Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Freepik.com nuotr.
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Dažnai norint turėti sveikus ir gražius plaukus, daug dėmesio skiriama jų priežiūrai, bet visai pamirštama pasirūpinti ir galvos oda. O juk tinkamai prižiūrima bei sveika galvos oda ir yra vienas svarbiausių stiprių plaukų veiksnių. Taigi kasdienėje grožio rutinoje svarbu rūpintis ne tik veido ar kūno oda, bet skirti tinkamą dėmesį ir galvos odai. BENU vaistinių Sveikos odos instituto ekspertė Donata Švarcaitė pataria šampūnus rinktis pagal odos būklę ir reguliariai atlikti galvos odos šveitimą.
Galvos epidermis nuo kitas kūno dalis dengiančios odos skiriasi tuo, kad turi daugybę plaukų folikulų, tankų kraujagyslių ir nervų tinklą bei išties daug riebalų ir prakaito liaukų. Tačiau kaip ir bet kurios kitos kūno dalies, taip ir galvos oda gali tapti sudirgusi, niežtinti bei jautri.
„Prastą galvos odos būklę gali lemti daugelis priežasčių: aplinkos veiksniai, patiriamas stresas ir įtampa, netinkama mityba arba neteisingai parinkti kosmetikos produktai. Žmogų gali varginti galvos odos tempimas, dirginimas, niežulys, gali atsirasti pleiskanų ar imti slinkti plaukai. Taip pat galvos odos sudirgimai gali paskatinti ir gausesnį galvos odos riebalavimąsi, nes taip ji reaguoja į drėgmės stoką ir bando ją atkurti“, – sako D. Švarcaitė.
Taigi plaukų tankį, stiprumą, elastingumą, taip pat ir sausumą ar riebumą lemia ne tik genai ir aplinkos veiksniai, bet ir tai, kaip prižiūrime savo galvos odą.
Reguliarus plovimas
Kaip dažnai plauti plaukus, turėtų padiktuoti ne kas kitas, o galvos oda: jeigu ji sausa, trinkti galvą patariama ne kasdien, bet dažniau nei kartą per savaitę, jeigu riebi – galima plauti ir kasdien, tik reikia rinktis specialiai riebiai galvos odai pritaikytas priežiūros priemones, vengti agresyvių ingredientų: kvapiklių, dažiklių, putojimą skatinančių medžiagų.
„Svarbu atkreipkite dėmesį į vandens temperatūrą: plaukams kenkia ir labai karštas, ir labai šaltas vanduo, taigi galvą geriausia skalauti drungnu vandeniu. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad galvos odą ir plaukus sausina kietas vandentiekio vanduo. Turbūt patogiausia išeitis – įsirengti vandens filtrus, tačiau vandenį suminkštinti galima ir liaudiškomis priemonėmis, pavyzdžiui lašeliu acto ar citrinos rūgštimi, taip pat galima į iš anksto užvirintą vandenį įberti ketvirtį arbatinio šaukštelio geriamosios sodos litrui vandens“, – sako D. Švarcaitė.
Galvos odą sausina ir netaisyklingas džiovinimas. Visų pirma, išsitrinkus galvą, nereikia iškart pulti džiovinti plaukų elektriniu džiovintuvu. Kosmetikos konsultantė pataria leisti jiems pradžiūti natūraliai ir tik tuomet jungti vėjelį: plaukų džiovintuvo nelaikykite per arti galvos odos, rinkitės vėsesnio vėjelio režimą.
Kosmetinės priemonės
D. Švarcaitė sako, kad kosmetines priežiūros priemones reikia rinktis ne tik pagal plaukų būklę, bet ir labai svarbu atkreipti dėmesį, kokia yra galvos odos būklė ir jos poreikiai. Taigi gali tekti turėti ne vieną priemonę, nes galvos odos poreikiai gali būti vienokie, o plaukų – kitokie.
„Šampūnas – galvos odos valomoji priemonė, kurią pasirinkti reikia itin kruopščiai. Pirmiausia įvertinkite galvos odos būklę ir pagal tai rinkitės priemones: riebiai galvos odai net ir esant sausiems plaukams, reikėtų rinktis šampūną iš riebios odos priežiūros linijos, jeigu oda sudirgusi ir jautri, rekomenduoju raminantį šampūną su alavijo, vaistinės ramunės ekstraktais, alantoinu. O štai kaukes, kondicionierius, balzamus, aliejus plaukų galiukams, reikia rinktis atsižvelgiant į plaukų būklę, jų ilgį, struktūrą ar trokštamą rezultatą“, – sako BENU vaistinių Sveikos odos specialistė.
D. Švarcaitė taip pat rekomenduoja 2-3 kartus per mėnesį plaukus plauti giliai valančiu šampūnu – jis ne tik kruopščiai išvalo plaukus ir galvos odą nuo nešvarumų, bet ir pašalina įsisenėjusius kosmetikos ar plaukų formavimo priemonių likučius. Tai atgaivina ir atstato galvos odą bei plaukus – tarsi naujas startas.
Šampūnas ir balzamas yra pagrindinės plaukų priežiūros priemonės, tačiau eilėje rikiuojasi ir kiti produktai, stiprinantys bei puoselėjantys galvos odą ir plaukus. Tai įvairūs aliejai, intensyviai veikiantys serumai ir kaukės, apsauginiai nenuplaunami kremai.
Beje, kosmetikos konsultantė įsėja, kad plaukų kaukių negalima naudoti dažniau nei kartą per savaitę, nes josįsigeria į plauko vidų ir išlieka iki septynių plovimų. Palyginimui – plaukų kondicionierius išsiplauna jau per kitą galvos trinkimą.
Galvos odos šveitimas
Veido ar kūno odos šveitimas, dar kitaip vadinamas – pilingas, yra įprastas dalykas ir dažniausiai kasdienėje grožio rutinoje jo nepamirštame. Tačiau apie galvos odos šveitimo procedūrą net ne visi žino. O juk ant galvos odos patenka daug plaukų formavimo priemonių, įvairių cheminių medžiagų iš šampūnų ir balzamų, taip pat teršalų iš aplinkos. Jų veikiama oda gali sudirgti, išsausėti, pradėti pleiskanoti arba atvirkščiai – pernelyg riebaluotis. Todėl reguliari šveitimo procedūra būtina.
Ji skatina galvos odos atsinaujinamą, gerina kraujotaką ir plaukų augimą. Lyginant su šampūnais, šveitikliai žymiai efektyviau šalina negyvas odos ląsteles, dulkes ir nešvarumus arba plaukų formavimo priemonių likučius.
„Galvos odos valymui skirti pilingai paprastai neprimena tradicinių odos šveitiklių su abrazyviomis dalelėmis, kurie gana agresyviai valo odą. Tai aliejaus pagrindu sukurtas produktas, kurį reikia paskirstyti po galvos odą ir gerai įmasažuoti, kad suaktyvėtų mikrocirkuliacija ir deguonimi prisotinto šveitiklio poveikis. Naudojant šveitiklį suaktyvinama kraujotaka, išvalomi plauko folikulai, pašalinamos negyvos epidermio ląstelės, o plaukų svogūnėliai aprūpinami deguonimi, todėl plaukai sustiprėja ir greičiau auga. Tai suteikia galvos odai gyvybingumo, mažina pleiskanojimą, oda mažiau riebaluojasi“, – sako D. Švarcaitė ir priduria, kad šveisti reikia tik plaukų šaknis bei galvos odą. Galvos prieš tai trinkti nereikia, o po procedūros išplaukite įprastu būdu.
Normaliems plaukams pilingą patartina naudoti kartą per 2-3 savaites, riebiems – kas savaitę. Taip pat galvos odos šveitimą galima atlikti prieš bet kokią kosmetinę procedūrą, pavyzdžiui tepant maitinančią plaukų kaukę. Mat pašalinus negyvas odos ląsteles ir nešvarumus, galvos oda sugers daugiau naudingų kosmetikos ingredientų.
Galvos masažas
Bet koks masažas yra natūralus būdas stiprinti savo organizmą, o atlikti galvos masažui net nereikia ieškoti specialių progų. Tiesiog kiekvieną kartą trinkant galvą šampūnu ar tepant kaspecialų aliejų, masažuokite ir galvos odą – lengvais sukamaisiais pirštų judesiais kelias minutes švelniai aktyvinkite galvos odą.
„Galvos masažas gerina kraujotaką, leidžia geriau aprūpinti plaukų šaknis, skatina odos riebalų išsiskyrimą, padeda išvengti odos išsausėjimo, todėl plaukai gauna daugiau maistinių medžiagų, sustiprėja ir pradeda greičiau augti. Tiesą sakant, tai vienas paprasčiausių, bet tikrai efektyvių galvos odos priežiūros žingsnių“, – sako D. Švarcaitė ir priduria, kad odos priežiūros rutiną pavertus kasdieniu ritualu, lengva iš naujo atrasti meilę savo odai, kad ir kokia ji būtų – sausa, riebi, mišri, pavargusi, brandi, jauna, linkusi į aknę, probleminė.
O vienas iš odos priežiūros ritualų – galvos masažas, turi būti atliekamas pirštais ar specialiomis masažinėmis šukomis. Svarbu švelnūs judesiai braukiant per galvos odą įvairiomis kryptimis: sukant ratus braukiant iš centro žemyn ir atvirkščiai.