Norą pagerinti aplinką stabdo naujasis mokestis

Marijampolė
Marijampolės savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Marijampolės savivaldybė

Marijampoliečiai jau kurį laiką aktyviai naudojasi galimybe rekonstruoti ir išplėsti automobilių stovėjimo aikšteles prie daugiabučių namų.

Sudarę žemės sklypo nuomos sutartį su Nacionaline Žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos, surinkę ne mažiau 20 procentų rekonstrukcijai reikalingų lėšų, gyventojai kreipiasi į Savivaldybę prašydami prisidėti likusiomis lėšomis. 

„Kiekvienais metais gauname prašymų padėti gyventojams įsirengti, prasiplėsti ar susiremontuoti automobilių stovėjimo aikšteles prie daugiabučių gyvenamųjų namų, vadovaujantis Fizinių, juridinių asmenų, kitų organizacijų, ar jų padalinių, pageidaujančių skirti tikslinių lėšų savivaldybės bendrojo naudojimo įvažiavimo kelių, gatvių, automobilių stovėjimo aikštelių ir kitų infrastruktūros objektų, remonto, rekonstravimo ar įrengimo darbams pasiūlymo teikimo ir tvarkos aprašu. Ši dar 2016 metais Savivaldybės taryboje patvirtinta tvarka išties populiari, o ja pasinaudoję gyventojai jau nebesuka galvos ieškodami, kur pasistatyti automobilį.“, – sako Savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis.

Tačiau pernai LR Seimas priėmė sprendimą, pagal kurį daugiabučių namų gyventojai, panorę išsinuomotame sklype rengti bet kokį statinį, pavyzdžiui praplėsti automobilių stovėjimo aikštelę – turi susimokėti valstybei. Ir šis valstybės skaičiuojamas mokestis yra visai „nekuklus“– pastebima, kad kai kurioms daugiabučių bendrijoms jis siekia beveik 25 000 Eur. Visiškai suprantama, kad tai stabdo gyventojus nuo noro plėsti savo namų automobilių stovėjimo aikšteles, nes finansinė našta tiesiog per didelė.

Pasak administracijos direktoriaus, iki šiol puikiai veikusi Savivaldybės programa, finansiškai padedanti gyventojams gerinti gerovę, „stoja“ dėl Seimo sprendimo. Todėl Marijampolės savivaldybės administracija kreipėsi į Vyriausybę ir atsakingas institucijas, prašydama taikyti išimtis daugiabučių namų gyventojams, norintiems įsirengti automobilių stovėjimo aikšteles, kad šiems noras gerinti savo aplinką nebūtų apmokestinamas.