Nuo teismo pastato Kaune A. Kandrotui nuėmus Ukrainos vėliavą – tyrimas dėl vagystės

Kaunas
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Kauno apskrities policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Ukrainos vėliavos vagystės – pirmadienio vakarą šią vėliavą su dar vienu asmeniu nuo Kauno apylinkės teismo pastato nukabino Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas.

„Liepos 10 dieną,18.55 val., buvo gautas pranešimas, kad Kaune, Laisvės al., nuo pastato nukabinta Ukrainos vėliava. Ją nukabinę asmenys iš įvykio vietos pasišalino, vėliavą pasiėmė su savimi. Kauno apskr. VPK pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės pagal LR BK 178 str. 2 d. Daugiau informacijos apie vakar nukabinamas Ukrainos vėliavas, nėra gauta“, – BNS antradienio rytą informavo Kauno policija.

Pirmadienio vakarą paskelbtame vaizdo įraše kaltinamasis riaušių prie Seimo byloje A. Kandrotas demonstavo, kaip atvykęs prie Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų pastato, su padėjėju, kaip jis pats nurodo, nukabina prie teismo pastato iškeltą Ukrainos vėliavą ir vietoje jos pakabina Lietuvos vėliavą. 

A. Kandrotas teigia, kad Lietuvoje galiojanti tvarka numato, kad kitos valstybės vėliava ant instituciją pastatų gali būti iškelta, kai vieši delegacijos, teismas tuo metu nedirbo.

Jis žadėjo ryte teismui grąžinti Ukrainos vėliavą.

Kitame pirmadienio vakarą paskelbtame vaizdo įraše matyti, kad į A. Kandroto namus atvyko policijos pareigūnai, jis atsisakė juos įsileisti į vidų.  

Vilniuje vykstant NATO viršūnių susitikimui, kur sprendžiamos ir Ukrainos narystės NATO perspektyvos, Lietuvos institucijos ir gyventojai, palaikydami Rusijos invazijos niokojamą šalį, kelia Ukrainos vėliavas, vyksta palaikymo akcijos.