Norvegijoje – pažintis su žiediniu atliekų tvarkimu ir daiktų antriniu panaudojimu

Mažeikiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Mažeikių rajono savivaldybės inf.

Mažeikių rajono savivaldybė inicijavo ir organizavo rajono mokytojų delegacijos vizitą į Norvegiją. Jo tikslas – supažindinti mokytojus su stambiųjų atliekų surinkimo, rūšiavimo, tvarkymo bei daiktų pakartotinio panaudojimo organizavimu, moksleivių įtraukimu į šiuos procesus bei edukacijų svarbą atliekų tvarkymo sistemoje.

Pažintinėje kelionėje dalyvavo Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, projekto „Žiedinis atliekų tvarkymas“ vadovas, Savivaldybės mero patarėjas Virgilijus Radvilas, visų rajono gimnazijų bei Kalnėnų progimnazijos mokytojai, kurie aktyviai įsijungė į Savivaldybės iniciatyvas dėl žiedinio atliekų tvarkymo skatinimo ir moksleivių įtraukimo technologijų, ekonomikos bei gamtos mokslų pamokų metu.

Aplankyta viena moderniausių stambiųjų atliekų tvarkymo bei daiktų pakartotinio panaudojimo įmonė „Resirkula“. Ši įmonė atsakinga už atliekų tvarkymą Hedmarken regione, kuris vienija 4 savivaldybes ir pagal atliekų tvarkymo principus yra gana panašus į Telšių regioną tiek gyventojų skaičiumi, tiek regiono specifika. Domėtasi, kaip nedideliuose miestuose organizuojamas pakartotinis daiktų panaudojimas, kaip į tai įtraukiama bendruomenė. Delegacija taip pat apsilankė netoli Oslo praėjusiais metais atidarytame panaudotų daiktų platinimo centre „Omigjen“.

Mokytojai domėjosi žiedinės ekonomikos idėjomis, kaip Norvegijoje nebenaudojami, nusibodę daiktai prikeliami antram gyvenimui, iš jų susikuriami funkcionalūs įrankiai kasdienei veiklai. Tikimasi, kad įgyta patirtis bus naudinga, pedagogai ja pasidalins su savo mokiniais – skatins jaunuolius rūšiuoti, išmokys juos kurti tvaresnę bei gamtai draugiškesnę aplinką.

Komandiruotę organizavo Savivaldybė pagal projekto „Žiedinis atliekų tvarkymas“ programą.