Nukentėjusysis Laisvės alėjos išpuolio byloje bus atvesdintas į teismą

e0cc21d8f25264efa0ded37b48ee82ff5a0e0edc
Kaunas
BNS Fotobanko nuotr.
Ingrida Steniulienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vieną iš nukentėjusiųjų per išpuolį Laisvės alėjoje Kauno apylinkės teismas nusprendė atvesdinti į posėdį, nes jis vengia atvykti į teismą.

Ketvirtadienį Kauno apylinkės teismas nepradėjo nagrinėti šios bylos iš esmės, nes apie procesą nepavyksta tinkamai informuoti nukentėjusiojo E. S.

„Taip, byla nėra pradėta nagrinėti iš esmės. Šiandien buvo trečias bandymas pradėti ją nagrinėti. Ankstesniame posėdyje nedalyvavo ir kiti nukentėjusieji, šiandien jie posėdyje dalyvavo nuotoliniu būdu“, – Eltai sakė teismo atstovė Tautvilė Merkevičiūtė.

Kaip pranešė teismo atstovė, remiantis tarnybiniu policijos pareigūnų pranešimu, į nukentėjusio asmens gyvenamąją vietą buvo vykta tris kartus, jis buvo matomas pro langą, tačiau nesutiko priimti šaukimo.

Prokurorė, atsižvelgdama į tai, kad asmuo akivaizdžiai vengia priimti šaukimus, siūlė pradėti nagrinėti bylą iš esmės. Tam prieštaravo visi kaltinamieji ir jų gynėjai.

Teisėjos Vaidos Baumilės teigimu, prokurorės išdėstytos aplinkybės, pareigūnų tarnybinis pranešimas ir aplinkybės, kad pas asmenį buvo vykta tris kartus, tačiau jis durų neatidarė, o teismo siunčiami šaukimai grįžta neįteikti, duoda pagrindą manyti, kad asmuo tyčia vengia priimti teismo šaukimus ir atvykti į teismą.

„Dėl visų šių aplinkybių visumos, siekiant užtikrinti operatyvų ir netrukdomą procesą, teisėja nutarė į kitą teisiamąjį posėdį nukentėjusįjį E. S. atvesdinti. Kitas teisiamasis posėdis vyks balandžio 4 d.“, – pranešė teismo atstovė.

Byla dėl išpuolio Kaune, Laisvės alėjoje, teismui perduota 2023 m. gruodžio mėnesį. Kauno apylinkės teismui perduotoje baudžiamojoje byloje kaltinimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo bei nesunkaus sveikatos sutrikdymo pareikšti septyniems iš devynių muštynėse dalyvavusių vyrų.

Kaltinimai pareikšti Juozui Minkevičiui, Tadui Mučinskui, Lukui Ščerbinskui, Karoliui Kavaliauskui, Edgarui Rezajevui, Vitalijui Zakrževskiui.

Visiems kaltinamiesiems yra skirtos kardomosios priemonės: intensyvi priežiūra, piniginis užstatas ir dokumentų paėmimas. Ketvirtadienio posėdyje taip pat buvo gauti kelių gynėjų prašymai dėl intensyvios priežiūros sąlygų švelninimo. Gynėjai teismo prašo kaltinamiesiems leisti nurodytomis valandomis išeiti į lauką, nueiti apsipirkti, pavedžioti šunį ir pan.

Kauno apylinkės teismas vasario pabaigoje paskelbė, kad byla, kurioje Rokas Sipavičius yra kaltinamas dėl galimai tų pačių nusikalstamų veikų, įvykdytų išpuolio Laisvės alėjoje metu, yra prijungiama prie pagrindinės bylos, kurioje kaltinami kiti šeši išpuolyje galimai dalyvavę asmenys.

Bylos duomenimis, praėjusių metų, rugpjūčio mėnesį, dienos metu, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavo pranešimą, kad Laisvės alėjoje, vienoje restorano lauko erdvių, kaukėtų vyrų grupė užpuolė prie staliuko sėdėjusius keturis vyrus ir moterį. Anot teisėsaugos, kaukėti asmenys kumščiais, metaliniais strypais, kastetais, peiliais ir kitais daiktais panaudojo prieš juos fizinį smurtą  ir sutrikdė viešąją tvarką.

Tyrimo duomenimis, bendrininkų grupėje veikė devyni vyrai, po išpuolio šeši iš jų buvo suimti. Dėl likusių trijų asmenų nusikalstamų veikų ikiteisminiai tyrimai atskirti.