PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Lapkričio 8 d. 09:39

„NVO socialiniai pusryčiai Joniškyje“: biurokratijos pinklės ir jaunų žmonių trūkumas

Joniškis

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


250633

VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras Šiauliuose organizuoja kasmėnesinius „NVO socialinius pusryčius“, kuriuose renkasi gausus būrys nevyriausybinių organizacijų atstovų. Įstaiga matydama renginio naudą nusprendė jį perkelti ir į kitus regiono miestus – pirmieji socialiniai pusryčiai įvyko Joniškyje.

„Mūsų tikslas burtis, dalintis patirtimi, informacija, skauduliais, problemomis, sėkmėmis ir nesėkmėmis, kalbėtis“, – renginio pradžioje pažymi Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro direktorė A. Jaseliūnienė.

Susirinkę Joniškio krašto bendruomenės nariai ne tik diskutavo, pasidalino savo patirtimi vykdant projektus, bet ir papasakojo, su kokiais sunkumais tenka susidurti užsiimant šia veikla.

Daug biurokratijos ir mažai finansavimo

Paklausus, kuo šiuo metu gyvena bendruomenių nariai, visi vieningai teigia – projektų rašymu ir vykdymu, bet susiduriama ir su nemažai problemų.

Nevyriausybinėms organizacijoms tenka daug biurokratijos naštos, trūksta susibūrimų, informacijos ir koordinavimo iš Savivaldybės, mažėja norinčių rašyti projektus.

Pasak bendruomenių narių, tai labai stabdo jų veiklą, sunku pritraukti naujų žmonių. Kyla sunkumų ir dėl lėšų – dažnai nevyriausybinės organizacijos gauna nepilną finansavimą, tenka galvoti, iš kur dar gauti pinigų projektui.

Vaida Šeižė, Joniškio miesto vietos veiklos grupės projektų koordinatorė, pritaria, kad didžiausi NVO iššūkiai susiję su administravimu.

„Galbūt mažiau laiko lieka pačiai veiklai įvykdyti. Labai gaila, kad bendruomenės yra apkraunamos administravimo proceso valdymu, kai turėtų daugiau laiko skirti projektų įgyvendinimui. Tai didžiausias iššūkis, su kuriuo tenka susidurti nevyriausybinėms organizacijoms“, – teigia V. Šeižė.

Ypatingai trūksta jaunų žmonių

NVO nariai išskyrė ir dar vieną opią problemą – jauni žmonės nenori įsitraukti į bendruomenės veiklą. Pasak diskusijos dalyvių, daug jaunų žmonių išvažiuoja, o likusius sunku pritraukti.

„Kasmet bendruomenėms sekasi vis sunkiau, nes tų žmonių, kurie buvo pilni norų, jų jau nebėra, kiti yra dirbantys ir labai užimti žmonės. Jaunimas turi savo būrelius ir veiklas, galvoja, kad prisijungti prie bendruomenės dar anksti“, – apie jaunų žmonių trūkumą pasakoja Vida Urbonienė, Skaistgirio moterų draugijos „Versmė“ ir Skaistgirio miestelio bendruomenių pirmininkė.


Foto galerija:


Tikisi ir toliau tęsti šią tradiciją

Aktyviai susirinkę Joniškio krašto bendruomenių nariai parodė, kad toks renginys labai naudingas. Diskusija ne tik padėjo pasidalinti informacija, aptarti problemas, bet ir išmokė naujų dalykų.

„Džiaugiamės, kad Joniškio krašto bendruomenių nariai nepabūgo, išsakė savo lūkesčius ir norus. Nuo sausio mėnesio organizuojame socialinius pusryčius Šiaulių mieste, pamatėme, kad tai teikia naudą Šiaulių NVO, todėl nusprendėme suburti ir Šiaulių regioną. Joniškis pirmieji parodė, kad tai tikrai naudingas renginys“, – pasisekusia diskusija džiaugiasi Jūratė Brazauskienė, Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro projektų koordinatorė.

A. Jaseliūnienė tikisi ir toliau tęsti šią tradiciją, dalyvių aktyvumas parodė, kad tokio tipo renginys yra labai reikalingas ir svarbus.

„Socialiniai pusryčiai Joniškyje pavyko labai puikiai, pasimatė renginio poreikis, buvo pasidalinta labai svarbia informacija – ką nevyriausybinės organizacijos išgyvena, įgyvendindamos įvairius projektus. Tikimės ir toliau tęsti šią tradiciją“, – teigia Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro direktorė.

Joniškio miesto vietos veiklos grupės projektų koordinatorė pastebi, kad toks renginys bendruomenių nariams parodo, kad jie rūpi ir gali tikėtis pagalbos.

„Įstaiga, kuri organizavo šiuos pusryčius tikrai didelę naudą suteikė Joniškio krašto bendruomenės nariams. Organizacijos pamatė, kad jos kažkam rūpi, kažkas gali pagelbėti, sužinojo, į ką gali kreiptis pagalbos“, – pasakoja V. Šeižė.


Foto galerija: