Nuo spalio – pokyčiai Druskininkų viešojo transporto sistemoje

DSC00798-47810
Druskininkai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Druskininkų savivaldybė

Šią savaitę posėdžiavusi Druskininkų savivaldybės taryba pritarė pokyčiams viešojo transporto sistemoje. Nuo spalio 1 d. keisis viešojo transporto bilietų kainos. Taip pat nebelieka bilietų skirstymo į miesto ir priemiesčio, nuo šiol vienkartiniai ir mėnesiniai bilietai galios visoje savivaldybėje tomis pačiomis kainomis.

Pasak Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko, Druskininkų savivaldybėje turime vieną moderniausių viešojo transporto sistemų visoje Lietuvoje: gyventojus ir kurorto svečius veža nauji, 100 proc. ekologiški, elektra varomi autobusai, mieste įrengti nauji, o į seniūnijas perkelti senieji suremontuoti paviljonai, atnaujinta stotelių informacinė bei elektroninė bilietų sistema – Druskininkai nuėjo ilgą kelią, kad šiandien turėtume tokius rezultatus.

„Kadangi per visą tą laiką augo kuro, elektros kainos, didėjo darbo užmokestis ir infliacija, nuo 2015 m. nesikeitusi autobusų bilietų kaina turėjo būti peržiūrėta“,  – sakė R. Malinauskas.

Nuo spalio 1 dienos druskininkiečiams, su Druskininkiečio kortelės teikiama nuolaida, vienkartinis bilietas kainuos 0,80 euro centų, mėnesinis bilietas nebrangs, jo kaina lieka 20 eurų. Be Druskininkiečio kortelės vienkartinis bilietas kainuos 1 eurą, mėnesinis bilietas – 25 eurus. Mokiniams mėnesinis bilietas kainuos 4 eurus, moksleivio pažymėjimas bus integruotas į Druskininkiečio kortelę.

Senjorams, neįgaliesiems, mokiniams nuo naujų kainų ir toliau bus taikomos jiems priklausančios 50 proc. ir 80 proc. lengvatos.

Druskininkiečio kortelę, kuri ne tik suteiks 20 proc. nuolaidą viešojo transporto bilietams, bet dar suteiks ir daugybę kitų nuolaidų Druskininkų bendruomenės žmonėms, nuo rugsėjo bus galima užsisakyti Druskininkų savivaldybės administracijoje.

Kortelę galės turėti visi, savo gyvenamąją vietą deklaravę Druskininkuose, įskaitant ir pačius mažiausius druskininkiečius, ji galios nuo pat gimimo.