Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Žolinės botanikos sode: kanklių skambesys, dėkingumo žodžiai, lietuviškų amatų tradicijos
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2022 m. Rugpjūčio 16 d. 13:17

Žolinės botanikos sode: kanklių skambesys, dėkingumo žodžiai, lietuviškų amatų tradicijos

Šiauliai

Aidijos Mockevičiūtės nuotr.

Aidija MockevičiūtėŠaltinis: Etaplius.LT


243134

Saulėtą pirmadienį Šiaulių miesto gyventojai rinkosi į Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Botanikos sodą, kuriame įvyko Žolinių šventė. Šios šventės metu augalų apsuptyje pasirodė įvairūs atlikėjai, buvo galima įsigyti augalų, išbandyti senuosius lietuvių amatus.

Į gamtos bei biologinių reiškinių apsuptį atvyko ne tik gyventojai, bet ir Šiaulių miesto savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Elijošius, kuris sveikino visus su šia ypatinga diena: „Ši šventė yra pabuvimas gamtoje su artimaisiais bei savimi. Būdami čia tikrai prisidedame prie to, jog Šiauliai būtų gražūs, kuo daugiau čia mūsų botanikos sode, tuo jis gražesnis, turtingesnis.“

Dėkingumo žodžių negailėjo ir Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos direktorė Renata Bilbokaitė, kuri pabrėžė moteriškos lyties atstovių svarbą šioje šventėje: „Noriu pasveikinti visas mamas, močiutes, seseris, pusseseres, merginas, visas moteriškos lyties būtybes. Žolinė yra šventė, kurios dieną mes prisimename, koks gražus yra motinos širdies plakimas, kokie tikri yra jos veiksmai, kaip besąlygiškai, be jokių išskaičiavimų, bet kokiomis aplinkybėmis gali mus mylėti.“

Paklaustas apie Žolines, Seimo narys, docentas Stasys Tumėnas pabrėžė, jog ši šventė primena gyvenimo virsmą, bėgsmą: „Gamtos ratas sukasi, susikerta vasara su rudens šešėliais. Tai yra žmogaus darbštumo, derliaus šventė.“

S. Tumėnas prisiminė ir pagerbė botanikos sodo įkūrėją, vedėją Stasį Gliaudį: „Pirmoji Žolinė, kai nebeturime Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Botanikos sodo įkūrėjo ir pradininko Stasio Gliaudžio. Tegu jo atsiminimas primena Šiaulių miestui, savivaldybei, kad šį nuostabų kampelį, botanikos sodą reikia išsaugoti.“

Renginio metu lankytojai turėjo galimybę išvysti augalų parodas. Viena iš jų – jurginų ekspozicijos. Nuostabiai išaugintus ir išpuoselėtus jurginus atvežė selekcininkė Virginija Gasiūnaitė ir kolekcininkė Meilutė Mociškytė.

Svečius savo apsilankymu džiugino ir Jorė Jurgita Treinytė – tautodailininkė, tradicinių amatų meistrė, edukatorė, edukacinių užsiėmimų „Šiaudinukas“ rengėja, fotografė, unikalios knygos „Tradicinių lietuviškų dirbinių kūrimas“ autorė, kuri leido gyvai pažvelgti ir net prisiliesti prie tradicinių senųjų lietuviškų amatų.

Šios šventės metu augalų apsuptyje pasirodė įvairūs atlikėjai – Liaudies muzikos ansamblis „Animato“, kanklininkė Kristina Kuprytė bei VU ŠA direktorė Renata Bilbokaitė, akordeonistas Motiejus Dudnikas, „Lietuvos balsas 2021“ nugalėtoja Meidė Šlamaitė ir daug kitų.

Etaplius.lt primena, jog šių metų balandžio 15 d. anapilin iškeliavo Botanikos sodo įkūrėjas ir vedėjas Stasys Gliaudys. Jo aktyvi veikla visuomenės labui neliko nepastebėta, tad 2008 m. jam buvo suteiktas Šiaulių miesto garbės piliečio vardas.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA