PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Lapkričio 20 d. 09:29

Normundiečių edukacija ,,AUŠROS“ muziejuje

Šiauliai

Normundo Valterio jaunimo mokykla

Lina MendelienėŠaltinis: Etaplius.lt


61035

Normundo Valterio mokyklos mokiniai lankėsi dar vienoje edukacinėje veikloje Šiaulių ,,Aušros“ muziejuje. Šį kartą užsiėmimo dalyviai turėjo puikią galimybę bent trumpam tapti archeologais ir susipažinti tiek su muziejininko, tiek su archeologo specialybėmis iš arčiau.

Edukacija prasidėjo nuo trumpos istorijos pamokėlės, kurios metu mokiniai perbėgo žmonijos istoriją nuo akmens amžiaus iki mūsų laikų. Moksleiviai buvo supažindinti su žmonių gyvenimo būdu, jų naudotais darbo įrankiais, ginklais, papuošalais. Parodytas akmeninio kirvio gręžimo prietaisas, geležies lydymo krosnis, Šiaulių regione rasta mamuto ilties dalis. Mokinių susidomėjimo ir nuostabos sulaukė rąstinės trobos fragmentas, koklinė krosnis, ant jos miegantis katinas, senoviniai šarvai, ginklai, buities apyvokos daiktai. Pamatyti į senovę nukeliančios ekspozicijos eksponatai leido mokiniams įsivaizduoti, kaip prieš daugybę metų gyveno žmonės.

Išklausę pasakojimo, apžiūrėję archeologinius radinius, išgirdę instrukcijas, mokiniai patys galėjo išmėginti palengvintą archeologo darbo versiją (palengvintą, nes reikėjo susidoroti tik su plonu, radinius dengiančiu, puraus smėlio sluoksniu). Visi apsiginklavo šepetėliais, kastuvėliais, kantrybe ir ieškojo archeologinių radinių. Vieniems sekėsi lengviau – lobis buvo paslėptas negiliai, kiti turėjo įdėti daugiau pastangų ir kantrybės – bet didesnių ar mažesnių radinių pavyko rasti visiems. Bet tik lobio radimu archeologo darbas nesibaigia – juk reikia nupiešti, aprašyti, sužymėti viską, ką pavyko rasti. Jaunuoliai dirbo kantriai, noriai, atsakingai.

Apibendrinant edukacinį užsiėmimą mokiniai turėjo daugybę klausimų muziejaus darbuotojui. Vienas klausė apie archeologo darbą, kitas domėjosi, kokį išsilavinimą turi įgyti muziejininkas, dar kitam buvo įdomu, kodėl edukatorius pasirinko būtent tokį darbą. O paklausus pačių vaikų – ar jie norėtų tapti archeologais – girdėjosi nedrąsus atsakymas, kad turbūt ne - juk čia reikia tiek kantrybės, kruopštumo ir užsispyrimo.