Nuo statybininkų priklauso, ar bus įveiktas naujosios mokyklos atidarymo iššūkis

Klaipėda
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Klaipėdos miesto savivaldybės inf.

Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus apsilankė Senvagės gatvėje statomoje mokykloje, kurios darbai stringa. Anot Arvydo Vaitkaus, siekiama, kad mokykla duris atvertų jau šiais mokslo metais, tačiau statybas vykdančios UAB „Versina“ direktoriaus pavaduotojas Evaldas Jurkonis tvirtina, kad labiausiai dabar reikia reguliarios priežiūros, kontrolės bei kad netrūktų darbo jėgos ir nestotų pradėti darbai.

„Kad rugpjūčio mėnesį būtų galimybė pradėti kraustymo į Senvagės mokyklą darbus, reikia triskart padidinti dirbančiųjų statybose skaičių.  Priešingu atveju įsikėlimo terminas lieka neaiškus. Jeigu situacija nesikeis, pasiekti rezultatą iki rugsėjo 1 d. yra neįmanoma. Tačiau statybos darbus atliekanti įmonė privalo dėti visas pastangas, kad darbai nestrigtų ir mokiniai naujus mokslo metus pasitiktų dažais kvepiančioje mokykloje. Tai uostamiesčiui itin svarbus projektas, žinant tai, kad ugdymo įstaigos mieste yra perpildytos“, – sakė meras A. Vaitkus.

Naujos mokyklos bendras plotas siekia beveik devynis tūkstančius kvadratinių metrų, darbų apimtys išties didelės, o statybvietėje apsilankiusiam Klaipėdos merui Arvydui Vaitkui duotas pažadas padaryti viską, kad statybos darbai vyktų greitesniais tempais. Dalis darbų yra susiję su greta vykdomais statybų objektais, tai irgi gali turėti įtakos objekto pridavimui.

Vaikščiodamas po statomos mokyklos teritoriją meras stebėjosi, kaip ankstesnė miesto valdžia davė palaiminimą tokiam dideliam projektui, kuris be to, kad ir šiaip yra labai sudėtingas, dar ir statomas dviejuose žemės sklypuose.

„Šią situaciją paveldėjome iš buvusios valdžios, tačiau dabar kitų išeičių nėra, brangias mokyklos statybas reikia kuo greičiau pabaigti, nes jau nuo rugsėjo 1 d. į šią mokyklą planuojama perkelti Tauralaukio progimnaziją. Atsakyti, ar toks planas yra realus, kol kas sudėtinga, tačiau rangovams padidinus statybos apimtis kelis kartus, galime tikėtis užbaigti ilgai besitęsiančias ir brangias statybas“, – susitikime su rangovais sakė Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.