REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Balandžio 3 d. 16:01

Nuo girto policininko nukentėjusi ir 5 metus teismo duris varsčiusi Indrė: „Bausmės yra ženkliai per mažos“

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Pranešimas žiniasklaidai


263401

Prasidėję 2023-ieji ir vėl verčia sukti galvą, kaip stabdyti kelių lenktynininkus ir girtus vairuotojus – šiemet ženkliai sparčiau nei pernai daugėja žuvusiųjų keliuose. Šiemet Lietuvos keliuose per pirmus tris mėnesius žuvo jau daugiau nei 30 žmonių. O tai – beveik 40 proc. daugiau nei pernai. Ar tokie skaičiai gali rodyti, kad kai kuriems vairuotojams nė motais bet kokios bausmės?

Jau šį pirmadienį apie tai, kaip sutramdyti neblaivius vairuotojus ir greičio mėgėjus, kvies pasiaiškinti ir TV3 laida „Karštai su tv3.lt“. Laidos svečiais taps Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla ir per avariją nuo girto vairuotojo sunkiai nukentėjusi Indrė Saldytė.

Nuo girto vairuotojo prieš beveik 6 metus nukentėjo ir I. Saldytė, kurios atvejis iki šiol plačiai linksniuojamas žiniasklaidoje.

„Mano eismo įvykis, matyt, Lietuvoje buvo rezonansinis. Jis išsiskyrė tuo, kad miestelio teritorijoje į mane atsitrenkė girti policijos pareigūnai. Likau gyva, tačiau patyriau daugybę sužalojimų. Tiesa, pagal mūsų įstatymus buvo nustatyta, kad tai – lengvi kūno sužalojimai, nors per 2 savaites man buvo atliktos 5 operacijos. Pagal mano supratimą, tai yra sunkus kūno sužalojimas, nes, kaip tai man atsilieps ateityje, niekas negali pasakyti. Bet, vis tik, jei nelikai invalidas arba neturi neįgalumo, tai laikoma lengvu kūno sužalojimu“, – pasakos moteris.

Siekiant įrodyti pareigūnų kaltę, Indrės byla teisme buvo nagrinėjama net 5 metus. „Tokiais atvejais visuomet vengiama pripažinti kaltę, stengiamasi ją nuslėpti, išsisukti. Per šiuos penkerius metus buvo visko, bet džiaugiuosi, kad man pavyko įrodyti savo nekaltumą, nes taip ir buvo. Džiaugiuosi, kad mano šeima mane palaikė, ir aš, tuos penkerius metus, turėjau gerą, stiprią teisininkų komandą, atvedusią mane į pergalę“, – šio pirmadienio laidoje atviraus I. Saldytė.

R. Požėla neslėps – policijos pareigūnai taip pat yra mūsų visuomenės nariai, ir, deja, kartais serga tokiomis pat ligomis, kaip ir kiti.

„Kalbant apie skaičius, tai yra nelygintina situacija, kas buvo anksčiau, ir kas yra dabar. Kiekvienas toks atvejis smogia per policijos institucijos prestižą. Tačiau mūsų politika dėl girtų pareigūnų, kurie vairuoja būdami neblaivūs, yra aiški – su jais iškart atsisveikinama“, – tvirtins R. Požėla.

Tiesa, anot jo, policijos pareigūnai stengiasi daryti viską, kad girtų vairuotojų kelyje liktų kuo mažiau.

„Kartais tenka apgailestauti, kad dėl policijos priemonių – reidų – žmonės patiria tam tikrų nepatogumų. Tačiau taip, matyt, mes visi mokame kainą už visų mūsų galimybę dalyvauti saugesniame eisme. Štai ir dabar keletą dienų vyks priemonės, nukreiptos prieš mobilių įrenginių naudojimą vairuojant transporto priemones. Policija dirba savo darbą, o iliustruojant skaičiais, praėjusiais metais mes išaiškinome apie 11 tūkst. neblaivių vairuotojų. Žiūrint į tai, kaip mums sekasi šį ketvirtį, panašu, kad panašius skaičius – 11 tūkst. girtų vairuotojų – turėsime ir šiemet“, – sakys R. Požėla.

Kaip laidoje tikins Policijos generalinis komisaras, tokie vairuotojai nėra vien neatsakingi – didelis jų skaičius apskritai apie pasekmes negalvoja, arba gyvena tik šia diena.

„Skaudūs, tragiški įvykiai, yra tokio elgesio palydovai. Kodėl tai vyksta? Šioje vietoje norėčiau nebylų priekaištą pasakyti ir visai mūsų visuomenei. Situacija gerėja, bet turime konkrečių ikiteisminių tyrimų, kai asmuo iš kažkokio vakarėlio visų akivaizdoje paėmė raktelius ir išvažiavo, ir po to mes turime pasekmes. Kartais tokius žmones sustabdo kiti, kartais – stulpas ar kitos kliūtys, tačiau, jei visuomenė tokiems atvejams būtų principingesnė, situacija būtų dar geresnė“, – įsitikinęs jis.

Ir nors, anot R. Požėlos, bausmės neblaiviems vairuotojams griežtėja, nuo girto vairuotojo nukentėjusi laidoje Indrė tikins, kad to nėra gana.

„Ką, vairuodama išgėrusi, aš galėčiau prarasti šiandien dieną? Geriausiu atveju, prarasiu teises ir gausiu lygtinumą, o jei nesu bausta, galbūt nekonfiskuos ir automobilio. Tos bausmės, kurias mes turime, yra ženkliai per mažos. Jei mūsų bausmės būtų ženkliai griežtesnės – ne tik pinigais – galbūt žmogus bijotų vartoti alkoholį ir sėsti už vairo. Akivaizdu, kad šiandien dienos bausmės vis dar leidžia vairuoti išgėrus. Kodėl? Nes, jei pagaus, gal visai lengvai pavyks išsukti. O ką rodo visuomenė? Kuo labiau didiname bausmes, tuo labiau įvykių mažėja“, – tikins ji.

Visa diskusija – jau šio vakaro laidoje.

Laida „Karštai su tv3.lt“ – pirmadieniais, 20 val. per TV3!



REDAKCIJA REKOMENDUOJA