Nuteisti internete sukčiavę jaunuoliai iš Rokiškio

Rokiškis
Stocksnap.io nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Panevėžio apylinkės teismas laisvės atėmimo ir arešto bausmėmis nuteisė du jaunuolius, ne pirmą kartą sukčiavusius internete ir socialinuose tinkluose.

Kaip pranešė teismas, nuteistieji apgavo 20 žmonių ir iš jų neteisėtai gavo 4 tūkst. 330 eurų bei du telefonus. Jie surasti ir grąžinti savininkams.

Anksčiau dešimt kartų teistam jaunuoliui skirta reali laisvės atėmimo bausmė, o merginai – apykojė.

Bylos duomenimis, pernai Rokiškio rajono gyventojai – 25-erių ne kartą teistas ir šiuo metu laisvės atėmimo bausmę atliekantis vaikinas G. L. ir 21 metų mergina K. Ž. – turėdami tikslą apgaulės būdu įgyti svetimą turtą, neteisėtai įgydavo svetimus elektroninės mokėjimo priemonės naudotojo tapatybės patvirtinimo duomenis.

Jie neteisėtai prisijungdavo prie informacinės sistemos, neteisėtai inicijuodavo ir atlikdavo finansines operacijas, panaudojant svetimus elektroninės mokėjimo priemonės naudotojo tapatybės duomenis bei apgaule įgydavo svetimą turtą.

Socialiniuose tinkluose žmonėms pasiūlydavę lengvai užsidirbti pinigų – parduoti „Verse Payments Lithuania“ ar UAB „Paysera LT“ turimas paskyras, prisijungimo bei sąskaitos valdymo duomenis, žadėjo jiems atlygį, nuslėpdami, kad paskyra bus naudojama nusikalstamiems tikslams – finansinėms operacijoms inicijuoti.

Tokiu būdu įsigiję žmonių paskyras, skelbimų portaluose įdėdavo skelbimus apie melagingai parduodamus daiktus: garso kolonėles, žaidimų konsoles, elektrinius paspirtukus, mobilaus ryšio telefonus. Pirkėjams nurodydavo neteisėtai įgytas sąskaitas pinigams pervesti, tačiau prekių neišsiųsdavo.

„Teismas, atsižvelgė į tai, kad jaunuolis teistas jau 10 kartų už analogiškus tyčinius nusikaltimus, jo daryti nusikaltimai pasižymėjo sistema ir tyčia toliau vykdomi tęsėsi gana ilgą laiko tarpą iki kol buvo teisėsaugos institucijų užkardyti. Be to, teismas įrodė, kad G. L. buvo nusikaltimų sumanytojas, iniciatorius ir aktyviausias vykdytojas, todėl jam skirta subendrinta su anksčiau skirtomis bausmėmis reali penkerių metų laisvės atėmimo bausmė“, – sakė bylą nagrinėjęs Rokiškio rūmų teisėjas Artūras Dilys.

Teismas sprendė, kad mergina buvo vieną kartą teista už sukčiavimą, jau atliko jai skirtą viešųjų darbų bausmę, tačiau tuo pat metu darė naujus nusikaltimus.

Todėl teismas skyrė galutinę 60 parų arešto bausmę, tačiau jos vykdymą atidėjo vieneriems metams ir paskyrė intensyvią priežiūrą – pirmus šešis mėnesius dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą̨, būti namuose nustatytą laiką, pradėti dirbti ar registruotis Užimtumo tarnyboje, neišvykti už gyvenamosios vietos ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo bei nebendrauti su nusikaltimų bendrininku G. L.

Nuteistieji turės solidariai atlyginti asmenims padarytą piniginę žalą – iš viso 4 tūkst. 330 eurų bei teismo proceso išlaidas.

Nuosprendis apskųstas, bylą dar nagrinės Panevėžio apygardos teismas.