Nubaudė Virgilijų Pozingį ir pranešė, kas su kuo susidėjo ir kuo tapo…

Nubaudė Virgilijų Pozingį ir pranešė, kas su kuo susidėjo ir kuo tapo…
Klaipėda
Petras Skutulas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Sausio 27 d., ketvirtadienį, įvykęs Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis buvo nuotolinis. Dalyvavo 22 Tarybos nariai iš 25. Sprendimai priimti be ilgų diskusijų. Aktyviausia buvo posėdžio pabaiga – pareiškimų ir kitų pastebėjimų metas…

Jau buvome informavę, kad mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija užbaigė darbą ir pasiūlė Savivaldybės tarybai skirti administracijos direktoriui Virgilijui Pozingiui nuobaudą – papeikimą.

Už nusižengimą – papeikimas

Meras V. Laurinaitis posėdyje informavo, kad buvo gautas Specialiųjų tyrimų tarnybos raštas ištirti galimą tarnybinį nusižengimą, susijusį su Šilutės miesto detaliojo plano galimais pakeitimais, kas juos inicijavo, pasirašė dokumentus ir t. t. Buvo sudaryta komisija, šiuos reikalus įvertino ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, kuri pripažino, kad V. Pozingis, nenusišalinęs nuo su žemės sklypais susijusių reikalų, pažeidė įstatymą. Tai ir visą kitą informaciją įvertino tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija, vadovaujama Savivaldybės tarybos sekretoriaus Andriaus Jurkaus, ir siūlo V. Pozingiui skirti nuobaudą – papeikimą.

Opozicijoje esančios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pirmininkas Žygimantas Kurlianskas kalbėjo, jog esą apmaudu, kad viešųjų ir privačių interesų painiojimas tapo tarsi norma, tai piktina žmones, kurie tikisi sąžiningo darbo.

Primename, kad pernai viešuosius ir privačius interesus supainioję ir įstatymą pažeidę pripažinti Tarybos nariai Tomas Budrikis, Daiva Žebelienė, Edgaras Padimanskas, Audrius Endzinas ir Virgilijus Pozingis. Konservatorių frakcija pritarė skirti nuobaudą V. Pozingiui ir paragino valdančiąją daugumą svarstyti, ar V. Pozingis tinka administracijos direktoriaus pareigoms. Ž. Kurlianskas paminėjo Grabupiuose sklidusią smarvę, galimą mobingą Savivaldybėje, nuteistą žemės ūkio specialistą, neužbaigtus darbus Švėkšnos sinagogoje, abejonių sukėlusius reikalus Šilutės uoste. Jeigu valdantieji nuspręstų atleisti V. Pozingį iš administracijos direktoriaus pareigų, opozicija palaikytų tokį sprendimą.

Konservatorių Zigmantą Merliūną domino V. Pozingio namas Šilutėje: esą gavęs žinių, kad namas įregistruotas kaip padovanotas. Į tai V. Pozingis atsakė, kad namą jam padovanojo sesuo.

18 Tarybos narių pritarus, 2 balsavus prieš ir 2 susilaikius, V. Pozingiui paskirta nuobauda – papeikimas.

Pareiškimai, pranešimai, pamokymai…

Posėdžio pabaigoje – pareiškimai, pranešimai, pamokymai, prašymai… Laiko tam nepagailėta.

Sigitas Majus pranešė, kad vietoj buvusios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos įkurta Nepriklausoma frakcija, kurioje lieka trys tie patys buvę „valstiečiai“: Genovaitė Kimbrienė, Edgaras Padimanskas ir Sigitas Majus. Mat Šilutėje panaikinus Valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyrių, šie politikai į naują skyrių nebuvo pakviesti…

Iš tuometinės „valstiečių“ frakcijos pasitraukė Lijana Jagintavičienė, ji įstojo į Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Pagėgių skyrių, o šiame posėdyje pranešta, kad Taryboje įkurta jos vadovaujama frakcija, į kurią atėjo ir Visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ atstovai Edvardas Jurjonas ir Vladas Kainovaitis. Naujoji frakcija neturi pavadinimo, tik trijų politikų vardus ir pavardes. Algirdas Gečas svarstė, gal politikai susipras ir pataisys… Būtent pavadinimas išties informuoja apie politinį tapatumą, tikslus, siekius. Meras pajuokavo, gal frakcija vadinsis „Be pavadinimo“?

Politikai žėrė ir pageidavimų. Tomas Budrikis sakė, kad reikėtų naujos Šilutės socialinės globos namų tvoros, nes esama sukrypusi. Kiti politikai priminė būtinybę tobulinti želdinių apsaugos taisykles. Į tai V. Pozingis atsakė, kad laukiama pasiūlymų…

L. Jagintaviečienė priminė merui V. Laurinaičiui, kuris su bendraminčiais renkasi politikos kelią su Sauliaus Skvernelio ir kitų steigiama Demokratų partija „Vardan Lietuvos“, kad ten aiškėja ryšių su abejotinos reputacijos veikėjais, o Rusnės estakada esanti gal ir ne Sauliaus Skvernelio nuopelnas… „Gal geriau eitumėte su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga?“ – patarė L. Jagintavičienė.

Į tai meras atsakė, kad mato kuriamos naujos partijos perspektyvas, neigiamos informacijos buvo ir bus, įrodymų apie kažkieno sąsajas su kažkuo neturįs, teisinio įvertinimo nėra, o spaudoje pasitaiko ir netiesos. „Saulius Skvernelis atvyko į rajoną, pasakė, kad estakados reikia ir kad ji bus, savo žodį ištesėjo. To esame visi pasiilgę. Esam pavargę nuo tų netikrų žodžių. Jeigu galim, darom… Saulius Skvernelis savo žodį ištesėjo. Ir kiti merai tą patvirtins. Duoto žodžio tesėjimas daug, labai daug davė Šilutės kraštui“, – atsakė V. Laurinaitis į raginimą apsigalvoti.

Kas teikia gatvių pavadinimus?

Nuklysta į istoriją, kodėl Šilutėje tebėra Komunarų gatvė? Kokia tvarka suteikiant ar keičiant gatvių pavadinimus? Į tai V. Pozingis atsakė, kad tvarka yra nustatyta, daug priklauso nuo gatvės gyventojų nuomonės, siūlymų, nes gatvės pavadinimo pakeitimas gyventojams užkrauna rūpesčių: tenka tvarkytis dokumentus, viskas kainuoja…

Sandra Tamašauskienė pasigedo Seimo nario Zigmanto Balčyčio… Meras priminė, kad dėl COVID-19 plitimo ir ribojimų negalimi susitikimai. Seimo nario padėjėjas Arūnas Pupšys pridūrė, kad Seimo narys atvyksta, gaunama gyventojų prašymų ir darbai nesustoję.

Daiva Plikšnienė pastebėjo, kad žiedinė sankryža Šilutės Sodų ir Miško gatvių sankirtoje turi būt sutvarkyta, nes centras tuščias, važiuojama „kiaurai“.

Pasiplepėjimai

Juknaičiuose dėl katilinės sklinda dvokas, plinta suodžiai, kuo ten kūrena, kad taip yra?

Meras patikino, kad kūrenami šiaudai, greitai visko nepakeisi. Biokuro naudojimas užtikrina Šilutėje ir Juknaičiuose pigesnį centralizuotai tiekiamą šildymą. Kai to teks atsisakyti, Šilutės šilumos tinklų bendrovei teks pasirūpinti milijonus kainuojančiomis investicijomis.

Anot S. Majaus, šiaudai yra viena iš biokuro rūšių, gal ne kuras svarbu, gal reikia filtrų? Tačiau biokuro naudojimas neiškėlė šilumos kainų, o dujos ir mazutas dabar labai brangu.

E. Padimanskas priminė Šilutės Naujakurių kvartalą, kur kažkuris namas, šildomas durpių ar kitokiais briketais, skleidžia slogius kvapus ir dūmų kamuolius. Kaimynų tai nedžiugina. Tad vargu ar šiaudais kūrenti yra blogai, tik šilumos tiekėjai turėtų pasirūpinti pačia katiline.

Tokiu pasiplepėjimu politikai ir užbaigė posėdį, po kurio meras dalyvavo nuotoliniame pasitarime su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite.