REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Vasario 14 d. 17:51

Opozicinės frakcijos nutarė neinicijuoti neeilinės Seimo sesijos

Vilnius

BNS/Scanpix nuotr.

Reporteris ElenaŠaltinis: Etaplius.lt


204667

Valdantiesiems nusprendus nerengti neeilinės Seimo sesijos, kad būtų priimti pasiūlymai sušvelninti energetikos kainų kilimą gyventojams, opozicinės Seimo frakcijos nusprendė irgi nerodyti tokios iniciatyvos.

„Taip, mes kalbėjomės, šiandien opozicinių frakcijų seniūnai turėjome nuotolinį pasitarimą. Pasvėrėme visus „už“, „prieš“ ir vis dėlto nusprendėme, kad mes tos neeilinės sesijos nedarysime, atsakomybę vis dėlto prisiima valdančioji dauguma... Jie pareiškė, kad nebūtina, vadinasi, nebūtina“, – pirmadienį BNS sakė „valstiečių“ frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė. 

Jos teigimu, opozicinės frakcijos nutarė į vieną projektą suregistruoti visus siūlomus mokesčių pakeitimus, kurie leistų gyventojams mažiau mokėti už maistą, šildymą ir kitas energetines paslaugas.

„Suvienydami jėgas mes ir pačius projektus bandysime juos perregistruoti, kad tai būtų bendri opozicijos siūlymai, nes dalį panašių turi ir Darbo partija, ir socialdemokratai, dalį mes turime. Taip ruošimės kovo 10-ajai, kai prasidės pavasario sesija – eisime su savo opoziciniu paketu“ – teigė parlamentarė.  

Pasak jos, opozicija nuo neeilinės sesijos organizavimo idėjos atsitraukė, nes nemano, kad per ją nepavyktų pasiekti rezultatų. 

„Balsų sukviesti (sesiją – BNS) turėtume... Bet geriau tartis su kai kuriais daugumos žmonėmis, įrodyti, kad mūsų siūlymai irgi yra racionalūs. Ir rasti pritariančiųjų“, – tvirtino A. Norkienė. 

Opozicinės Socialdemokratų partijos frakcijos vadovas Gintautas Paluckas teigė, kad toks projektų perregistravimas paskatins visus frakcijų narius įsipareigoti juos palaikyti. 

„Mums reikia turėti daugumą, nes kitaip jie (valdantieji – BNS) atmes. Bandysime juos (projektus – BNS) įsprausti iškart į darbotvarkę kovo 10-ąją“, – BNS kalbėjo G. Paluckas.  

Opozicija yra registravusi pluoštą pataisų, kuriomis siūlo mažinti arba iš viso naikinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) maistui, dujoms, elektrai. 

Vyriausybė yra pritarusi centralizuotam šildymui įvesti nulinį PVM tarifą nuo sausio iki šildymo sezono pabaigos, o prezidentas siūlo didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD) ir mokėti vienkartines 100 eurų išmokas kai kurioms labiausiai socialiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms. 

Neeilines sesijas šaukia Seimo pirmininkas ne mažiau kaip trečdalio visų Seimo narių siūlymu, kuris turi būti įteiktas raštu.

Pagal Konstituciją pavasario sesija prasideda kovo 10 dieną.

BNS



REDAKCIJA REKOMENDUOJA