PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Lapkričio 16 d. 16:04

„NVO socialiniai pusryčiai Šiauliuose“: nepakankama komunikacija su savivaldybėmis ir noras tobulėti

Šiauliai

A. Rutkausko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


251450

Trečiasis „NVO socialinių pusryčių“ renginys vyko Šiauliuose, VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biure, kur susirinkę Šiaulių miesto ir rajono nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių atstovai dalinosi savo patirtimi, problemomis, pasiekimais ir naudinga informacija.

Pasak Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro direktorės Astos Jaseliūnienės, labai smagu matyti, kad iš Šiaulių miesto ir rajono jungiasi vis daugiau naujų organizacijų.

„Jeigu į vieną vietą sudėtume visų bendruomenių ir NVO patirtis, istorijas, gebėjimus, žinias, įgūdžius ir kompetencijas – mes tikrai kartu galėtume padaryti labai daug gerų ir didelių darbų. Burtis, kalbėtis, bendrauti, bendradarbiauti, dalintis patirtimi, mokytis vieniems iš kitų – svarbiausi socialinių pusryčių tikslai“, – teigia A. Jaseliūnienė.

Bendradarbiavimas su savivaldybėmis

Šiaulių miesto ir rajono bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai diskutavo, kad dažnai susiduria su problemomis dėl savivaldybių. Pasak jų, iš savivaldybių sulaukia mažai komunikacijos, dėl to bendradarbiavimas tampa labai sudėtingas.

Diskusijos nariai pabrėžia, kad kyla sunkumų ir dėl finansavimo. Dažnai bendruomenės negauna pilnos sumos projekto įgyvendinimui, tuomet tenka patiems prisidėti.

„Pagrindinė problema ta, kad negauname pilno finansavimo, tenka prisidėti iš savo lėšų“, – sako Andrius Gagys, Šiaulių regiono bokso populiarinimo asociacijos vykdantysis direktorius.

Dėl finansavimo trūkumų pritaria ir Eglė Narvilė, Sutkūnų bendruomenės pirmininko pavaduotoja. Moters teigimu, savivaldybė labai ilgai svarsto projektus, per tą laiką pabrangsta medžiagos, keičiasi projekto suma ir nebepavyksta įgyvendinti projekto.

„Pagrindinė problema yra dėl infliacijos, rašant projektą turi tiksliai numatyti biudžetą ir susirinkti komercinius pasiūlymus, o kai reikia įgyvendinti projektą kainos paauga ir nebeįmanoma projekto įgyvendinti. Norėtųsi lankstumo biudžetui, kad galėtumėme mažinti, kažko atsisakyti ir taip tilpti į sumą. Didžiausias galvos skausmas ir yra, kad kartais negali pabaigti įgyvendinti projekto dėl didėjančių kainų“, – bendruomenės finansiniais sunkumais dalinasi E. Narvilė.


Foto galerija:


Nori tobulėti

Bendruomenės susiduria su dar viena svarbia problema – kompetencijų trūkumu. Bendruomenių atstovai diskusijos metu nusprendė, kad nori ne tik išmokti gerai rašyti projektus, tinkamai formuoti komandą, bet ir tobulinti viešąjį kalbėjimą bei lyderių žinias.

„Labai svarbu buvo šiandien mums visiems susirinkti ir pakalbėti, daug nemažai aktualių klausimų, kas liečia projektų teikimus, rašymą, finansavimo galimybes. Trūksta truputį žinių, norim mokytis ir tobulėti“, – apie mokymų reikalingumą sako Šiaulių regiono bokso populiarinimo asociacijos vykdantysis direktorius.

Socialiniai pusryčiai padeda užmegzti naujas draugystes

Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro jaunimo projektų veiklų koordinatorės Gintarės Januševičienės teigimu, socialiniai pusryčiai yra puiki galimybė bendruomenėms ir nevyriausybinėms organizacijoms atrasti bendradarbiavimo galimybes, pasidalinti naudinga informacija ir patarimais.

„Socialiniuose pusryčiuose man aktualu būti, nes galima atrasti daug bendraminčių, partnerių, kuriems irgi rūpi veikla su jaunimu. Taip galiu skleisti žinią apie mūsų jaunimo erdvę „Open“, kurioje vyksta daug veiklų“, – apie renginio naudą pasakoja G. Januševičienė.

Sutkūnų bendruomenės pirmininko pavaduotoja Eglė Narvilė sako, kad į renginį atvedė noras išgirsti kitų patirtis, kurias vėliau galėtų pritaikyti savo bendruomenės veikloje.

„Norisi labai šiuolaikiškai daryti renginius, kad jaunimas norėtų ateiti, kad būtų visiems įdomu, kad senjorus įtrauktumėme į veiklas, kad būtų patrauklu mūsų kaimo gyventojams“, – teigia E. Narvilė.

Šiaulių regiono bokso populiarinimo asociacijos vykdantysis direktorius Andrius Gagys džiaugiasi, kad socialiniai pusryčiai padėjo praplėsti pažinčių ratą ir pasisemti naujų idėjų.

„Praplėtėm pažinčių ratą, sužinojom, kuo gyvena mūsų kolegos, kokias veiklas vykdo, ateityje turbūt teks ir bendradarbiauti, išgirdome įdomių idėjų“, – apibendrina A. Gagys.

Reklama