NVSC: auga sergamumas gripu, į ligonines praėjusią savaitę paguldyti 26 asmenys

425749
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Irtautė Gutauskaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis (NVSC), Lietuvoje sergančiųjų gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) skaičius per savaitę dar padidėjo, o COVID-19 liga – šiek tiek sumažėjo.

Praėjusią savaitę bendras visų ligų sergamumo rodiklis siekė 1771,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų, prieš metus tą pačią savaitę jis buvo didesnis – 1843,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų. 
 
Mažiausias sergamumo rodiklis praėjusią savaitę išliko Utenos apskrityje, didžiausias – Vilniaus apskrityje.
 
Epideminį sergamumo lygį pasiekė 30 savivaldybių
 
NVSC duomenimis, epideminį sergamumo lygį pasiekė 30 savivaldybių, t. y. peržengė 1500 atvejų 100 tūkst. gyventojų ribą. Šį peršalimo ligų sezoną nė viena savivaldybė epidemijos nėra paskelbusi.
 
Didžiausias sergamumas praėjusią savaitę registruotas Vilniaus mieste ir rajone, taip pat Šiaulių mieste.
 
Praėjusią savaitę 3 ugdymo įstaigos Vilniaus apskrityje paskelbė infekcijų plitimą ribojantį rėžimą 5–7 d. laikotarpiui.
 
Dėl gripo į ligonines paguldyti 26 asmenys
 
Praeitą savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligonines buvo paguldyti 26 asmenys: 17 vaikų (0–17 m.) ir 9 suaugusieji (3 asmenys priklausantys 18–64 m. amžiaus grupei ir 6 vyresni nei 65 m. amžiaus asmenys).
 
Intensyvios terapijos skyriuje buvo gydomas 1 asmuo (>65 m. amžiaus).
 
Pirmadienio duomenimis, nuo rugsėjo mėnesio sezoninio gripo vakcina jau pasiskiepijo 211 172 asmenys.
 
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, gruodžio 4–10 dienomis ŪVKTI simptomus turintiems pacientams iš viso buvo paimti 83 ėminiai, iš kurių 8-uose ėminiuose buvo aptiktas A tipo gripo virusas ir 6-uose – respiracinis sincitinis virusas (RSV).  
 
Europos respiracinių virusų priežiūros tinklo (ERVISS) duomenimis, užpraeitos savaitės pabaigoje toliau registruojamas didėjantis sergamumas kvėpavimo takų ligomis (gripu ir ŪVKTI) daugumoje ES ir (arba) EEE šalių.
 
Stebimas didesnis sergamumas COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), lyginant su sezoniniu gripu ir respiraciniu sincitiniu virusu. Pranešama, kad ES ir (arba) EEE šalyse labai padaugėjo ŪVKTI, dėl kurių kreipiamasi į pirminės sveikatos priežiūros įstaigas.
 
Gruodžio 4–10 d. savaitės duomenimis, didžiausi sergamumo ŪVKTI rodikliai išlieka Baltijos šalyse.