Opozicija surinko parašus parlamentiniam tyrimui dėl K. Bartoševičiaus, tačiau neeilinei Seimo sesijai palaikymo dar trūksta

Vilnius
BNS/Fotobankas nuotr.
Augustė Lyberytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Seimo opozicijos atstovams vis dar renkant parašus dėl neeilinės Seimo sesijos šaukimo, 52 parlamentarai pasirašė dėl laikinosios parlamentinio tyrimo komisijos, kuri siektų išsiaiškinti, ar buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui buvo nutekinta informacija apie ikiteisminį tyrimą dėl nepilnamečių seksualinio prievartavimo, kuriame figūruoja ir buvęs konservatorių bendražygis.

Apie tai Eltai pirmadienio vakarą patvirtino Lietuvos regionų frakcijos narė Agnė Širinskienė. Pasak jos, parlamentinį tyrimą remia 52 Seimo nariai – parašus padėjo visų Seimo mažumos frakcijų atstovai, taip pat ir nuo neeilinės sesijos šaukimo atsitraukę „valstiečiai“.
 
Tuo metu pasak socialdemokratų frakcijos seniūnės Orintos Leiputės, neeilinei Seimo sesijai sušaukti parašų dar trūksta. Jos teigimu, šiuo metu yra pasirašę 44 parlamentarai, tačiau norint inicijuoti neeilinę Seimo sesiją, reikia 47 Seimo narių parašų.
 
Projektą dėl neeilinės sesijos šaukimo pasirašė parlamentarai, priklausantys opozicinėms Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“, Lietuvos regionų partijos, Lietuvos socialdemokratų partijos, Darbo partijos frakcijoms bei parlamentarai iš Mišrios Seimo narių grupės. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos ir valdančiųjų palaikymo ši opozicijos iniciatyva nesulaukė.
 
Opozicinės frakcijos pirmadienį pranešė parengusios klausimus Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen ir generalinei prokurorei Nidai Grunskienei, susijusius su galimu informacijos nutekinimu buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui, ir pradėjo rinkti parašus neeilinės Seimo sesijos šaukimui. Prie šios iniciatyvos neprisijungė tik LVŽS frakcija Seime.
 
Neeilinę Seimo sesiją ketinama šaukti vasario 9 dieną.
 
ELTA primena, kad praėjusį trečiadienį prokuratūra paskelbė, jog iš Seimo pasitraukusiam K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai dėl seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo. Kaip skelbė prokuratūra, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiais arba nepilnamečiais.
 
Daugiau nei prieš savaitę konservatorių atstovas parlamente K. Bartoševičius pranešė, jog atsisako Seimo nario mandato. Politikas teigė sprendimą priėmęs dėl asmeninių priežasčių. Netrukus po to, kai parlamentaras paskelbė pasitraukiąs iš Seimo, generalinė prokurorė N. Grunskienė kreipėsi į parlamento pirmininkę V. Čmilytę-Nielsen dėl K. Bartoševičiaus neliečiamybės panaikinimo. Prokurorė Seimo vadovę informavo apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimo seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo, kuriame figūruoja K. Bartoševičius.
 
Vyriausioji rinkimų komisija panaikino K. Bartoševičiaus mandatą.