Opi žiemos problema: kaip prižiūrėti išsausėjusią rankų odą?

Opi žiemos problema: kaip prižiūrėti išsausėjusią rankų odą?
Vilnius
Freepik.com nuotr.
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Atšalus orams daugelis susiduria su išsausėjusios rankų odos problema. Išsausėjusi oda ima perštėti, susidaro žaizdelės. Sausoms rankoms reikia ypatingos priežiūros. Kaip ir kokiomis priemonėmis, galite prižiūrėti rankas namų sąlygomis? 

Avižų vonelės 

Į dubenį, kuriame mirkysite rankas, įpilkite šilto vandens ir virtų avižų kruopų. Į tokią rankų vonelę galite įlašinti kelis lašus alyvuogių aliejaus. Rankas mirkykite iki 15 minučių. Nuplaukite ir švelniai nusausinkite. 

Citrinų sultys 

Jei jūsų rankos neturi žaizdelių, galite išbandyti citrinų sulčių vonelę rankoms. Į šiltą vandenį įlašinkite kelis lašus citrinų sulčių ir rankas mirkykite iki 10 minučių. Citrina – kalio, atnaujinančio odą, šaltinis. 

Kokosų aliejus 

Reguliariai naudojant kokosų aliejų galima sumažinti odos išsausėjimą. Kokosų aliejuje yra sočiųjų riebalų rūgščių, turinčių odą minkštinančių savybių. Sutrūkinėjusią rankų odą įmasažuokite kokosų aliejumi ir palaukite, kol susigers. 

Medus 

Medus ne tik drėkina odą, bet ir turi priešuždegiminių savybių. Sausai rankų odai labai tiks medaus ir kiaušinių kaukė. Trečdalį stiklinės augalinio aliejaus sumaišykite su 2 šaukštais medaus ir išplaktu kiaušinio tryniu. Masę tepkite ant rankų ir palikite pusvalandžiui, kad susigertų. Nuvalykite drėgnu vatos tamponu. 

Ramunėlės 

Ramunėlių nuoviras padės suminkštinti rankų odą. Rankų odą puikiai suminkštins ramunėlių nuoviras, kurį pasigaminsite džiovintus ramunėlių žiedus užpylę karštu vandeniu. Karštą nuovirą supilkite į dubenėlį ir 10–15 minučių palaikykite jame rankas. Nušluostykite rankas ir patepkite jas drėkinamuoju kremu. 

Pienas 

Pieno vonelės – išsigelbėjimas norint sudrėkinti rankų odą. Pieną pašildykite ir į jį įmerkite rankas 5 minutėms. Rankas švelniai nusausinkite ir patepkite drėkinamuoju kremu. Rankas piene mirkykite reguliariai, po tokios procedūros oda taps elastingesnė.