PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Kovo 26 d. 10:35

Nuo 1998 m. vykstančiame moksleivių kompiuterininkų konkurse – rekordinis dalyvių skaičius

Kaunas

Paulina KuzmickaitėŠaltinis: Etaplius.lt


32572

Kovo 17 dieną Kauno technologijos universiteto Informatikos fakultete (KTU IF) šurmuliavo beveik 200 moksleivių, kurie dalyvavo 21-ajame Dr. Juozo Petro Kazicko moksleivių kompiuterininkų forume. Gabiausi jaunieji informatikai iš visos Lietuvos mokyklų varžėsi programavimo, IT taikymo bei multimedijos ir sukurtų programų konkursuose. 67 regionuose ir forume sėkmingai pasirodę moksleiviai buvo apdovanoti Kazickų šeimos fondo ir įmonių įsteigtais prizais.

Programavimo konkurse dalyvavo 114 mokinių, 27 dalyviai rungėsi IT taikymo grupėje, o multimedijų ir sukurtų programų konkurse dalyvavo rekordinis šio konkurso istorijoje dalyvių skaičius – sukurtas programas demonstravo 14 mokinių grupių.

Dovanų lietus geriausiems

Apdovanoti buvo ne tik visų konkursų laureatai, bet ir Kauno miesto ir rajono bei keturių Lietuvos regionų – Suvalkijos, Aukštaitijos, Žemaitijos ir Dzūkijos – konkursuose nugalėję moksleiviai.

Kauno miesto ir rajono programavimo konkurso nugalėtojams piniginius prizus nuo 2015 metų steigia JAV programavimo paslaugas teikianti bendrovė „Devbridge Group“. IT taikymo konkurso laureatus šiemet apdovanojo skaitmeninės reklamos valdymo platformą kurianti įmonė „Adform“.

Šiemet ypatingo dėmesio sulaukė programavimo konkurso 1-os vietos laimėtojas Mindaugas Sinkievič iš Vilniaus licėjaus. Laureatui prizus įsteigė net dvi įmonės – IT bendrovė „NFQ Technologies“, padovanojusi planšetinį kompiuterį „Apple iPad 9.7“, bei žaidimų platformų kūrėja įmonė „Helis“, padovanojusi PS4 kompiuterį. Jam taip atiteko papildomas „Devbridge Group“ prizas – tiesioginis kvietimas į „Sourcery Academy“.

„NFQ Technologies“ finansų direktorius Mindaugas Venckus nugalėtojui linkėjo nesustoti ir dalyvauti vis aukštesnio rango ne tik Lietuvos, bet ir pasaulinio lygio programavimo konkursuose, o „Helis“ vadovas Vytis Uogintas minėjo, kad nors žaidimų ekonomika šiuo metu vienija geriausius pasaulio programuotojus, jie taip pat mėgsta atsipalaiduoti, o labiausiai – žaisdami elektroninio sporto žaidimus.

Tris antrosios vietos programavimo laimėtojus apdovanojo skaitmeninės grafikos technologijų ir produktų kūrimo kompanija „Indeform“, o penkis trečiąją vietą užėmusius moksleivius prizais pradžiugino elektros energetikos sistemos režimų modeliavimo algoritmų tyrimus teikianti įmonė „Energy Advice“. Papildomus prizus įsteigė įmonės „Xplicity“ ir „BlueBridge“.

IT taikymo konkurse prizines vietas užėmusius moksleivius apdovanojo įmonė „Adform“, taip pat skyrusi ir papildomų prizų 4-10 vietas užėmusiems moksleiviams. Multimedijos ir sukurtų programų konkurso laureatus tradiciškai rėmė įmonė „Data Dog“.

Svečių iš užsienio pranešimai

Forumo metu taip pat vyko seminaras mokytojams, kuriame pranešimus skaitė VU Matematikos ir informatikos instituto prof. hab. dr. Valentina Dagienė bei viešnia iš Indonezijos, Bandungo technologijų instituto, Inggriani Liem. Abi mokslininkės dalijosi patirtimi ugdant gabius moksleivius bei metodologinėmis strategijomis tokiems moksleiviams atrasti.

Forumo organizatoriai kvietė moksleivius pasiklausyti pranešimų: „NFQ Technologies“ programinės įrangos architektas Audrius Bugas papasakojo apie jo paties kurtą didžiausią pasaulyje būsto atostogoms paieškos sistemą, „Indeform“ grafikos specialistas Evaldas Skirgaila papasakojo, kaip gimsta virtuali realybė, o sėkmingos programuotojo karjeros receptais dalijosi „Devbridge Group“ vyresnysis programų inžinierius Rūtenis Turčinas ir KTU IF lektorius Mindaugas Vasiljevas. Moksleiviai taip pat buvo kviečiami išmėginti virtualios realybės pramogas: paskraidyti virš KTU studentų miestelio, paslidinėti su pingvinu.