Nuteistas ginkluotą plėšimą Tauragės rajone įvykdęs vyras: paskirta laisvės atėmimo bausmė

399-f0fa26e069f787c5f8e65091c4aa0ed2
Tauragė
Policijos nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Teismas kaltu dėl plėšimo panaudojus peilį pripažino 51-erių metų Tauragės rajone gyvenantį vyrą. Jam paskirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė su daliniu jos vykdymo atidėjimu.

Bylos duomenimis, praėjusių metų spalį Tauragės rajone gyvenantis vyras sumanė pagrobti alkoholio iš vienos tame rajone esančios maisto prekių parduotuvės.
 
Kurį laiką parduotuvės aplinką stebėjęs vyras užėjo į jos vidų, kur tuo metu buvo viena darbuotoja. Jam paprašius pardavėjos paduoti alkoholinio gėrimo butelį, vyras sugriebė moterį iš nugaros ir turėtu virtuviniu peiliu sužalojo jos ranką.
 
Kaip išplatintame pranešime nurodė prokuratūra, įvykus grumtynėms moteriai pavyko pasprukti nuo peiliu ginkluoto vyro ir iš parduotuvės pabėgti.
 
Joje vienas likęs užpuolikas iš kasos aparato pavogė 860 eurų ir pasišalino. Ginkluotą plėšimą įvykdžiusį vyrą policijos pareigūnai netrukus sulaikė.
 
Praėjusią savaitę Tauragės apylinkės teismo priimtu nuosprendžiu minėtam vyrui skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė.
 
Teismo sprendimu, dalį paskirtos bausmės – 10 mėnesių laisvės atėmimo – Tauragės rajono gyventojas privalės nedelsiant įvykdyti po teismo nuosprendžio įsiteisėjimo, o likusios bausmės vykdymas jam atidėtas dvejiems metams.
 
Bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu asmuo įpareigotas dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje, neišvykti už savo gyvenamosios vietos rajono ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.
 
Iš nuteistojo priteistas turtinės žalos atlyginimas Klaipėdos teritorinei ligonių kasai už nukentėjusiosios gydymą ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyriui už jai išmokėtą nedarbingumo išmoką.
 
Nuteistasis taip pat privalės atlyginti patirtą neturtinę žalą. Teismas visiškai tenkino ir civiliniu ieškovu byloje pripažinto moters darbdavio pareikštą ieškinį dėl turtinės žalos atlyginimo, pranešė prokuratūra.