šiandien laimėsim. Jis sakė: „Nė velnio.“). Juk net devintasis ir dešimtasis Dievo įsakymai sako „Negeisk!“ Atrodo, anokia čia nuodėmė geisti, štai poelgiai tai jau kitas reikalas. Gyvenimas liudija, kad Aukščiausiasis, deja, teisus. Ko geidi, išgeidi. Kodėl mes nepagalvojame, jog geriau būti sveikam ir turtingam negu ligotam ir „biednam“.

Visada galime pasirinkti, kaip pradėti dieną: gerai ar blogai nusiteikę. Sunkiausia, kai reikia prastumti dieną. Ko labiausiai trūksta? Netikėtas atsakymas – gerų žodžių. Nežinomame mieste atvykėlis kreipiasi į miestelėną: „Mielas, gerbiamas pone, kuria gatve galėčiau nueiti į autobusų stotį?“ – „O, kadangi taip mandagiai manęs paklausėte, galite eiti bet kuria gatve!“

Rudenį labiau linkstame prie namų, bet kviečiu juose neužsisėdėti, o pakeliauti. Kad ir į Lvovą, į kurį su grupe išvykstu spalio 11 d. Pavaikščioti Lvovo senamiesčio gatvelėmis, pasigrožėti šio nuostabaus miesto architektūra, garsiajame Lvovo operos ir baleto teatre Ž. Bizė operoje „Karmen“ įsijausti į čigonaitės istoriją, pasmaguriauti kava ir štriudeliais, barščiais ir šonkauliukais vietos restoranuose, nukakti iki Karpatų kalnų ir vagonėliais pakilti į pačią jų viršūnę... Pasidarykime sau šventę!

Liūdime, kad 100-mečio metai suka pabaigos link, kad kiti metai jau gal nebus tokie šventiški, juo labiau kad tai bus Kiaulės metai. Ne, tikrai ne. Kitais metais Lietuvai – 1010. Koks gražus skaičius. 1010 metų, kai Lietuva pirmą kartą pasirodė pasauliui, tai yra buvo paminėta rašytiniuose šaltiniuose.


Šiauliai
Neseniai autorinę kūrybą „atrakinęs“ Deividas Valma: muzika gimsta iš emocijų ir patirčių
Įvairių Lietuvos muzikinių projektų dalyvis ir finalistas Deividas Valma laidoje „Ką klausai“ papasakos ne tik apie tai, kaip dalyvavimas „X faktoriuje“, „Lietuvos balse“ ir kituose muzikiniuose gali pakeisti atlikėjo gyvenimą, tačiau pasidalins ir skaudžia patirtimi. Vaikinas užsimins, kad einant į tokius projektus, svarbu suprasti ir priimti vieną esminę sąlygą.
Laisvalaikis | 3 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Kaune įvyko 2025 m. Lietuvos dailiojo čiuožimo čempionatas.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio 15-oji – Tarptautinė arbatos diena; Lietuvos teismų diena.
Horoskopai | 5 MIN.
0
Pasaulis
Šiauliai
Los Andželo policija tiria Holivudo žvaigždės Robo Reinerio ir jo žmonos mirtį kaip „galimą žmogžudystę“, o tuo tarpu dėl režisieriaus, sukūrusio tokius hitus kaip „Kai Haris sutiko Salę“, mirties pradėjo plūsti užuojautos.
Pasaulis | 3 MIN.
1
Mokslinio tyrimo idėja – tirti miesto žaliųjų erdvių ekosisteminių paslaugų bendrakūros fenomeną taikant gyvosios laboratorijos (angl. Living Lab) metodologiją tvaresniems miesto žaliųjų erdvių vystymo sprendimams. Šiaulių akademijos socialinių ir gamtos mokslų tyrėjų grupė kartu su studentais ieško efektyvių būdų suderinti suinteresuotųjų pusių poreikius svarstant apie Šiaulių miesto žaliųjų erdvių ekosistemines paslaugas. Šis tyrimas padės priimti tvaresnius sprendimus kuriant ir vystant miesto žaliąsias erdves.
Mokslas | 2 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Nuo kitų metų „Regitros“ padaliniuose keisis darbo laikas. Visi padaliniai dirbs nuo pirmadienio iki penktadienio, o didžiuosiuose šalies miestuose jų darbo laikas bus ilginamas iki 18.30 val.
Lietuva | 2 MIN.
0
Nuo to, kad perpylus kraują ne tik donoras, bet ir recipientas bus vakcinuotas, iki to, kad pasiskiepijus nuo gripo kraujo negalima aukoti net keletą dienų. Tokie ir panašūs mitai bei klaidinga informacija kelia sumaištį visuomenėje kiekvienų metų rudens ir žiemos sezoną, kai pradedama aktyviai skiepytis gripo bei COVID-19 vakcinomis. Tad Nacionalinio kraujo centro (NKC) direktorius Daumantas Gutauskas šalies gyventojus skatina nepasiduoti dezinformacijai. Realybė – kur kas paprastesnė: po daugumos vakcinų kraujo aukoti galima jau kitą dieną, o paaukotas kraujas recipientui vakcinos jokiu būdu perduoti negali.
Lietuva | 5 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Gruodžio 11 dieną Pociūnų bendruomenės namuose surengtas Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Tai buvo gyvas, dalykiškas ir pagarbus pokalbis apie tai, kas žmonėms svarbiausia – susisiekimą, vaikų saugumą, gyvenamosios aplinkos tvarkymą ir bendruomenės ateitį.
Politika | 4 MIN.
0
Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narių balsavimas buvo paskutinis žingsnis dėl ugdymo aplinkos mokesčio išlaikymo didinimo Šiaulių mieste ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą gaunantiems vaikams. Ir politikai buvo vieningi. Tėvams pinigines teks ploninti jau nuo Naujųjų, nes sprendimo projektas įsigalios nuo sausio 1 dienos. Vaikų vasaros atostogas taip pat teks planuoti atsakingiau. Ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančios švietimo įstaigos iš anksto neatostogausiančių vaikų tėvų reikalaus avansinio mokesčio.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Los Andželo policija tiria Holivudo žvaigždės Robo Reinerio ir jo žmonos mirtį kaip „galimą žmogžudystę“, o tuo tarpu dėl režisieriaus, sukūrusio tokius hitus kaip „Kai Haris sutiko Salę“, mirties pradėjo plūsti užuojautos.
Pasaulis | 3 MIN.
1
Baltarusijos protestų lyderė Marija Kalesnikava, sekmadienį kalbėdamasi su žurnalistais, pareiškė, kad nieko nesigaili, – tokie jos žodžiai nuskambėjo po to, kai, tarpininkaujant Jungtinėms Valstijoms, ji buvo netikėtai išlaisvinta.
Pasaulis | 3 MIN.
2


Šiauliai
Pakruojis
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0
Su Pakruojo rajono savivaldybės vadovais – meru Sauliumi Margiu, vicemere Simona Lipskyte, administracijos direktore Aušra Dveliene ir savivaldybės skyrių vedėjais susitiko UAB „Milsa“ generalinis direktorius Mantas Makulavičius, vykdantysis direktorius Mindaugas Verbickas, AB „Klovainių skalda“ gen. Direktorius Gediminas Mozūras, projektų ir inovacijų direktorius Imantas Kuncevičius, UAB „Eksplosita“ verslo plėtros direktorius Vaidas Zubavičius.
Verslas | 2 MIN.
0

Šiauliai
Kelmė
Sekmadienio naktį Šiauliuose siautėjo neblaivus vyras.
Kriminalai | 2 MIN.
0
2025 m. gruodžio 10 d. apie 13.30 val. Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono pareigūnai Kelmėje, S. Šilingo g., pastebėjo moterį, kurios elgesys sukėlė įtarimų. Moteris rankoje gabeno kartoninę dėžutę, kurią patikrinus rasti septyni paketai su, įtariama, narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliuose rastas žmogaus kūnas
Kriminalai | 2 MIN.
0
Klaipėda
Gargžduose galimai nežinomu ginklu sužeistas vyras
Kriminalai | 2 MIN.
0
Panevėžys
Panevėžyje į ligoninę paguldyti alkoholiu apsinuodiję nepilnamečiai
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Spindulio gatvėje oficialiai baigti rangos darbai. Čia iš esmės sutvarkyta važiuojamoji dalis: atnaujinta 660 m asfalto dangos kartu su nuovažomis.
Gatvė | 2 MIN.
1
Šiaulių rajone ketvirtadienio vakarą įvyko eismo įvykis, kurio metu, pirminiais duomenimis, vienas automobilis trenkėsi į kito galą. Vieno iš vairavusių asmenų sveikatos būklę medikai vertino ligoninėje.
Gatvė | 2 MIN.
0
Kaunas
Lietuva
Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad vakar, gruodžio 11 d., Kaune parblokštos dvi pėsčiosios.
Gatvė | 2 MIN.
0
Kasdien pravažiuojame dešimtis ar net šimtus kilometrų ir dažnas įsitikinęs – vairuoju atsargiai, man nieko nenutiks. Tačiau statistika kalba kitaip: kelių eismo įvykiai įvyksta per sekundę, o jų pasekmės gali būti gerokai skaudesnės, nei tikėtasi. Ne vienas vairuotojas pripažįsta, kad tik po pirmo rimtesnio incidento suprato, jog automobilio draudimas nėra formalumas, o reali finansinė pagalba, galinti apsaugoti nuo tūkstantinių nuostolių. Tokiais atvejais ypač vertinama, kai sprendimus galima priimti greitai – čia į pagalbą ateina ir Perlo draudimas, leidžiantis apsidrausti per kelias minutes.
Gatvė | 3 MIN.
0

Radviliškis
Radviliškis
2025 metų lapkričio 24–30 dienomis Santjage (Čilė) vyko Pietų Amerikos lengvosios atletikos meistrų čempionatas. Šiame čempionate dalyvavo sporto klubo „Salikalnis“ pirmininkė Genovaitė Kazlauskienė. Ji dalyvavo dvejose rungtyse (W75 gr.) ir laimėjo du aukso medalius.
Sportas | 2 MIN.
0
Antradienio vakarą Radviliškio sporto arenoje tvyrojo ypatinga atmosfera: FSK „Radviliškis“ žaidė paskutines šių metų rungtynes namuose.
Sportas | 3 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Mokslinio tyrimo idėja – tirti miesto žaliųjų erdvių ekosisteminių paslaugų bendrakūros fenomeną taikant gyvosios laboratorijos (angl. Living Lab) metodologiją tvaresniems miesto žaliųjų erdvių vystymo sprendimams. Šiaulių akademijos socialinių ir gamtos mokslų tyrėjų grupė kartu su studentais ieško efektyvių būdų suderinti suinteresuotųjų pusių poreikius svarstant apie Šiaulių miesto žaliųjų erdvių ekosistemines paslaugas. Šis tyrimas padės priimti tvaresnius sprendimus kuriant ir vystant miesto žaliąsias erdves.
Mokslas | 2 MIN.
0
Rūta Balsė – muzikos pedagogė, neformalaus švietimo mokytoja-ekspertė. Rūta jau 25 metus vadovauja vaikų muzikos studijai „En den du“ ir 10 metų yra moterų ansamblio „Gegužė“ vadovė.
Veidai | 3 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
„Čia ateina tie, kurie mato širdimi“, – sako Dovilė Jakimavičienė, „Oh yes I do“ ir „Gražūs dalykai“ įkūrėja. Šiaulietės parduotuvė-studija siūlo įvairias dovanų idėjas ir aksesuarus šventėms.
Veidai | 2 MIN.
0
Gruodžio 19 d. 18.30 val. Šiaulių kultūros centras kviečia visus susiburti Prisikėlimo aikštėje ir pasinerti į jaukią, šventinę nuotaiką – čia vyks Kalėdinių giesmių vakaras.
Kultūra | 2 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Rūta Balsė – muzikos pedagogė, neformalaus švietimo mokytoja-ekspertė. Rūta jau 25 metus vadovauja vaikų muzikos studijai „En den du“ ir 10 metų yra moterų ansamblio „Gegužė“ vadovė.
Veidai | 3 MIN.
0
„Čia ateina tie, kurie mato širdimi“, – sako Dovilė Jakimavičienė, „Oh yes I do“ ir „Gražūs dalykai“ įkūrėja. Šiaulietės parduotuvė-studija siūlo įvairias dovanų idėjas ir aksesuarus šventėms.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Pasaulis
Gruodžio 15-oji – Tarptautinė arbatos diena; Lietuvos teismų diena.
Horoskopai | 5 MIN.
0
Kalėdos Europoje turi daug veidų. Vokietijos mugės, garsėjančios savo mastu ir klegesiu, daugelį metų yra neatsiejama šventinio sezono kryptis. Tačiau lietuviai atranda ir kitą Kalėdų pasaulį – ramesnį, natūralesnį, jaukesnį. Į Skandinaviją prieš šventes verta keliauti tiems, kurie nori autentiškumo, atvirukuose matytų vaizdų ir patys patirti ypatingą ritualą – Šv. Liucijos dienos minėjimą. Keltų operatorius DFDS pranešime spaudai dalijasi, kuo Kalėdų mugės Skandinavijoje – ypatingos, ir ko būtina nepraleisti.
Laisvalaikis | 5 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio 15-oji – Tarptautinė arbatos diena; Lietuvos teismų diena.
Horoskopai | 5 MIN.
0
Gruodžio 15–21 d. – gali vyrauti įtampa ir netikėtų posūkių laikotarpis.
Horoskopai | 8 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Šventiniu laikotarpiu tautiečių širdyse ir lėkštėse silkė užima garbingą vietą. Ji patiekiama su „patalais“, svogūnais, morkomis, grybais ar net razinomis – tikra klasika, be kurios sunku įsivaizduoti Kūčių stalą. Tačiau ši nedidelė, nebrangi ir ištisus metus prieinama žuvis – kur kas daugiau nei mūsų virtuvės pažiba. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ primena, kad silkė yra itin mėgstama ir kitų tautų virtuvėse, o jos maistinė vertė neretai lenkia net kur kas brangesnes žuvis.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Šventiniam laikotarpiui desertų studijos „Macaroom“ konditerės Giedrė Pečenkienė ir Jovita Morkūnaitė siūlo alternatyvą įprastiems ir visiems jau puikiai pažįstamiems imbieriniams sausainiams. Nors speculoos sausainių pavadinimas skamba neįprastai, tai įdomesnė imbierinių sausainių versija, kurią kiekvienas labai nesudėtingai pasigamins namuose.
Virtuvė | 3 MIN.
0