Onkologinės ligos iš dvasinės perspektyvos, kaip neprarasti gyvenimo tikslo?

Šiauliai
A. Rutkausko nuotr.
Alaina Štreimikytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Balandžio 14 d. Šiauliuose įvyko konferencija „Sveikatos algoritmas – žinios ir praktinės realybės“, kurią kasmet organizuoja Šiaulių visuomenės sveikatos biuras. Į renginį susirinkę dalyviai ir pranešėjai skleidė holistinį požiūrį į onkologines ligas.

Konferencijoje aptarta paciento ir gydytojo komunikacijos svarba

Specialistai pabrėžia, kad žmogus, išgirdęs onkologinės ligos diagnozę, patiria šoką ir pasiklysta informacijos pertekliuje. Visgi, sužinoti apie tradicinio gydymo reikšmę ir mokslinį progresą, išgirsti apie vėžio profilaktikos svarbą bei įgyti žinių apie fizinio aktyvumo ir sveiko gyvenimo būdo įtaką užkertant kelią onkologiniams susirgimams, visi norintieji galėjo praėjusį penktadienį vykusioje konferencijoje.

Knygos „VĖŽYS 24/7“ autorius, meno terapijos spektaklio „NenuGALĖTIeji“ idėjos sumanytojas ir kūrėjas Virginijus Šaulys iš paciento perspektyvos, sukauptos per 10 metų kovojant su onkologine liga, čia pasakojo apie komunikacijos svarbą tarp paciento ir gydytojo, imuninės sistemos stiprinimą ir tradicines bei alternatyvaus gydymo pinkles.

„Mes turime suprasti, kad vieną dieną mes tikrai paliksime šį pasaulį, anksčiau ar vėliau diena X mus pasivys, tačiau visas laikas iki dienos X priklauso nuo mūsų, turime sąmoningai siekti prasmingo gyvenimo. Kiekvienas iš mūsų privalome turėti gyvenimo tikslą“, – kalbėjo V. Šaulys, kuris pranešė, kad onkologinės ligos diagnozę išgirdę asmenys turi sulaukti psichologo, dirbančio su onkologiniais pacientais, pagalbos.

Ir mankšta gali gydyti

Konferencijos dalyviai mokėsi, kaip pažinti Lietuvoje galimus valgyti augalus bei jų augimvietes, sužinojo, kokius pramoninius produktus galima jais pakeisti. Renginyje netrūko patarimų apie mankštinimąsi atsižvelgiant į asmens fizinę būklę bei sveikatą.

„Šios konferencijos tikslas – apjungti mūsų bendruomenę: asmenis, kurie serga onkologine liga ir tuos, kurie rūpinasi, kad šia liga nesusirgtų. Konferencijos metu suteikti praktiniai patarimai, kurie suteikia vilties, jog su liga galima kovoti“, – pasakojo Šiaulių visuomenės sveikatos biuro direktorė Henrieta Garbenienė.

Į konferenciją rinkosi tiek medicinos atstovai, tiek su liga kovojantys ar ją įveikę asmenys.

„Mūsų asociacija veikia jau daugiau nei 25-erius metus, tai pirmoji onkologinių ligonių asociacija Lietuvoje, į ją priimame visus, kurie nori dalintis išgyvenimais ir džiaugtis gyvenimu. Kartu dalyvaujame įvairiuose renginiuose, o šiandien atvykome į Šiaulių visuomenės sveikatos biuro organizuotą konferenciją“, – renginiu džiaugėsi Šiaulių miesto moterų krūties patologijos asociacijos „Salvia“ pirmininkė Nijolė Pročkienė.

Reklama