Nuo kitų metų mažiausių pensijų gavėjams bus skiriamos priemokos

Nuo kitų metų mažiausių pensijų gavėjams bus skiriamos priemokos
Lietuva
Unsplash.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) nustatė, kad nuo 2023 m. minimalių vartojimo poreikių dydis bus 354 eurai per mėnesį, t. y. 87 eurais arba 32,5 proc. didesnis nei šiemet. Atsižvelgiant į šį dydį, nuo kitų metų mažiausių pensijų gavėjai vidutiniškai gaus 31,17 eurų priemoką prie pensijos, skelbiama ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Minimalių vartojimo poreikių dydį pagal nustatytą metodiką kiekvienais metais iš naujo apskaičiuoja ir tvirtina Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Šiemet šis dydis yra 267 eurai.

„Dėl įvairių priežasčių dalis žmonių nėra sukaupę būtinojo pensijų stažo arba uždirbdavo mažus atlyginimus ir dabar gauna mažas pensijas. Valstybė siekia padėti sunkiau besiverčiantiems žmonėms. Mažiausias pensijas gaunantiems yra skiriami priedai. Matome besikeičiančią situaciją ir kylančias kainas, natūralu, kad auga ir minimaliems vartojimo poreikiams patenkinti reikalingas lėšų dydis“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Pasak jos, priemokos prie pensijos kiekvienam gavėjui skiriasi. Jos priklauso nuo to, kokio dydžio socialinio draudimo pensiją žmogus gauna ir koks yra jo pensijų socialinio draudimo stažas.

Priemokos, atsižvelgiant į naują 354 eurų minimalių vartojimo poreikių dydį, bus pradėtos mokėti vasario mėnesį. Joms numatyta skirti 27,6 mln. eurų.

Nuo kitų metų didės ir senatvės pensija

Ministerija taip pat pažymi, kad nuo kitų metų didės senatvės pensija – nuo 482 eurų iki 542 eurų. Vidutinė senatvės pensija su būtinuoju stažu 2023 m. didės nuo 510 iki 575 eurų. 

Bendroji pensijos dalis 2023 m. didės apie 9 proc., o individualioji – beveik 15 proc. Nuo kitų metų sausio mėnesio vidutinė pensija turint būtinąjį stažą vidutiniškai ūgtels daugiau nei 12 proc. arba 65 eurais. 

Šiemet pensijos buvo didintos du kartus: sausį – vidutiniškai 12 proc., o liepą – dar 5 proc. Bendrai paėmus pensijų augimas 2022 m. siekia 16–17 proc.