Nuskambėjo XVI-oji „Dainuok, žiemužėle“

Šiauliai
Šiaulių muzikos studija EN DEN DU Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

2022 m. gruodžio 3 ir 4 dienomis Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre vyko Baltijos šalių populiariosios muzikos atlikėjų konkursas „Dainuok, žiemužėle“. Po dviejų metų pertraukos konkursą ir vėl organizavo Šiaulių muzikos studija „EN DEN DU“.

Organizatorės Stanislava Rusevičienė ir Laura Dudnikienė džiaugiasi, kad nors ir po ilgokos pertraukos šešioliktasis konkursas „Dainuok, žiemužėle“ sulaukė nuolatinių konkurso dalyvių, o taip pat ir pirmą kartą dalyvaujančių jaunųjų atlikėjų iš visos Lietuvos, taip pat Latvijos ir Ukrainos. Gruodžio 3 dieną vyko konkursiniai vokalinių ansamblių pasirodymai, o gruodžio 4 d. savo dainas pristatė solistai. Jaunuosius atlikėjus vertino kompetentinga komisija: Ilona Balsytė – „Keistuolių teatro“ aktorė ir įkūrėja, muzikos pedagogė, TV projektų dalyvė ir komisijų narė, Aušra Kardašienė – Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos muzikos mokytoja, „Lietuvos balso 2022“ superfinalo II vietos laimėtojų ansamblio „Fresco“ vadovė, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos lektorė, IV kurso doktorantė, Beata Smiltinikienė – Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos vokalo mokytoja metodininkė, Živilė Gedvilaitė-Sitnikienė – Šiaulių „Juventos“ progimnazijos muzikos mokytoja metodininkė, įvairių TV projektų - "Lietuvos balsas", "Eurovizija", "Mes vieno kraujo" dalyvė, dainų kūrėja ir atlikėja, Evaldas Vaikasas – Radviliškio Lizdeikos gimnazijos muzikos mokytojas, TV projektų dalyvis, dainininkas, Daiva Kembrienė – Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos muzikos mokytoja, Šiaulių r. kultūros centro Voveriškių moterų vokalinio ansamblio „Vovingė“ meno vadovė. Iš viso konkurse dalyvavo apie 400 jaunųjų dainininkų nuo 5 iki 19 metų, tad vertinimo komisijai teko išklausyti nemažai dainų ir atsakingai įvertinti atlikėjų pasirodymus. Visi vaikai ir mokytojai buvo apdovanoti organizatorių padėkomis ir dovanėlėmis, o komisija skyrė laureatų diplomus ansambliams ir solistams konkurso „Dainuok, žiemužėle“ nuostatuose numatytose skirtingose amžiaus kategorijose. Pirmųjų vietų laimėtojai apdovanoti laureatų diplomais ir piniginiais prizais.

Tarp pirmų vietų laimėtojų ir šiauliečiai, mokytojos Eglės Žalalienės dainininkai: septynerių metų solistė Karina Šer bei „Mikituko“ 4-7 metų ansamblis „POM POM panelės“. Renginio metu savo dainomis žiūrovus džiugino konkurso organizatorių Stanislavos Rusevičienės ir Lauros Dudnikienės muzikos studijos „EN DEN DU“ dainininkai bei Šiaulių lopšelio darželio "Kregždutė" ansamblis "Mažosios kregždutės".

Jų pasirodymai nebuvo vertinami komisijos, tačiau sulaukė šilto žiūrovų palaikymo ir gausių aplodismentų. Organizatorės dėkoja Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centrui už bendradarbiavimą ir partnerystę, rengiant Baltijos šalių populiariosios muzikos atlikėjų konkursą „Dainuok, žiemužėle“. Foto Eglės Sakalaitės