PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2024 m. Rugpjūčio 5 d. 15:14

Olimpinio starto laukianti L. Jasiūnaitė: „Stengiuosi kuo ilgiau išbūti savo rutinoje“

Lietuva

Liveta Jasiūnaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

EtapliusŠaltinis: Pranešimas spaudai


312787

Olimpinį krikštą Tokijo žaidynėse 2021-aisiais patyrusi ieties metikė Liveta Jasiūnaitė pasirengusi pakelti sparnus į antrą karjeroje olimpinį nuotykį, vyksiantį Paryžiuje.

Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentės debiutas Tokijo olimpinėse žaidynėse neprisvilo – lengvaatletė pateko į finalą ir jame užėmė 7 vietą. Visgi per pastaruosius trejus metus sportininkės karjeroje viskas vertėsi aukštyn kojomis. Nors pati teigia dabar jau atrandanti vidinę ramybę, per šį olimpinį ciklą L. Jasiūnaitė išgyveno daug pasikeitimų.

Pirmiausiai sportininkė nusprendė nebetęsti darbo su ilgamete savo trenere Terese Nekrošaite. Tuomet L. Jasiūnaitė pasuko į Jungtines Amerikos Valstijas, kur Alabamoje ją treniravo lietuvių kilmės amerikietis Tomas Paukštys, tačiau ši partnerystė nebuvo ilgalaikė. Galiausiai ieties metikė sugrįžo į Lietuvą ir atrado save dirbdama su LSU sporto centro trenere Indre Jokubaityte.

„Pasirengimo ciklas iš tikrųjų buvo gana keistas, – atviravo sportininkė. – Per jį buvau priartėjusi prie asmeninio rekordo, sėkmingai dalyvavau Europos ir pasaulio čempionatuose, bet po to išsiskyrėme su trenere T. Nekrošaite ir prasidėjo permainos. Pirmiausiai buvo daug skraidymo į JAV, vėliau sugrįžimas į Lietuvą, kur prasidėjo darbas su I. Jokubaityte. Treji metai tikrai naudingi ir labai tai vertinu – įgavau naujų žinių, daug keliavau ir sėmiausi patirties užsienyje.“

Šiemet geriausią savo rezultatą L. Jasiūnaitė užfiksavo varžybose Kaune, kai ietį nusviedė 61,01 metro. Nors į šių metų Europos čempionato finalą neprasibrovė, sportininkė įrankį mesti gali dar toliau. Pavyzdžiui, 2022 m. Miunchene vykusiose lengvosios atletikos Senojo žemyno pirmenybėse lietuvė ietį numetė 61,85 metro.

„Šiuo metu vis dar vyksta pilnas pasirengimo etapas, galutinis paskutinių detalių šlifavimas. Esu nusiteikusi darbingai ir pozityviai tam, kad pasiekčiau pirminį tikslą – finalą. Pasiekus jį atsirastų kiti tikslai, bet pradinis atsispyrimo taškas turėtų būti patekimas į geriausiųjų dvyliktuką“, – esminį tikslą vardijo L. Jasiūnaitė.

Ko reikia, kad startuojant pavyktų įgyvendinti užsibrėžtus tikslus?

„Labai daug įtakos turi tai, kas vyksta būtent šiuo metu ir kokia bus savijauta starto dieną. Dabar svarbiausia išlikti sveikai, motyvuotai ir ramiai. Jei šiuos tris dalykus išlaikysiu iki starto dienos, tai ji mano. Tokiu atveju netgi neišsimiegojimas ar kiti šalutiniai aspektai neturės labai didelės įtakos. Dėl to mėgstu kuo įmanoma ilgiau būti namuose ir tik paskutinėmis dienomis vykti į varžybas. Neaišku, gal bus karšta, gal kondicionierių nebus ar lova bus nepatogi – kad to išvengčiau, stengiuosi kuo ilgiau išbūti savo rutinoje“, – kalbėjo L. Jasiūnaitė.

Ieties metikė šiuo metu studijuoja Lietuvos sporto universiteto Treniravimo sistemų studijų programoje, kuri, anot jos, pagilino žinias, padėjusias jos sportinei karjerai.

„Mes, sportininkai, didžiąją laiko dalį esame susikoncentravę į treniruotes ar varžybas, todėl tas laikotarpis, kai mokiniesi, leidžia šiek tiek pailsinti kūną ir apkrauti smegenis nauja bei negirdėta informacija, kurią galiu panaudoti rengdamasi savo startams. Labai džiugina tai, kad būdama treniruotėse ar varžybose nuolat susitinku su Universiteto dėstytojais ir jaučiuosi lyg būdama vienoje didelėje šeimoje“, – teigė LSU studentė.

L. Jasiūnaitė Paryžiaus olimpinėse žaidynėse startuos rugpjūčio 7-ąją. Jei pavyktų patekti į finalą, ieties metikė jame varžytųsi rugpjūčio 10 d. Kas ketverius metus vykstantis didžiausias pasaulio sporto renginys baigsis rugpjūčio 11 d.

Liveta Jasiūnaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

#JASIŪNAITĖ#IETIS#LIETUVA#PARYŽIUS#IŠVYKIMAS
#LIVETA