Nufilmavo vorą, vakarienei dorojantį boružę

Nufilmavo vorą, vakarienei dorojantį boružę
Šiauliai
Elijos Baranauskaitės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Vėlų vakarą šiaulietė virtuvės kampe pastebėjo keistai judantį taškelį.

Priėjusi arčiau nustebo, kad šis taškelis - voras. Maža to, voras į tinklą buvo pasičiupęs boružę ir ketino ja pavakarieniauti. 

Šiaulietė voro neišsigando - ji žino, kad Lietuvoje vorai visiškai nepavojingi. Maža to - jie neša laimę. Voro vakarienę mergina nufilmavo, o Etaplius.lt pasidomėjo, kokiais prietarais apipintas voro gyvenimas ir ar tikrai jų visiškai nereikia bijoti.

Anot specialistų, visi vorai yra daugiau ar mažiau nuodingi. Visgi, Lietuvoje gyvenantys vorai nuodų turi per mažai, kad jie darytų kokią nors įtaką žmogaus organizmui.
Lietuvoje esama tik dviejų rūšių vorų, kurie būtų pajėgūs įkasti į pirštą. Tai vapsvavoris ir voras kryžiuotis, tačiau kryžiuotis odą perkasti gali tik tuomet, kai yra pilnai suaugęs. Ir tai, jie taip darytų tik gindamiesi ir įspiesti į kampą.

Dar nebuvo atvejo, kad voras tykotų žmogaus ir norėtų jį sukandžioti.

Nuo senų laikų tikėta, kad vorai saugo namus nuo negatyvios energijos ir nužiūrėjimo. Tad jeigu namuose daug vorų, jų šeimininkams turėtų būti nebaisus kaimynų pavydas, bloga linkinčios mintys ir net tyčiniai maginiai įsikišimai.

Jei vorus išnaikintume, mus užgraužtų uodai. Vorai sumažina kenkėjų – uodų, musių, tarakonų. Jei iš mitybinės grandinės išimtume šį plėšrūną, dėl uodų negalėtume prieiti prie ežerų.

Pasaulio vorai per metus suėda 400-800 mln. tonų vabzdžių – tiek pat, kiek mėsos ir žuvies per tokį patį laikotarpį suvalgo visa žmonija.

Šie nariuotakojai ir patys yra maistas. Vien vorais minta daugiau kaip 8 tūkst. rūšių paukščių, kitų plėšrūnų ir parazitų, nurodo mokslininkai.

Yra žmonių, kuriems vorai kelia panišką baimę. Arachnofobija – vorų baimė – yra viena dažniausiai pasitaikančių fobijų pasaulyje. Nors daugelis žmonių pamatę vorą krūpteli ar pasibjaurėja, tačiau žmonėms turintiems arachnofobiją pamačius vorą kyla nerimas, baimė, gali netgi prasidėti pykinimas, prakaitavimas, apsvaigimas, padidėja širdies susitraukimų dažnis, kitaip tariant žmogus tikrai blogai jaučiasi ir panikuoja.

Daug prietarų susiję su vorų elgesiu. Tikima, kad jie atsiduria jūsų akiratyje neatsitiktinai. Kiekvienas susitikimas su voru pranašauja konkretų įvykį. Jeigu voras bėga į namų šeimininkės pusę, tai ženklas, kad šeimoje greit įvyks geros permainos. Jūsų laimė visai šalia, iki jos liko vienas žingsnis.

Jeigu voras greitai bėga nuo jūsų – laukia išlaidos ar materialiniai nuostoliai.

Pamatyti vorą šalia orkaitės – nelaukti svečiai. Dažniausiai šis ženklas perspėja apie susitikimą su tais, kuriuos neypatingai norisi pamatyti.

Pastebėti vorą dienos šviesoje – noro išsipildymas. Todėl, kai tik jį pamatėte, garsiai pasakykite tai, ko jums norisi, ir jūsų svajonė artimiausiu metu išsipildys.

Sutikti vorą savo namuose vakare – finansinė sėkmė. Galbūt gausite premiją ar netikėtai laimėsite loterijoje.

Jeigu pamatėte vorą šalia vandens, pavyzdžiui, vonioje ar prie virtuvinės kriauklės, tai pranašauja netikėtas išlaidas gydymui ar baudoms sumokėti.

Jeigu voras pradžioje leidosi, o po to pradėjo kilti, tai labai geras ženklas. Greitai sulauksite malonių, džiugių žinių.