Oficialiai Kinija apie nutrauktus ryšius susisiekimo srityje nepranešė, tačiau jų nelabai ir buvo, teigia M. Skuodis

Oficialiai Kinija apie nutrauktus ryšius susisiekimo srityje nepranešė, tačiau jų nelabai ir buvo, teigia M. Skuodis
Lietuva
Lukas Juozapaitis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Kinijai paskelbus, kad nutraukia santykius su Lietuva susisiekimo srityje, susisiekimo ministras Marius Skuodis tokios Pekino reakcijos nesureikšmina ir sako, kad Kinija to net nepaskelbė oficialiai, tad ir jos pozicija – nepagrįsta.

„Oficialių pranešimų iš Kinijos nėra, reaguoju į tai kaip į tam tikrą retoriką, kuri, mūsų vertinimu, nepagrįsta. Važiavome tik dėl ekonominių ryšių, tikrai nebuvo pokalbių jautresniais politiniais aspektais. Vizitas visiškai atitinka Lietuvos poziciją“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ teigė M. Skuodis.
 
Jis tikino esąs nustebęs, kad tokį sprendimą Pekinas priėmė dabar, būtent po susisiekimo viceministrės Agnės Vaiciukevičiūtės vizito Taivane, nors iki tol į šią Kinijos suverenia šalimi nepripažįstamą salą vyko kitų sričių viceministrai.
 
„Iki šiol viceministrų lygmens vizitai buvo visiškai priimtini. Kažkas staiga atsitinka, turbūt žvelgiant į platesnį kontekstą, kad vienas iš daugelio vizitų kažkodėl labai stipriai kitą pusę nustebina“, – akcentavo ministras.
 
„Dėl to verta apgailestauti, bet aš nelinkęs to sureikšminti“, – pažymėjo M. Skuodis.
 
Anot jo, Kinija nutraukė ryšius, kurių iš esmės nebuvo ir anksčiau.
 
„Kelių susisiekime ryšių su Kinija neturime, tai nutraukti tie, kurių nelabai ir yra. Natūralu, kad yra tam tikrų ekonominių ryšių, Kinija yra viena didžiųjų pasaulio ekonomikų, bet žiūrint į poveikį, prieš metus ekonominiai ryšiai tapo minimalūs, tad nelabai daugiau yra ką padaryti“, – pabrėžė M. Skuodis.
 
Praėjusią savaitę, po susisiekimo viceministrės A. Vaiciukevičiūtės vizito Taivane, Kinija nutraukė visus ryšius su Lietuva susisiekimo srityje.
 
M. Skuodžio teigimu, viceministrė Taivane turėjo 14 susitikimų, vyko su gausia verslo delegacija, kuri specializuojasi elektromobilumo srityje. Taip pat, anot jo, kalbėta, kaip atstatyti pandemijos metu kritusią Taivano įmonių krovą Klaipėdos uoste.
 
Susisiekimo ministerija anksčiau pranešė, kad „Dancer Bus“ prekės ženklą valdanti Lietuvos elektrinių autobusų gamintoja UAB „Vėjo projektai“ ir didžiausias Taivano keleivinių ir krovininių transporto priemonių gamintojas TAV pasirašė oficialių susitarimo memorandumą. Taip, anot ministerijos, įmonių atstovai sukūrė prielaidas bendros įmonės įsteigimui ir elektrinių transporto priemonių gamyklos įkūrimui Lietuvoje.
 
M. Skuodis patikino, kad ministerija aktyviai plėtoja ryšius su kitais Pietryčių Azijos regionais, siekiant kuo labiau diversifikuoti susiekimo sektorių.
„Kuo labiau diversifikuosime, tuo būsime atsparesni. Tie ryšiai su kaimyninėmis (Kinijai – ELTA) šalimis sparčiai plėtojasi“, – sakė M. Skuodis.