REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Birželio 1 d. 09:45

Nuo liepos įvedama nauja įmoka

Šiauliai

ŠPPAR prezidentas V. Lembutis kreipėsi į Šiaulių m. Tarybą. Audronio Rutkausko nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


177004

Nauja įmoka, vadinamasis savivaldybės infrastruktūros plėtros tarifas, planuojama įvesti nuo liepos mėnesio, tikėtina, pabrangins kone visų norinčių statyti ar rekonstruoti pastatus miesto teritorijoje kaštus. Šiauliuose su tam tikromis išimtimis numatytas tarifas svyruoja nuo 2 iki 20 eurų už kvadratinį metrą. Toks vienkartinis mokestis (tiek verslui, tiek gyventojams) įvedamas, įgyvendinant ankstesnės Vyriausybės priimtą LR savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymą.

Naujo tarifo koeficientus šį ketvirtadienį turi svarstyti ir patvirtinti Šiaulių miesto savivaldybės taryba. Jei įmokų dydžiai bus patvirtinti, visi norintys gauti statybų leidimus nuo liepos 1 d. mokės vienkartines infrastruktūros plėtros įmokas, nepaisant to, ar statys ten, kur miesto infrastruktūra jau yra, ar ten, kur išties reikalinga jos plėtra. Viena vertus, tai papildys miesto biudžetą infrastruktūrai reikalingomis lėšomis. Tačiau, antra vertus, tai gali neigiamai paveikti miesto plėtrą, investicinę aplinką, investicijas tvarkant apleistus statinius ar teritorijas, nes tarifas atšaldys ar atbaidys potencialius investuotojus, gerokai pabrangins darbus. Šie gali rinktis kitas teritorijas, kuriuose infrastruktūros plėtros tarifas simbolinis arba nulinis.

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, susirūpinę tokia situacija ir bandydami užkirsti kelią galimai neigiamas pasekmes miestui sukelsiančiam skubotam sprendimui, šiandien susitinka su Šiaulių savivaldos atstovais, inicijuoja pokalbį ir su Aplinkos ministerija.

Šiaulių prekybos pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vytis Lembutis atkreipia dėmesį, kad šiuo metu savivaldybės infrastruktūra ir šiaip nėra išnaudota. Todėl tokių įmokų atsiradimas ribos įmonių plėtrą ir regiono konkurencinį pranašumą investuotojams. Anot jo, investuotojai gali tiesiog aplenkti Šiaulius. Antra, naujas statytojas ar rekonstrukciją atliekantis asmuo nuo liepos mokės įmoką, kurios kiti nemokėjo. O ir numatytos išimtys, kai išvis atleidžiama nuo įmokos, sudaro nelygias konkurencines sąlygas. Ypač tai taikytina verslo subjektams.

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų direktorius Alfedas Jonuška sako, kad kiekviena savivaldybė gali atsižvelgti į savo situaciją ir rinktis jai palankius, plėtrą ir patrauklumą skatinančius tarifus, pavyzdžiui simbolinį, solidarų visiems ar iš vis nulinį. „Yra precendentų, kad regionų savivaldybės siekdamos išsaugoti konkurencinį pranašumą, nustato nulinį savivaldybės infrastruktūros plėtros įmokos tarifą. Savivaldybės taryba turi teisę nustatyti atleidimo nuo infrastruktūros plėtros įmokos mokėjimo atvejus.“ - rašoma ŠPPAR kreipimesi miesto Tarybai.

Anot administracijos direktoriaus Antano Bartulio, Šiaulių savivaldybė įvesdama naujos įmokos tarifus tiesiog įgyvendina šiemet įsigaliojusį įstatymą. O tam, kad nenukentėtų verslas ar svarbūs miestui socialinės paskirties objektai, yra numatyta nuolaidų ir išimčių.

Ar nuo liepos 1 d. Šiauliuose bus nauja įmoka infrastruktūros plėtrai, ar tarifas bus nulinis, ar solidariai simbolinis visiems, skaitykite šio penktadienio savaitraštyje Etaplius.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA