Opšrūtų kaime atidengtas ir pašventintas koplytstulpis

386594918_910581373911728_3285152872447357222_n
Vilkaviškis
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Vilkaviškio rajono savivaldybė

Šiandien Opšrūtų kaime atidengtas ir iškilmingai Alksnėnų parapijos klebono kunigo Mindaugo Martinaičio pašventintas koplytstulpis, skirtas seniesiems šios vietovės gyventojams – lietuviams ir vokiečiams – atminti.

Koplytstulpis iškilo gyvenvietės centre, greta Zitos Kelmickaitės suolelio. Jį iš 2023 m. audros nuversto ąžuolo, augusio senosiose Opšrūtų kaimo vokiečių kapinėse, išdrožė tautodailininkas Raimundas Blažaitis.

Opšrūtų kaimo istorija yra neatsiejama nuo čia šimtmečiais gyvenusių vokiečių, kurie sudarė nemažą dalį visos bendruomenės. Antrojo pasaulinio karo metu vykusių trėmimų metu kaime gyvenę Lietuvos vokiečiai prievarta buvo iškeldinti iš savo namų ir grąžinti į tėvynę.

Iniciatyvos autoriai tikisi, kad šis simbolinis paminklas padės iš užmaršties iškelti ne tik kaimo, bet ir viso regiono istoriją.

Koplytstulpio atidengimo renginyje dalyvavo Savivaldybės meras Algirdas Neiberka, vicemerai Daiva Riklienė bei Joris Juškauskas, Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Lietuvoje kultūros atašė Anja Luther, Užsienio reikalų ministerijos ambasadorė ypatingiems pavedimams Gitana Grigaitytė, Pilviškių seniūnijos seniūnas Vytautas Judickas bei kiti garbūs svečiai. 

„Džiaugiuosi šia nuostabia idėja – prisiminti ir įamžinti čia gyvenusius Lietuvos vokiečius ir kitus senuosius Opšrūtų gyventojus. Susipynę skirtingų tautų ir kultūrų keliai būdingi visam Vilkaviškio rajonui, todėl viliuosi, kad įkvėptos šios iniciatyvos ir kitos bendruomenės susidomės mūsų krašto istorija ir ieškos gražių būdų tam įamžintiׅ“ – sakė meras.

Vadovas taip pat dėkojo Opšrūtų kaimo bendruomenei, Kęstučiui Virkečiui, Romualdui Sveikatai, Pilviškių seniūnijai, Rotary klubui bei visiems, prisidėjusiems prie šios akcijos.

Taip pat padėkos raštus už pagalbą bei geranoriškumą įteikė Opšrūtų kaimo bendruomenės pirmininkė Jolanta Šneiderienė.

Susirinkusiesiems pasirodymus dovanojo Pilviškių „Santakos“ gimnazijos liaudiškų šokių kolektyvas „Santaka“ bei Pilviškių „Santakos“ gimnazijos solistės, Pilviškių kultūros namų vokalinis ansamblis „Jovaras“, Vilkaviškio muzikos mokyklos mokyklos kanklių ansamblis „Sadutė“ .

Renginio pabaigoje pasodintas ąžuolas, kuris įprasmins šią gražią koplytstulpio atidengimo šventę.