Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliai – ir Pakruojo krašto žmonėms

428601334_730312902573701_2352316322122674286_n
Pakruojis
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Valstybės atkūrimo dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė valstybės apdovanojimus už nuopelnus Lietuvai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje.

Būtent Vasario 16-ąją tradiciškai įteikiami valstybės apdovanojimai tiems Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams, kurie savo darbais prisideda prie mūsų šalies augimo, klestėjimo ir jos žmonių gerovės, taikių ir produktyvių tarptautinių ryšių plėtros.

Vasario 16-osios proga paskelbtu dekretu Prezidentas apdovanojo 89 Lietuvos Respublikai nusipelniusius žmones, tarp jų – 13 užsienio valstybių piliečių. Du apdovanojimai įteikti ir mūsų kraštiečiams.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu apdovanota iš Žeimelio sen. (Pakruojo r.) kilusi bendrijos „Pagava“ pirmininkė Rima Sitanavičienė. Ji apdovanota už šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, telkimą, už bendrystės, pagalbos, gydymo ir įtraukties problemų sprendimą.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanota iš Pakruojo kilusi Genovaitė Urmonaitė. Liaudies teatro režisierė apdovanota už mėgėjų teatrų judėjimo plėtrą ir suaugusiųjų teatrinės kultūros sklaidą Lietuvoje, už šalies vardo garsinimą.